Гарбуз: види і сорти, посадка і догляд, фото.

На Русі гарбуз з'явилася ще в 16 столітті і до теперішнього дня широко застосовувана. У нас в країні гарбуз універсальна культура, так як вирощується у всіх наших регіонах.

Гарбуз має дуже багато корисних вітамінів. У ній цінне все: смачне насіння, масло яке є протизапальним засобом, смачна м'якоть, яка містить багато важливих вітамінів, наприклад рідкісний вітамін Т.

гарбуз

Гарбуз дуже різноманітна за формою, за кольором, в тому числі і за смаком. Є багато неїстівних, декоративних сортів гарбуза. Мало хто знає, що відомі нам кабачок і патисон - виявляється, теж гарбуза. Але в даній статті ми поговоримо про звичних їстівних гарбузах: гарбуз твердокорая, мускатна і великоплідна гарбуз.

гарбуз

посадка гарбуза

Саджаючи гарбуз, пам'ятайте, що це баштанних культур, яка має довге коріння і безліч розгалужених корінців, розташованих ближче до землі, ніж основний корінь, на 40 см, тому для неї важливий родючий верхній шар. Гарбуз може рости кущем, може гілкуватися, словом, потрібно забезпечити їй простір. Висаджувати рослини необхідно на відстані 0,5 м.

гарбуз

Гарбуз треба садити на відкритому сонячному місці. У середній смузі слід вибирати саму сонячну сторону, 25 ° С - хороша температура для росту гарбуза.

гарбуз

Садити гарбуз можна на будь-якому грунті, проте лише родючий грунт може дати вам тиквіну величезного розміру. Восени під перекопування потрібно вносити мінеральні, а також органічні добрива. Можна вносити і перегній, і золу і суперфосфат безпосередньо відразу в лунку перед посадкою.

гарбуз

Свіжий гній цій культурі підходить дуже добре. У районах з холодним кліматом гарбуз садять на компостних купах, додаючи трохи дернової землі і піску. Вони багаті поживними речовинами і добре прогріваються сонцем.

Гарбуз можна садити відразу в грунт, також можна вирощувати розсадою. Винятком є ​​лише мускатна гарбуз, щоб цей вид гарбуза зміг визріти в середній широті, його садять тільки розсадою.

гарбуз

Догляд за гарбузом

Основа догляду за гарбузом полягає в поливі і розпушуванні грунту, зокрема під час росту. Але не варто поливати гарбуз, поки її зав'язь менше кулачка, інакше будуть рости тільки листя, а плід буде набирати менше корисних речовин. Також потрібно перестати поливати, коли гарбуз дозріла, щоб вона трохи відлежалася і набралася цукрів в м'якоть.

гарбуз

Збір врожаю гарбуза

1. мускатний гарбуз найкраще збирати у вересні. При збиранні в сонячну суху погоду гарбуз може зберігатися близько року. Популярний метод дозрівання гарбуза, це коли плоди гарбуза лежать в теплі, і чимось укриті, вони повинні бути в світлому приміщенні, але щоб не потрапляли сонячні промені.

гарбуз

2. Крупноплодную гарбуз прибирають також восени, коли починає сохнути плодоніжка і тверднути кора. Найчастіше, великоплідна гарбуз не визріває, відбувається це вже при її зберіганні. Після збирання гарбуза необхідно з тиждень потримати її в теплі, щоб випарувалася надлишки вологи, а м'якоть запасла більше цукрів.

гарбуз

Різновиди і сорти гарбуза

Йтиметься лише про три види гарбуза: мускатною, гарбузі великоплідний і твердокорой.

гарбуз

Мускатна гарбуз

Мускатна гарбуз - одна з найсмачніших, але вона вкрай теплолюбна. Висаджується вона розсадою, має властивості як великоплідний, так і твердокорой гарбуза. Форма гарбуза різна, забарвлення плодів коричнево-рожевого або жовтого кольору. Маса може бути різна. На шкірці мускатною гарбуза поздовжні світлі плями. Яскраво-помаранчева мускатною гарбуза має особливий запах і смак, по консистенції вона щільна, ніжна. Насіння мускатною гарбуза маленькі сіруватого кольору з темнуваті обідком по краю. У мускатною гарбуза коренева система дуже сильна, корінь 2 м, може бути і більше. Мускатна гарбуз має підвид - чалмовідная гарбуз.

Гарбуз сорту Мускатна.

Длінноплетістих, пізньостигла. Плоди вагою 6 кг, з щільною, солодкою м'якоттю жовтого кольору.

Гарбуз мускатний Перлина.

Сорт пізньостиглий, з темно-зеленими плодами. Плоди вагою до 7 кг. М'якоть соковита, помаранчева.

Гарбуз мускатний Вітамінна.

Пізньостиглий сорт, до повного дозрівання має пройти 130 днів. Зелені тиквіни з жовтенькими смужками. Плоди невеликі, 7 кг. М'якоть помаранчева. Підходить для кормових і столових призначень.

гарбуз звичайна

Найчастіше плоди круглої форми, гладкі, великі, зазвичай жовтого кольору. Дозріває ця гарбуз у вересні. Насіння жовтого або білого кольору. Зберегти гарбуз можна до весни.

гарбуз

Столові сорти гарбуза

До столових сортів відносяться:

Гарбуз Спагеті.

Сорт скоростиглий, до повної зрілості проходить 2 місяці. Після відварювання м'якоть гарбуза Спагеті розпадається на волокна, тому сорт і отримав таку назву.

Кущова помаранчева.

Ця гарбуз має яскраву оранжеве забарвлення, плід вагою 5 кг. М'якоть м'яка і солодка.

Грибовська кущова 189.

Вельми популярний ранньостиглий сорт. Виростає кущем, на якому, як правило, близько 2 тиквіна вагою близько 6 кг. Форма гарбуза нагадує краплю, біля основи плодоніжки є непомітна ребристість. Коли гарбуз досягає повної зрілості, її забарвлення помаранчева з зеленими цяточками. М'якоть солодка і соковита, товста, жовта.

Гарбуз Алтайська 47. Універсальний сорт, ранньостиглий. Плоди жовто-оранжевого кольору з жовтими або коричневими смужками. Тверда шкірка. Маса плодів до 5 кг. М'якоть не надто солодка, досить волокниста.

гарбуз

Крупноплодная гарбуз

Плоди цієї гарбуза найбільші. Розфарбування плодів сірого або ж рожевого кольору. Шкірка м'яка, м'якоть пухка і волокниста. Цей вид гарбуза багато років застосовувався як кормової.

Грибовська зимова.

Сорт пізньостиглий, тиквіни трохи сплюсненої або кулястої форми, шкірка сіра, м'якоть соковита і щільна, оранжевого кольору. Може зберігатися приблизно 7 місяців. Урожайний сорт.

Волзька сіра.

Сорт середньостиглий. Тиквіни сплюснені, шкірка сірого кольору, гладка, маса 10 кг. М'якоть щільна, широка, жовтого кольору, борошнистої текстури, має солодкий смак.

гарбуз