Бакопа: види і сорти, посадка і догляд, вирощування з насіння, фото

Рослина з сімейства норичникових. Родом з Південної Африки. У культурі бакопа з'явилася з 1993 року. Її назвали сутерена.

Рослина цвіте практично безперервно з березня і до жовтня, розділяючи свій час цвітіння на два етапи, у кожного етапу існує пік обильности і час зменшення цвітіння, сказавши по-іншому, цвітіння хвилеподібний.

Бакопа ампельна - невибаглива багаторічна рослина. Воно вирощується як ампельна або почвопокровноє.бакопа ампельна

бакопа ампельна

Красиво бакопа ампельна виглядає в підвісних кошиках. Використовується для декорування заборів і стін.

Листя і квіти бакопи маленькі, сині, білі, рожеві. Бакопа є повзучим рослиною, тому при її вирощуванні в грунті в кожному вузлі втечі з дотиком з грунтом утворює коріння.

Бакопа добре поєднується з лобелією, петунією, агератум, красолею, фуксією. Бакопу вирощують любительки красивих композицій в підвісних кашпо, для освіти незвичайної ширми.

Бакопу можна висаджувати як фоновим рослиною, підкресливши яскравість кольору найближчих рослин. Її садять до рослин штамбової форми. Однак, як і окрема рослина, вона підкорить всіх своєю витонченістю.бакопа ампельна

Бакопа спрямована вгору по опорі в вертикальному озелененні поєднується з іпомеєю і красолею. В саду бакопа ампельна використовується для декорування залисин ділянки, утворюючи щільний тонкий килим. Розростається рослина швидко і за допомогою бакопи можна з легкістю досягти декоративного ефекту. Соковитість і яскравість розмальовки листя бакопи створюється за рахунок використання в підгодівлі різних мікроелементів.

Бакопу вирощують як ампельні рослини у вазонах, підвісних корзинах, можна вирощувати також і в змішаних посадках, оранжерей. Довжина пагонів бакопи досягає близько 60 см.

Бакопа не потрібно видаляти квітки, тому що вона здатна самоочищатися. Рослина привабливо навіть в період довгих дощів, воно не втрачає декоративності. Привабливі і її дрібні листочки на гнучких довгих пагонах.

У культурі поширені сорти бакопи з різними відтінками суцвіть і розмірів квітів. Бакопа буває синьої, білої, блакитний, рожевого, фіолетового, червоного.

Середній розмір квіток 2 см в діаметрі. Квітки бакопи поодинокі п'ятипелюсткові. Суцвіття - двогубі, вони формуються в пазухах листя. Листові пластини на стеблі у бакопи розміщуються в черговому порядку. Листя ланцетні, дрібна, цільна.бакопа ампельна

Сьогодні великої популярності набула бакопа розлога. Робота селекціонерів зосереджена на насичення кольором квіток баків, збільшення величини суцвіть, виведення нових фарб квіток.

Новенькі сорти бакопи мають червону, бузкову забарвлення. По центру у квітки буває жовтий вічко.бакопа ампельна

Вирощування бакопи ампельної

Вирощувати рослину можна як ампельна та почвопокровноє. Якщо ви захочете, то пагони бакопи можна направити вгору, встановивши при цьому опори і фіксуючи гілки дротом або м'яким шпагатом.

Вирощувати бакопу найкраще на сонячних ділянках, проте невелике затінення їй зовсім не страшно. При великому затенении рослині не буде вистачати світла, і її пагони можуть витягнутися. Цвітіння бакопи в півтіні не така пишна, як на сонце.бакопа ампельна

Бакопа віддає перевагу слабокислою грунті.

Для пишної форми, рослині бажано прищипивание точок зростання.

Відстань між екземплярами в одному горщику має бути 10 см. Висота рослини від 10 до 24 см. Кущ щільний, у формі півсфери. Пагони у бакопи ампельних видів близько 40 см завдовжки, бакопа колоновидна висотою 24 см, прямостоячі пагони.

Висаджувати бакопу на відкрите повітря потрібно, коли минуть заморозки. Грунт в горщику треба підтримувати трохи вологим. Пересушувати земляний кому небажано. З поливами в субстрат потрібно вносити мінеральне добриво.бакопа ампельна

Догляд за бакопа

Полягає в постійних поливах, підгодівлі комплексними добривами. Розпушування має бути легке, тому що коренева система поверхнева.

Бакопа ампельна може переносити температуру до -5 ° Взимку рослину потрібно тримати в світлому приміщенні з зменшеним поливом. Температура в зимовий період повинна бути до 14 ° С.

Найкраще їй буде на балконі або лоджії. Якщо немає таких умов, тоді стежте за поливами і частіше зволожуйте грунт, збризкуйте пагони, щоб підвищити вологість повітря.бакопа ампельна

Досвід квітникарів показує, що в прохолодній кімнаті бакопа не втрачає декоративності, а у рослини проходить зимівлю в теплій кімнаті сохнуть листя, пагони оголюються, і сильно втягуються.

Шкідниками бакопа ампельна практично не уражається. Боїться тільки тлю і білокрилку. Якщо відбулося зараження, обробіть відразу ж інсектицидом.бакопа ампельна

розмноження бакопи

Бакопа розмножується насінням, а також живцями. Щоб отримати живці, потрібно зрізати верхню частину втечі. Час вкорінення - з січня по березень, або з серпня і до вересня.

Живці бакопи укорінюють в легкому субстраті.

Ємність з живцями бакопи можна поставити в тепличку або накрити поліетиленовим пакетом. Коли рослина вкорениться і почне рости, треба прищипнуть верхівку, щоб бакопа кущів і сформувала бічні пагони.

Досвід квітникарів показав, що великий відсоток укорінених живців у ампельної бакопи з білими квітами. Білосніжні сорти бакопи мають велику опірність хворобам. Посадку живців проводять в травні.бакопа ампельна

Вирощування бакопи з насіння

При вирощуванні бакопи з насіння, їх потрібно висівати на розсаду.

Посів повинен бути поверхневий, тільки притискаючи насіння, до легкого грунту.

Після посіву, треба ємність поставити в кімнату з температурою не менше 18 ° С і високою вологістю. Краща температура 20-24 ° С тепла. Сіянці з'являються через два тижні після посіву.

Пікіровка проводиться, коли з'являться кілька справжніх листочка. Пікірують на відстані не менше 2 см між рослинами.

Друга пікіровка робиться в окремі стаканчики або горщики з дренажним отвором. Вже після другої пікіровки можна підгодовувати мінеральними добривами.

Після другої пікіровки сіянці гартуються. Зменшується температура вирощування, вона повинна бути близько + 15-23 ° С.бакопа ампельна