Мавританський газон - посадка і догляд, склад. Види мавританського газону, фото

Маючи свій будинок, багато часу витрачається, на створення ландшафтного дизайну. Цей газон буде гарною заміною банальних насаджень. Використовуючи різні квітучі суміші можна створювати строкатий і, простий в догляді газон - мавританський газон.

Одну з різновидів земляних насаджень, яка схожа на луг, називають мавританським газоном. Він складається з трав і різних барвистих квітів.мавританський газон

Особливості мавританського газону

Щоб зупинити свій вибір на користь таких насаджень, слід розглянути всі його недоліки і переваги. До плюсів відноситься мінімальний догляд, простота облаштування, декоративний вигляд і оригінальний аромат, а ще довгу фазу цвітіння. До плюсів мавританського газону відноситься можливість додавання в ландшафт безліч яскравих відтінків. До недоліків відносяться:

Грати дітям і ходити по такому газону незручно, тому його використовують лише в якості декору.

Щорічно все більше людей дізнаються, що є алергікам, тому в фазу цвітіння даного газону доведеться страждати від сильних нападів.

Такі суміші містять багато медоносів, які залучають бджіл та інших комах, а вони можуть принести деякі неприємності.мавританський газон

Види мавританського газону

Для прикраси своєї ділянки можна застосовувати одноколерних газон, тобто коли переважає лише один колір, також пестроцветних, який радує, великий кольоровою гамою. Існують ще такі види газонних трав мавританського газону:

Луговий . Цей вид газону найпростіший варіант, який підходить для новачків. Використовуючи цей газон не треба культивувати ділянку, але бур'яни все одно доведеться прибрати.

Низький . Покриття складається з різних рослин, які виділяють аромат, але їх декоративний вигляд не так важливий. Висота рослин не більше 5-10 см.

Високий . Цей газон використовується лише в декоративних цілях, так як пересуватися по ньому складно.

Односкладні . Суміш складається з однієї групи трав з однаковим періодом дозрівання. Доглядати за таким газоном просто, але недолік полягає в тому, що всі рослини цвітуть в один час.

Багатоскладний . Суміш складається з різних рослин, які цвітуть протягом усього року, підтримуючи декоративність всієї території. За таким газоном складно доглядати, і необхідно буде проводити прополку, обрізку і часту поливання рослини.мавританський газон

Склад мавританського газону

Якщо ви в перший раз вирішили прикрасити свою ділянку такими насадженнями, краще придбайте готову суміш в судовому магазині. Враховуйте деякі рекомендації:

У суміш цього газону краще включати 4-6 видів рослин, а потім, кількість можна довести до 40.

Не потрібно вибирати примхливі рослини, найкраще зупинитися на НЕ примхливих кольорах.

Ще одна порада - віддавайте перевагу квіти різного часу цвітіння, щоб вони радували вас довгий час.

Майте на увазі, що мавританський газон складатися повинен з рослин однієї висоти, тому що в підсумку можна отримати поганий результат.мавританський газон

Квіти для мавританського газону

Щоб була можливість прикрасити будь-яке місце на своїй садовій ділянці, потрібно використовувати насіння некапризним рослин. Необхідно розібратися, з яких рослин складається мавританський газон:

Цибулинні. Їх красою можна буде насолоджуватися з ранньої весни. Можна використовувати крокуси, рябчики, тюльпани, проліски.

Декоративні злаки. До цієї групи можна віднести польовицю, тонконіг лучний, житняк, зубрівку запашну.

Лугові квіти. Посадивши рослини даної групи, можна кілька років не думати, чим же їх замінити. Необхідно буде просто щороку освіжати насадження. Для того щоб мавританський газон виглядав красиво, можна використовувати ромашки, вербейник, маки, лілії.

Однорічні рослини. У даній групі є велика кількість красивих рослин і щорічно можна використовувати різні варіанти. Можна брати насіння чорнобривців, дзвіночків, незабудок, примул.мавританський газон

Трава для мавританського газону

Головною основою мавританського газону є райграс і костриця. У ці трави додають насіння різноманітних видів багаторічних рослин, а також однорічних. До того ж, деякі суміші складаються з дернообразующіх трав, які надають декоративності, а також багато років не вимагають перебудови. Ці властивості мають: тонконіг, мітлиця.

Щоб отримати чудовий мавританський газон, трав'яні суміші повинні бути підібрані так щоб створювали пружну і щільну дернину. Щоб отримати хороший результат посів насіння повинен проводитися за певною схемою: спочатку сіють дернообразующіе трави, а потім, квіткові культури. Якщо не використовувати це правило, то очікуваного ефекту не отримати.мавританський газон

Як же посіяти мавританський газон

Існує кілька правил, які потрібно враховувати, щоб після посіву насіння отримати прекрасний результат.

Для початку потрібно підготувати грунт, а посівом насіння зайнятися через кілька тижнів. Найкращим часом є весна.

Насіння мавританського газону вносять в зволожений грунт.

Насіння мавританського газону необхідно поглиблювати на 3-4 мм. На 1 кв. м. треба використовувати не менше 50 г посівного матеріалу.

Якщо ви підібрали цибулинні рослини, тоді спочатку слід висадити великі квіти, а потім, вже дрібні розміщувати групами.мавританський газон

Догляд за мавританським газоном

Щоб мавританський газон міг радувати вас, необхідно дотримуватися деякі рекомендації:

Стрижку газону треба проводити восени, коли відцвітуть всі квіти. Після стрижки висота цього газону повинна становити не менше 8 см.

Не забувайте про полив, так як більша частина рослин є вологолюбної.мавританський газон