Лабазник: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Рід Лабазник налічує більше 10 видів, поширених в помірних районах Північної півкулі. Лабазник має свою історію в культурі, біологічні особливості, цілющі властивості.

Зараз інтерес до комірника зростає, але, на превеликий жаль, рідкісні види дістати складно. З сортами набагато простіше, їх, можна придбати в розплідниках.лабазник

лабазник вязолістний

Зростає в Сибіру, ​​на Кавказі, Західній Європі, Середній Азії, Малої Азії. У природних умовах утворює великі зарості по лугах поблизу малих річок.

Лабазник вязолістний - високе, багаторічна рослина, 1, 5 м у висоту. У комірника вязолістного товсті кореневища, що несуть незліченні нирки, з яких виростають квіткові пагони. Стебла з великою перисторозсіченим листям.лабазник

Суцвіття у цього комірника густе, що складається з кремових або білих квіток, зберігає декоративність 25 днів. Оскільки на одному цю рослину розвивається близько 8 суцвіть, час цвітіння розтягується до кінця липня.

Плоди спірально закручені, дозрівають вони в вересні. Плоди в махрових квітках комірника вязолістного НЕ зав'язуються, і від цього, суцвіття втрачає всю декоративність після цвітіння. Лабазник вязолістний прекрасно росте на сонячних місцях, а також в півтіні, але дуже вимогливий до вологості.лабазник

Лабазник вязолістний добре виглядає в групах на газоні. Є сорти:

Лабазник Aurea -з жовто-зеленим листям.

Лабазник Rosea -з рожевими квітками. Дуже рідко зустріти в культурі.

Лабазник ' Полону ' ( ' Plena ') - гарний сорт з білими махровими, множинними квітками. До недоліків відноситься тільки його високий зріст, 1,7 м, і оголюється пагони. Але це з легкістю можна виправити, посадивши комірник на задній план.лабазник

Лабазник ' Ауреоваріегата ' ( ' Aureovariegata ') - незвичайна форма з золотисто-жовтими розводами на листі. Незважаючи на барвисту зовнішність, до даного сорту, потрібно ретельно підбирати оточення, щоб збільшити декоративний ефект. Яскраве забарвлення можлива тільки на відкритих ділянках.лабазник

лабазник червоний

У природних умовах росте в Північній Америці.

Потужний трав'янистий багаторічник, який утворює великі групи. Рослина 2,3 м у висоту. Стебла з великими листками. Густе суцвіття з дрібних рожевих квіток. Цвітіння настає в серпні.

Рослина світлолюбна і вимоглива до вологи грунту. Добре зростає і цвіте на відкритих ділянках і в невеликій півтіні. При великому затенении може перестати цвісти. Декоративні і плоди комірника червоного, розфарбовані в малиновий колір.

Є сорти з білими, темно-рожевими квітками, і низькорослий сорт 30 см заввишки.лабазник

Лабазник звичайний або шестілепестний

У природних умовах зустрічається в лісостеповій зоні. Зростає комірник звичайний по степах, луках.

Рослина 100 см заввишки. У квітконосних стебел є прикореневій розетка перисторозсіченого на маленькі часточки листя. Стеблевая листя схожа, але дрібніше. На коренях утворюються темні кореневі бульби. Квітки гадючника звичайного великі, кремові або білі, в бутонах рожеві.

Цвітіння настає в травні, 25дней. Лабазник шестілепестний не втрачає своєї декоративності і після свого цвітіння. Лабазник - невибаглива рослина, невибаглива до вологи, прекрасно росте на відкритих ділянках.лабазник

Лабазник шестілепестний має форми: махрову - кущ з кавалками сегментами, у нас є рідкістю; крупноцветковую - з кремово-жовтими квітами.

Посадка комірника: посадку комірника проводять восени не більше 5 см на глибину. Кореневища мають у своєму розпорядженні горизонтально. Лабазники невибагливі. Віддають перевагу легким суглинні, родючі грунти. Не потрібно перезволожувати грунт в період осінньої посадки. Хороший полив їм потрібен влітку. Грунт бути сухою бути не повинна.

Ретельно потрібно стежити за рослинами, висадженими на відкритому місці. Недостатній полив може привести до в'янення суцвіть і листя.

Квітконосні пагони потрібно обрізати в липні, після закінчення цвітіння.

Все лабазники зимостійкі в Росії в середній смузі і не вимагають підготовки до зими.лабазник

розмноження комірника

Розмножується комірник насінням та вегетативно. Для вегетативного розмноження кореневища розрізають на невеликі частини 5 см завдовжки. Їх саджають в грунт або взимку містять в прохолодному місці, в тирсі або у вологому піску.