Триллиум: посадка і догляд, види і сорти, фото.

В роду налічується приблизно 30 видів Трілліум, які ростуть в Східній Азії, а також Північної Америки. У нашій країні, на Далекому Сході росте три види.

Триллиум - багаторічна рослина з коротким кореневищем. Стебла Трілліум прямостоячі з лускоподібний листям біля основи, а стеблевая листя - зібрана по три.

Триллиум

Оцвітина Трілліум складається з 6 часткою, 3 зовнішніх зеленуватих і 3 внутрішніх лепестковідних, червонуватих, білих, тьмяно-жовтих.

Головний показник, який відрізняє різні види Трілліум, це положення квітки. Квітконіжка у одних видів відсутня, а квітки начебто сидять на листках; а у інших видів Трілліум квітка розташований на прямій квітконіжці і спрямований вгору, а у інших цветоножки пониклі, а квітки спрямовані до землі.

Триллиум

У садовій культурі Трілліум відомі з давніх-давен, проте, незважаючи на їх привабливість, вони рідко зустрічаються у нас в садах.

А цьому є своє пояснення - складності в розмноженні. Хоч і життєздатних насіння формується багато, але зародок в насінні недорозвинений.

Триллиум

До повного розвитку насіння у Трілліум має пройти кілька сезонів, а на третій рік зароджуються сіянці.

За періодом цвітіння Трілліум ділять на ранні (цвітіння настає в квітні); пізні (в самому кінці травні); інші види Трілліум цвітуть на початку травня. Цвітіння Трілліум триває 5-15 днів.

Триллиум

Популярні види і сорти

З Трілліум нашої флори вирощують:

Триллиум камчатський

Зростає на вологому грунті в березових і хвойних лісах, а також на луках Далекого Сходу, Північно-Східного Китаю. Є одним з найбільш декоративних видів цього роду.

Триллиум камчатський виростає більше в лісових асоціаціях. У долині він зустрічається в вербових-вільхових лісах, березняках; в горах - в ялицево-ялицевих, листяних, ялицевих, широколистяних і змішаних лісах.

Рослина 40 см у висоту. Кореневище коротке і товсте. Стебло пряме, ребристий. Листя сидяча, широкоовальні-ромбічна, знизу вона матово-зелена.

Квітконіжка Трілліум камчатського прямостоячий. Чашолистки зелені і довгасті.

Пелюстки білі, оберненояйцеподібні або овальні, закруглені на кінці. Плоди Трілліум камчатського їстівні, але вони несмачні.

Триллиум Смолл

Ареал досить вузький: Росія (Курили, Сахалін), Японія (Хонсю, Хоккайдо, Сікоку). Зустрічається в каменноберезових лісах з бамбучніком або високотрав'ям.

Цей вид Трілліум має червонувато-пурпурового забарвлення квітки. Цікавий своєрідною забарвленням оцвітини.

Багаторічна рослина з товстим, кореневищем. Листя широкоовальна, раптово загострена. Плід без ребер, округлий.

Цвіте Трілліум Смолл в кінці травня. Плоди їстівні.

Триллиум

Місцезнаходження Трілліум

Рекомендують вирощувати в півтіні. Трілліум - рослини, що ростуть в певних екологічних умовах. Трілліум потрібна ділянка під пологом садових дерев.

Ранньою весною, коли на деревах листя ще зовсім не розпустилися, і панує розсіяне світло, прохолодно і волого, розквітають Трілліум.

Триллиум

Грунт для Трілліум

Потребують родючих вологих ґрунтах під широколистяними деревами, наприклад, клен, липа, ясен, каштан, дуб, де грунт забезпечена листяним перегноєм.

Триллиум

Догляд за Трілліум

На зиму потребує укриття листям. Влітку необхідно грунт підтримувати в помірно вологому стані. Трілліум морозостійкі, без особливих проблем зимують в різних кліматичних поясах Росії.

Триллиум

розмноження Трілліум

Найчастіше розмножують діленням куща. При насіннєвому розмноженні Трілліум насіння садити потрібно відразу ж після збору.

Проростання у Трілліум підземне, листя з'являється на другий або навіть на третій рік, а цвісти починають на четвертий.

Триллиум

Використання Трілліум

Біля кущів, на підлозі тінистих кам'янистих ділянках.

партнери Трілліум

Разом з рясту, Кандик, вітрогонкою і іншими ранньовесняними квітами вони створюють яскравий килим.

Триллиум