Посадка троянд: вибір місця, підготовка грунту, час і способи посадки троянди

Готуємо грунт для посадки троянди

Місце для посадки троянд необхідно підготувати заздалегідь, найпізніший термін - кінець літа. Глинистий або піщану садову землю потрібно перекопати, де то на глибину лопати, внести в грунт фосфорні добрива. Додати можна і компост або відлежатися гній.посадка троянд

Основним об'єднуючим елементом, який пов'язує розарій з іншими посадками, є газон. За допомогою газону дивитися на троянди можна з деякої відстані, тим самим пом'якшуючи переходи і створюючи для чарівних троянд хороший мікроклімат.

Щоб підготовлений грунт була пухкої і не висихала, її необхідно прикривати невеликим шаром торфу або скошеною травою. Потрібно строго стежити за глибиною посадки саджанця куща, що важливо для розвитку рослини.

Не треба садити троянди в свіжу перекопаний землю; вона осяде пізніше, і саджанець може виявитися високо над землею. Це призводить до вимерзання взимку.посадка троянд

Густота посадки троянд

Густота посадки - важливий фактор для розвитку троянд. Її треба визначати в залежності від розміру дорослого куща троянди. Низькорослі троянди саджають на відстані 35 см. Високорослі троянди на відстані 50 см і більше.

В'юнкі троянди допомагають створювати стінку, яка ділить сад на частини. Красива забарвлення пелюсток, велика кількість квітів - все це робить чарівні троянди неперевершеними рослинами.

Густота посадок троянд може призвести до поширення грибкових захворювань.посадка троянд

Також через густоти рослини тягнуться вгору і в нижніх частинах кущів втрачають своє листя. Але і рідкісна посадка небажана: між окремими рослинами земля може заростати бур'янами, сонце її прогріває і висушує.

Штамбові кущі троянд садити найкраще на відстані не менше метра один від одного. Але потрібно пам'ятати, що повинно залишитися містечко, для того щоб рослина, готуючи до зимівлі, можна було нагнути до землі.

Густота посадки троянд залежить від деяких факторів, від розмірів дорослого куща конкретного сорту і роль, яка відводиться йому в саду. Мінімальною відстанню вважається 1,2 м, але може бути і більше, до 3 м і більше. Вибираючи види троянд, необхідно заздалегідь ознайомитися з їхніми вимогами, щоб уникнути помилок.посадка троянд

Час посадки троянд

Садити троянди можна з жовтня місяця до квітня, якщо не замерзає грунт. При осінній посадці троянда встигає до морозів створити найтонші корінці, що, безумовно, забезпечить йому навесні випередження в розвитку. Але при осінньої посадки рослині належить витримати морози.посадка троянд

Не можна рекомендувати весняну посадку там, де квітникар має справу з важкими мокрими ґрунтами, які в період самої посадки ще більше ущільнився, в результаті потім їх буває досить важко розпушити.

Штамбові троянди, навпаки, рекомендують садити навесні, так як ці рослини важче готувати до зимівлі.посадка троянд

Спосіб посадки троянд

Якщо заздалегідь грунт підготовлений і осіла, посадку троянд можна починати, але потрібно пам'ятати, що троянди садити в мокрий грунт не можна. Може виникнути небезпека загнивання коренів.

Підготовлені саджанці троянд не можна залишати на повітрі неприкритими, особливо на сонці. Необхідно захищати і корінці від вітру. Якщо саджанці трохи підсохли, перед посадкою їх необхідно занурити у воду.посадка троянд

Дуже природно виглядає троянда в саду природного стилю. Тут вона може рости як в груповій посадці, і красиво виглядає одиночним рослиною.

При осінній посадці троянд можна відрізати лише пошкоджені гілки і кінці зламаних пагонів. Можна прибрати і невизревшіе пагони, залишивши тільки 3-4 найсильніших.

Якщо саджанці троянд садять навесні, заздалегідь потрібно відрізати непотрібні пагони, а решта вкоротити в залежності від їх товщини на кілька очок. У саджанців троянд, які перебувають в хорошому стані, залишають і багато очок.

Якщо пагони тонкі, можна залишити на них по одному вічка. Можна видалити і пошкоджені коріння, а здорові приблизно наполовину скоротити.посадка троянд

Троянди ніколи не потрібно садити у краю квітника. Після правильного розрахунку відстані між квітами, в землі робиться поглиблення (40 см шириною і 40 см глибиною), на дно насипають компостній земля, але не гній і не добрива. Можна до компостній землі додати кісткового борошна. Підгодовувати нові посадки троянд можна лише через рік.

При посадці троянд, не можна згинати коріння рослини. Їх треба вільно розкласти в ямці, а саджанці тримати на такій висоті, щоб місце щеплення було в 6 см під поверхнею землі. Потім яму на дві третини глибини необхідно заповнити землею, ущільнити її, щоб вона добре прилягла до коріння, і полити рослину.

Важливий грунтовний полив навесні. Потім в яму досипати землі, а саджанець підгорнути на висоту в 20 см. Перед заморозками рівень підгортання слід підняти. Навесні ця земля буде захищати троянду від яскравих променів сонця.

У суху погоду саджанець троянди поливають кожні 6 днів. Через місяць після весняної посадки троянд землю від куща відгрібають. Робити найкраще в похмурий день, коли немає падіння температури вночі.посадка троянд

У квітні відкривають і обробляють ті троянди, які були посаджені восени. Обов'язково стежте, щоб місце щеплення, було нижче рівня землі.

В'юнкі троянди потрібно садити глибше, ніж всі інші, місце щеплення має бути на 1 дм нижче поверхні. Це сприяє розвитку щеплених пагонів. Ці троянди після посадки також слід підгортати. Якщо плетистая троянда росте біля стіни, то дистанція до неї не повинна бути менше 50 см.

Штамбові троянди рекомендується садити, зміцнюючи ствол до колу, не те вона не витримає тяжкості своєї крони. К закріпити в ямі треба заздалегідь. Він повинен бути міцним і досягати крони, щоб вона не зламалася при вітрах.

Розу кріплять до підпірці на рівні крони, так, щоб прив'язь НЕ сповзла вниз по стовбуру. Саджаючи троянду, необхідно пам'ятати, що готуючи саджанець до зимівлі, його доведеться нахилити до землі. Тому троянду треба садити в похилому положенні, під кутом в 30 ° до опори. Якщо нахиляти троянду в іншу сторону, її можна зламати.

При пізньої весняної посадки штамбової троянди, що проводиться в теплу погоду, корисно накрити грунт маленьким шаром вологого торфу. Від яскравого сонячного світла крону троянди захищають папером.