Глоксинія: догляд в домашніх умовах, фото.

Одним з призначень кімнатних рослин є прикраса і доповнення інтер'єру. Глоксинія - один з найкрасивіших представників домашніх квітів.

З'явилася вона ще в 19 столітті стараннями селекціонера з Бостона В. Синнінгия, завдяки чому і отримала назву Sinningia. Друге найменування «Глоксиния» дано цій рослині через форми його квітів, які схожі на дзвіночок.

Глоксинія

сорти глоксинії

Існує багато різних сортів Синнінгия. Основним є поділ цієї рослини на два види відповідно до форми квітів:

Синнингии простих сортів . Являють собою невеликі компактні кущі з квітами у вигляді дзвіночків. Пелюстки можуть бути розділені або зібрані в грамофон.

Глоксинія махрових сортів . Квіти цього виду складаються з безлічі пелюсток. Вони є більш повними і важкими.

Стебла і листя будь Синнінгия щільні і соковиті, їх колір варіюється від смарагдового до глибокого зеленого відтінку. Квіти можуть мати різне забарвлення, рівні або хвилясті краї.

Глоксинія

Також сорти діляться по колірною ознакою :

Стеців Глоксиния . Пелюстки такого квітки покриті дрібними цяточками контрастного відтінку.

Глоксинія тигрова . Крім крапчатости квіти мають ободок.

Глоксинія

Розмноження, пересадка

Синнінгия розмножується декількома способами. Вони відрізняються один від одного не тільки вихідним матеріалом, а й ступенем складності:

Розмноження листям з живцями . Для того щоб виростити молодий квітка з держака, необхідно підготувати правильну посадкову суміш. Вона складається з однієї торф'яної частини і чотирьох частин піску.

У такий грунт акуратно висаджують листочок, відрізаний від основного рослини разом з держаком не більше одного сантиметра завдовжки. Потім створюють парникові умови, поміщаючи його під ковпак зі скляної банки.

Ємність не знімають протягом 25 днів, температуру підтримують в діапазоні від 21 до 24 градусів Цельсія. Після закінчення встановленого терміну, у саджанців розвиваються бульби і їх пересаджують в горщики, діаметр яких не перевищує семи сантиметрів.

Глоксинія

Розмноження за допомогою насіння . Даний метод не завжди дає позитивні результати. Оптимальний період для висівання Глоксинії - з листопада по лютий. В спеціальні неглибокі контейнери, наповнені сумішшю землі і піску, поміщають насіння рослини.

Їх не потрібно прикривати землею. Прозора кришка контейнера дозволить створити всередині нього оптимальні умови для проростання. Перші листочки видно після закінчення другого тижня. Молоді пагони розсаджують на відстані до двох сантиметрів.

Після появи шести або семи листочків, квіти пересаджують ще раз на відстань не більше п'яти сантиметрів. Третій раз пікірують рослини з добре розвиненими листям, висаджуючи на відстань не менше десяти сантиметрів. Як тільки квіти почнуть стикатися, можна поміщати Глоксинії в окремі горщики.

Розмноження пагонами - найпростіший метод. Від основного рослини відокремлюють молодий пагін, поміщають його в ємність з водою. Як тільки з'явиться невелика коренева система, квітка висаджують в горщик.

Глоксинія

Зимівля Глоксинії, розмноження бульбами

Глоксинія зимує в стані спокою. Він проявляється відмиранням листя і коренів. Після того як рослина позбудеться від квітів і зелені, його необхідно обрізати, залишивши близько одного сантиметра стебла.

Протягом місяця глоксинію поливають, а потім поміщають в прохолодне і темне місце. Можна це зробити разом з горщиком, або дістати бульба з грунту і перекласти в ємність з вологим піском. Полив здійснюється не частіше кількох разів на два місяці.

У лютому або березні глоксинію необхідно пересадити в новий грунт. Це робиться після того, як на бульбах з'являться перші бруньки.

Перш, ніж приступати до подальших дій, бульби звільняються від торішньої землі і викидаються ті з них, які зіпсувалися або підгнили.

