Рябчик: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Рябчик велике цибулинна рослина живе в горах Ірану і Афганістану, Східних Гімалаях, на кам'янистих осипи і вологих субальпійських луках.

Висотою рябчик до 150 см.

Цибулина рябчика складається з 2-3 луски, - це запас поживних речовин, частково витрати на розвиток надземної частини рослини, що переходить частково в нову цибулину.

Також ще і якір, що утримує важкий і потужний цветонос від падіння. Для того щоб рябчик зберігав вертикальне положення, глибина його посадки повинна бути близько 15-25 см.рябчик

Квітки рябчика розташовані подібно плафонам люстри. Бутони спрямовані вниз, часом навіть відхиляються до квітконосі. Також дивляться вниз і квітки. Трубка маточки догори НЕ загинається, як це буває зазвичай у лілій і інших багатьох рослин. Через пару днів квітки рябчика починають ухилятися від квітконоса в сторони.

До періоду опадання пелюсток зав'язі і квітконіжки розташовуються горизонтально, а через якийсь період часу навіть вертикально! Влітку насіннєві коробочки виростають до розмірів квіток, потім дозрівають і розтріскуються. Однак, насіння, самі по собі не висипаються, тому що коробочки стирчать вгору.

Забарвлення квіток рябчика коричнево-оранжева. Забарвлення у сортів досить різноманітна, хоча за рамки червоно-жовтої гами не виходить. У наш час рябчик не відноситься до рідкісних рослин.рябчик

Місцезнаходження рябчика

Віддає перевагу теплому, підлозі тінистому місцю розташування.

Догляд за рябчиком

Рябчик морозостійкий і при правильній агротехніці дорослі цибулини рідко вимерзають, але в малосніжні зими їх потрібно вкрити.

Використовувати краще не злежується матеріали - очерет, солому, ялиновий лапник, очерет, а не перегній або торф. Ранньою весною укриття потрібно зняти.

Молоді пагони прекрасно переносять весняні заморозки. Рихлити рябчик небезпечно, тому що коріння часто піднімаються до поверхні.

Хвороби і шкідники

Рябчик не схильний до вірусних захворювань.

Загибель цибулин часто відбувається в зимовий період або під час зберігання в тому випадку, якщо було внесення добрив надмірним.рябчик

прибирання цибулин

Після цвітіння рябчика надземна частина починає жовтіти і всихати. Необхідно приступати до збирання цибулин.

зберігання цибулин

Цибулини рябчика не мають покривної луски і тому погано переносять тривале зберігання. До посадки рябчик треба зберігати в теплому, сухому і провітрюваному приміщенні з температурою до 30 С.

Термін зберігання короткий: якщо прибирання починається в червні, то вже в серпні у цибулин виникають нові коріння, а біля старого стебла відокремлюється паросток.

Великі цибулини рябчика дуже часто формують два паростка. Це означає, що в наступному році буде дві цибулини замість однієї і два квітконосних стебла. До періоду посадки у цибулин рябчика зазвичай відростають довге коріння.рябчик

розмноження

Практично щороку великі цибулини рябчика діляться на дві, дитинку дають дуже рідко.

У квітникарів насіннєве розмноження не користується популярністю, тому що першого цвітіння сіянців доведеться чекати не менше 7 років. Однак тільки таким методом можна отримати велику кількість посадкового матеріалу.