Белокопитнік: посадка, догляд, види, фото.

Навесні по краях галявин або на узбіччях ріллі може пощастити побачити дивовижні щільні білі або рожеві кулясті суцвіття, прокльовується із землі.

Белокопитнік - дуже декоративна рослина, не так популярне у наших садівників. Постарайтеся запам'ятати місце зустрічі з цією рослиною, а восени пересадите його собі в сад.

белокопитнік

І вже навесні білокопитник обов'язково порадує вас незвичайними суцвіттями. Самий декоративний - білокопитник широкий.

Рід налічує приблизно 20 видів, які ростуть в Північній півкулі. Види білокопитника мають схожі риси і загальні агротехнічні умови. Утворюють широкі, важко прохідні зарості.

Листя білокопитника тільки прикоренева. Вони черешкові, округлі. Кореневище підземне, сильно розповзається. Розростається дуже швидко. Цвіте оригінально навесні до розпускання листя.

белокопитнік

Види і сорти

У Росії зустрічаються три види білокопитника, які не становлять великої декоративності. Батьківщиною декоративних видів білокопитника є Далекий Схід, де вони є складовою частиною характерного високотравья.

белокопитнік

белокопитнік широкий

Ареал цього білокопитника: Росія, Японія. Росте по берегах річок, в лісах, біля підніжжя морських терас.

Багаторічник з довгим кореневищем. Максимальна висота заростей - 1,5 м. Навесні, після снігу над землею виникають щільні, колосоподібні суцвіття з малопомітних жовто-білуватих кошиків. Потім розвиваються округлі потужні листя на черешках, відмирають з першими заморозками.

белокопитнік

Сорти білокопитника широкого :

« Variegatus » - на крупній листі жовті плями нестандартної форми;

« Purpureus » - з червоною листям.

Прекрасна рослина для посадки кущами на вологих місцях з родючим грунтом.

белокопитнік

белокопитнік японський

Декоративний стелеться багаторічна рослина висотою 45 см. Белокопитнік японський використовують як грунтопокривна рослина, яке швидко займає вільну площу і пригнічує бур'яни. Кулясті суцвіття білокопитника японського з'являються раніше листя.

белокопитнік запашний

Вид названий завдяки незвичайному запаху, що нагадує запах ванілі. Квіти білокопитника запашного рожево-білі. Рослина із Середземномор'я.

белокопитнік гібридний

Звичайна рослина, яке можна зустріти на берегах річок. Квітконосне стебло і листя зелено-бурякового кольору. Суцвіття як колос, потім витягується в кисть. Квітки рожеві. Листя округло-серцеподібна на сірій підкладці близько 70 см заввишки.

белокопитнік

Місцезнаходження білокопитника

Рослина швидко розростається на затінених, сирих ділянках, утворюючи зарості. При хорошому зволоженні добре розвивається на сонці. Зимує без укриття. Садять білокопитник прямо на березі, охоплюючи обмежувальної смугою пластика або в контейнери.

белокопитнік

Грунт для білокопитника

До грунтів білокопитник не вимогливий, однак воліє глинисті, зволожені ґрунти. На бідних грунтах рослина втрачає декоративність. На родючій землі білокопитник зростає дуже швидко і досягає величезних розмірів.

Догляд за Белокопитнік

Агресивна рослина і трудноіскоренімие, дуже злісних великі види. Вимагає постійного нагляду. Відцвілі суцвіття білокопитника необхідно видаляти, що б розпускалися насіння.

Листя білокопитника люблять слимаки. Тому, з моменту відростання листя, потрібно передбачити захисні заходи проти шкідників.

белокопитнік

розмноження білокопитника

Відрізками кореневищ. При пересадці навесні рослини гірше розростаються і їх листя, весь сезон залишається меншого розміру.

Використання білокопитника

Листя утворює ефектний полог. Гарний білокопитник в груповій посадці. Белокопитнік потребує великих площах, тому що маленька куртина рослини виглядає не дуже мальовничо, а він все одно буде агресивно зростати в сторони, витісняючи інші рослини.

белокопитнік

Для декорування стін будівель, парканів білокопитник підходить ідеально. Белокопитнік доречний біля ставка, під пологом дерев. Рослина підходить для берегової зони великих водойм - річок, ставків, озер, - які оформлені, в природному стилі.

Кущі цієї рослини декоративно виглядають на тлі великих кущів і дерев. Поруч з Белокопитнік будуть доречні посадки крупномірних рослин як язичник, оман, різні види ревеню, живокіст, борщівник та інші.