Після зимівлі посадковий матеріал необхідно замочити в засобі, здатному вбити грибок. Наприклад, в розчині марганцю. Бульби просушиваются добу, після чого висаджуються в широкі, але не глибокі горщики.

Також в цей період можливо розмножити квітка. У цьому допоможе найбільший бульба, розрізаний на кілька частин. Головне, щоб кожна з них містила зелену нирку. Зрізи обробляються товченим вугіллям і підсушують. Після чого висаджуються в ґрунт.

Глоксинія

догляд

Глоксинія була отримана шляхом селекції і гібридизації. Вийшло невибаглива рослина, любляче світлі місця. Їй протипоказані прямі сонячні промені, які можуть викликати опік листя і повільне зростання квітки.

Недостатнє освітлення же викликає витягування зелені і втрату забарвлення. Вирощувати рослину найкраще на вікнах, які виходять на схід чи захід.

Розміщення горщиків на південній стороні потребують додаткового затінення, а на північній - буде недостатньо світла.

При розміщенні Глоксинії в приміщенні потрібно уникати протягів. Ця рослина їх не переносить і гине в таких умовах. Влітку необхідно підтримувати температуру не вище 22 градусів, а взимку не нижче 10 градусів Цельсія і до 14 градусів.

Поливаючи Синнінгия, варто звернути увагу на те, що волога не повинна потрапляти на зелені частини рослини або його квіти. Воно не любить обприскування, так як навіть крапелька води на оксамитовому аркуші здатна викликати гниття його поверхні.

Оптимальним варіантом є розміщення горщика з глоксинію на піддоні, в який насипана галька або інший дренаж. Слід стежити за тим, щоб при поливі дно ємності з квіткою не стосувалося води. Кількість вологи має бути рясним, але не надмірним.

Рослина любить добрива. Підгодовувати його необхідно до чотирьох разів на місяць в період зростання і цвітіння. В осінній та зимовий періоди, коли Глоксиния знаходиться в стані спокою, підгодівля не потрібна.

Очищати листочки рослини краще із застосуванням м'якої, ворсистої пензлика. Нею можна безболісно прибрати накопичилася пил, не пошкоджуючи листя і квіти.

Глоксинія

Хвороби і шкідники

Незважаючи на свою невибагливість, глоксинії болісно реагують на порушення правил догляду за ними.

Ознаки захворювання рослини:

Бліді листя і відсутність квітів, є вірною ознакою того, що рослині не достатньо світла і харчування. Також це може свідчити про порушення правил по догляду.

Поразка листя плямами коричневого кольору говорить про низьку температуру води, використовуваної для поливу.

Листя, які сохнуть і жовтіють , говорять про те, що квітка розташований в місці з надмірною освітленням. Причиною такої реакції також може стати надмірне вживання добрив і недостатня вологість повітря.

Поразка глоксинії такими хворобами, як сіра гниль або борошниста роса, з'являється від надмірного поливу. Ознака цих захворювань - наліт сірого кольору на наземної частини рослини.

Своєчасна реакція на вище описані проблеми і швидке усунення причини дозволяє врятувати рослину від загибелі.

Глоксинія

Існує ряд шкідників, які пошкоджують глоксинію: кліщ павутинний, борошнистий червець, щитівка і білокрилка.

Цих паразитів можна занести і з грунтом, в яку висаджують рослину. Щоб уникнути цього, необхідно користуватися тільки перевіреними або добре очищеними компонентами.

У разі поразки квітка необхідно обробити розчином мила, настоянкою тютюну або використовувати спеціальні хімічні засоби.

Вирощувати глоксинію в домашніх умовах не дуже просто. Це заняття забирає достатньо часу. Також необхідно мати хороший запас спеціальних знань.

Але результат вартий витрачених зусиль. Глоксинія буде радувати вас своїми прекрасними квітами з самої ранньої весни і до осені.

Споглядання куща з одночасно розпустилися сім'ю і більш яскравими грамофонами принесе ні з чим незрівняне задоволення.