Палісадник: облаштування, вибір рослин, фото

Палісадник - це територія між будинком і тротуаром. Зазвичай ширина палісадника від 4 до 6 м. Від вулиці палісадник відділяється парканом (дерев'яним, кам'яним, рідше металевим) можливе оформлення кордону живоплотом.

палісадник

Як правило, на території палісадника розбивають клумби і оформляють доріжки, які ведуть до ганку будинку.

Палісадник перед будинком завжди радує око господарів, а також піднімає настрій. Створити красу перед будинком не так вже й складно, треба мати бажання і докласти трохи зусиль.

палісадник

Які бувають палісадники

Перш ніж почати створення красивого палісадника перед своїм будинком, необхідно зрозуміти якими ж вони бувають і чим же вони відрізняються.

палісадник

Палісадники бувають відкриті і закриті

Відкритими палісадниками називають, ті палісадники, які не мають огорожі, а також спостерігати на ганок будинку, і на сам палісадник, можна з вулиці. Відкритий палісадник зазвичай оформляють у вигляді красивого газону і клумби.

Закритий палісадник має огорожу, яке відділяється будинком, а рослини перед ним, забором. Огорожа палісадника може бути різна. Це може бути кам'яний дерев'яний або металевий паркан, а також плетені або ж жива огорожа.палісадник

Також палісадники діляться за типами, на російський і європейський

Русский палісадник створюється для задоволення поглядів самих господарів, оскільки оточений густою огорожею або парканом. Оформлення палісадника російського типу дуже яскраве, з садовими фігурками, з красивими клумбами і писаними дерев'яними прикрасами.

палісадник

Палісадник європейського типу більш стриманий, з правильними геометричними лініями, красивими клумбами і газонами.

Крім вищевикладених різновидів палісадників, є поділ і за стилями.

Існує багато стилів для створення ландшафту і палісадника - класичний, східний, сільський, і т.д.

палісадник

Рослини для палісадника

Підбір рослин і дерев для палісадника реалізовується виходячи з дизайну садової ділянки і палісадника зокрема. Давайте розглянемо варіанти рослин по групах.

палісадник

Плодові дерева для палісадника

Зазвичай плодові дерева мають розкидисту крону, а це більше підходить для посадок на задньому дворі.

палісадник

Якщо ви бажаєте посадити в своєму палісаднику плодові рослини, то зупиніться на штамбових деревах. Штамбові види це декоративні дерева, у яких акуратна крона і рівний стовбур.

палісадник

Жива огорожа для палісадника

Для живоплоту прекрасним варіантом буде барбарис або шипшина, які навесні прикрасять огорожу своїм пишним цвітінням, а восени - красивими плодами.

палісадник

Хвойні дерева для палісадника

Хвойні рослини стануть прекрасним доповненням палісадника з правильними геометричними лініями.

палісадник

Найкраще вибирати ті хвойники, які прекрасно переносять стрижку, наприклад - тис, ялина або тую. Високі екземпляри хвойних рослин для палісадника не підходять, так як їх крони закривають фасад будинку.

палісадник

Камені і рослини для палісадника

Клумби можна оформляти камінням, а квіти, по можливості садити так, що б цвітіння тривало весь теплий сезон. Гарним доповненням до клумби в палісаднику можуть бути кашпо і вазони.

палісадник

Біля клумб добре виглядатимуть різні фігури, гірки з каменів, а також дерев'яні елементи. Колір для клумби повинен бути контрастний. Добре поєднуються червоний і фіолетовий колір. Для цієї мети підходять такі квіти, як троянди, мальва, півонії, айстри або жоржини.

палісадник

Паркан для палісадника придбає інший вид, якщо його прикрасити яскравим кучерявим рослиною.

Якщо для зонування ви використовуєте шпалери, то пустіть по ним чарівний клематис, троянди або гліцинію. Для створення палісадника можна використовувати різні ідеї, які вам до душі.

палісадник

Кожний власник заміського будинку, може створити гарний палісадник, реалізувавши свою ідею і рішення, яке буде оригінальним і нестандартним.

палісадник