Купена: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти. Застосування купини в ландшафтному дизайні, фото

Назва купина походить від 2 грецьких слів 'polys' - багато і 'gony' - вузол.

опис купини

Рід купина налічує близько 50 видів, поширених в гірських і рівнинних лісах помірних районів Північної півкулі.

Купена лікарська або запашна має широкий ареал в Росії - Сибір, Далекий Схід і Кавказ.

Купена

Купена - багаторічна трав'яниста рослина, здебільшого з чітко-помітними, потовщеними кореневищами. Стебла рослини купина прямі, зелені, іноді пофарбовані, дуговидно похилі або пониклі, голі, горіння, до 90 см у висоту. Листя купини від лінійних до шірокоелліптіческіе, з витягнутим підставою, розташовані в черговому порядку.

Квітки знаходяться в пазухах листків, бувають поодинокі або в малоквіткових кистях без прицветников. Оцвітина у купини зрощений, дзвонові або трубчастий, жовтий, білий, фіолетовий, рожевий, з шістьма зубчиками. Плід купини - куляста, темно-синя або червона ягода.

Купена

Місцезнаходження

Купена дуже невибаглива в культурі. Особливо рослина ефектно в затінених місцях. На освітлених місцях розвиваються хоч і нормально, але стебла виростають менших розмірів.

Грунт для купини

Рослина купина порівняно не вимоглива до грунту, але зростає краще на багатих перегноєм, удобрених гноєм, вологих місцях. Не переносить застою весняних вод.

Догляд за купену

У суху погоду купену необхідно поливати. Слід охороняти купену від гусениць і равликів.

Купена

розмноження купини

Розмножується купина відрізками кореневищ з ниркою відновлення. Оптимальний час посадки - кінець літа. Розмножувати рослина купина насінням дуже важко. Сіянці купини не капризний, але розвиваються дуже повільно. Цвітіння настане на 3-5 рік.

Купена

Використання

Купена прекрасно підходить для тінистих місць. Рекомендується вирощувати купини в тіні і півтіні, для створення декоративно напочвенного покриву. Зарості купини довголітні, можуть рости на одному місці 12-15 років без пересадки, в поливі і підгодівлі купина не потребує. Купена дає прекрасний зрізаний матеріал для букетів або композицій.

Купена

партнери купини

Купена відмінно виглядає в поєднанні з діцентра, тіарка, маренка, морозником.