Пахистахис: догляд в домашніх умовах, фото.

Пахистахис - вічнозелена рослина, завезене до нас зі Східною Індії і Південної Америки в 19 столітті. Рослина відноситься до виду акантових. Всього налічується близько 12 підвидів цієї квітки. У наших краях найчастіше вирощують жовтий пахистахис, рідше зустрічається пахистахис з червоними квітками. Рослина являє собою напівчагарник, висотою 50-80 см. Квіти - це яскраво жовті суцвіття, розташовані у вигляді колоса, висотою близько 10 см. Одна рослина може давати близько 20 таких квіткою.

пахистахис

Догляд в домашніх умовах

Чи не всі наважуються завести пахистахис у себе вдома, оскільки вважають його вибагливим рослиною. Однак, якщо дотримуватися певних правил у догляді, виростити його не складе особливих труднощів.

пахистахис

Посадка і пересадка

Відмінним стартом для гарного росту пахістахіс стане його правильна посадка. Грунт слід підготувати досить пухку. Оптимальним варіантом буде суміш з 2 частини дернової землі і по одній частині торфу, листя, перегною і піску. Якщо немає можливості приготувати землю самостійно, можна придбати в магазині готову грунт для декоративно-квітучих рослин. Так як пахистахис не любить лужних грунтів, в пошту слід додати ще трохи соснової кори, яка буде служити окислювачем. Також на дно потрібно покласти дренаж у вигляді дрібних камінчиків.

Пересадку краще всього робити щороку в проміжку між лютим і березнем. При цьому можна трохи обрізати рослину, надавши йому більш красиву форму. Після посадки або пересадки квітку необхідно раз на тиждень підгодовувати мінеральними добривами.

пахистахис

температура

Для нормального розвитку пахістахіс оптимальною вважається температура близько +20 градусів. Якщо температура піднімається вище, то рослина потребує більшої зволоженні повітря. Зниження температури до +14 градусів, може привести до загибелі квітки. Не слід розташовувати пахистахис поблизу опалювальних приладів, а так само на протягах, так як квітка не переносить різких потоків повітря.

пахистахис

освітлення

Для нормального росту, горщик з пахістахіс слід ставити в місце з достатньою кількістю денного світла. Найкраще на підвіконня з західної та східної сторони. Однак, варто уникати потрапляння прямих сонячних променів, так як листя рослини можуть отримати опіки і при цьому стануть блідими і млявими.

пахистахис

полив

Пахистахис дуже чутливий як до переливу, так і до недостатнього зволоження. У весняний та літній період рослина потребує рясного поливу, але при цьому слід стежити, щоб грунт не була сильно мокрою. Так само в жарку пору необхідно два рази в день обприскувати листя. Так само для додаткового зволоження слід використовувати піддони з вологим мохом або керамзитом. У зимову пору полив слід скоротити до одного разу на тиждень, при цьому стежити, щоб земля встигала повністю висохнути. Для поливу і обприскування листя завжди слід використовувати відстояну воду кімнатної температури.

пахистахис

розмноження

Розмноження пахістахіс проходить живцюванням. Живці обрізають навесні при достатньому зволоженні і температурі повітря не нижче + 20 градусів. Розмір одного пагонах повинен бути 15-20 см. Важливо, щоб відросток містив два міжвузля. Для вкорінення зрізані черешки необхідно розмістити в склянці з водою, або ж у вологу торф'яно-піщану суміш. Живці можна накрити скляним ковпаком або ж поліетиленом, при цьому не менше півгодини в день грунт і пагони потрібно провітрювати.

Чи не накриті відростки теж вкорінюватися, якщо їх часто обприскувати. Як правило, процес вкорінення відбувається близько трьох тижнів. Якщо ж живці тривалий час не пускають коріння, то великі листки, розташування на них обрізають до середини і тримають далі відросток в теплому місці і під ковпаком. Після вкорінення молоді рослини пересаджують в невеликі горщики близько 12 см. В діаметрі. При це для грунту використовують легкий субстрат. Коли пахістахуси приживуться в новому місці і трохи зміцніють, їх пересаджують в горщики по більше.

пахистахис

обрізка

Обрізку пахістахусу проводять не тільки для того, що сформувати красиву форму, але і для кращого цвітіння. У перший рік необхідно буде зробити три підрізування. Першу обрізку роблять навесні на відстані 15 см. Від землі. На кожному ярусі пагонів потрібно буде прищеплювати листочки таким чином, щоб в результаті на бічних нирках утворилося три пари листків. В результаті цього, до зими повинен утворитися кущ з 10-12 верхівками. На наступний рік обрізаються всі верхівки. На кожній верхівці виростає по 2 втечі. Таким чином, кількість верхівок подвоюється, і на них з'являються красиві квіти. Аналогічно проводиться обрізка кожну весну.

Нерідко зустрічається, що нижня частина пахістахіс оголюється. В цьому випадку слід повністю зрізати оголену частину, залишивши при цьому пагонах, близько 15 см. Від грунту.

цвітіння

Більшість приймають за квіти пахістахіс яскраво жовті, або, рідше, червоні прилистниках. Однак цвіте ця рослина білими квітами, які з'являються з колоска. Вони зацвітають на невеликий період часу, і незабаром обпадають. Основний же окрасою пахістахіс вважаються саме колоски з прилистников, які радують око з весни до другої половини осені. Щоб рослина зацвіло, потрібно дотримуватися деяких правил:

Рослина має перебувати в тісному горщику. Квітконоси утворюються тільки в тому випадку, якщо корінь знаходиться в тісноті.

правильна підживлення

Іноді, щоб рослина повноцінно давало квіти, потрібно регулярно вносити спеціальні мінеральні добрива.

регулярна обрізка

Квіти утворюються тільки на верхівках зрізаних пагонів. Тому потрібно обрізати рослину таким чином, щоб вийшов пишний кущ з великою кількістю зрізаних пагонів.

пахистахис

Хвороби і шкідники

Шкідники і інші чинники згубного впливу. Поява шкідників і різних захворювань - це наслідок неправильного догляду за пахістахіс. Найчастіше рослина може бути уражена павутинним кліщем, попелицею, білокрилкою, щитівкою. Якщо шкідники тільки почали діяти і зона ураження невелика, то можна відкараскатися короткою обрізкою хворих ділянок. Якщо ж спостерігається рясне зараження, то без спеціальних хімічних препаратів не обійтися. У літню пору для боротьби з хворобами та шкідниками допомагає ще часте провітрювання кущів на відкритому повітрі

Так само до загибелі рослини можуть привести фактори навколишнього середовища. наприклад:

Кінчики листя починають жовтіти і сохнути - потрібно оглянути листок із зворотного боку. Якщо він не пошкоджений ніякими шкідниками, значить квітці жарко, потрібно збільшити вологість повітря і промочити грунт. Для цього горщик з рослиною поміщають в таз з водою на 10 годин.

Листки у пахістахіс скручуються - це може говорити про брак світла, потрібно перенести квітка в більш світле місце.

Рослина скидає листя - потрібно перевірити, чи не перебуває пахистахис на протягу. Скидання листя може говорити ще про пересихання грунту. Так само потрібно переглянути внесення добрив. Можливо, квітці не вистачає азоту.

Завдяки довгому і яскравому цвітінню пахистахис стане прикрасою будь-якого житлового будинку. Звичайно, щоб домогтися бажаного результату, потрібно докласти невеликих зусиль, без яких рослина втратить свою декоративність.

пахистахис