Красива клумба з півоніями: поєднання, пристрій, фото

Півонії - розкішні і самодостатні квіти. Тому вимоги до їх сусідам у півоній особливі. Півонії самі по собі створюють неповторну атмосферу, точно наповнюючи сад щастям.

А багата палітра кольорів - хороший привід для застосування півоній в ландшафтному дизайні.

Клумба з півоніями

Використовувати можна всі види піонів: деревовидні півонії, кущі яких близько 2-х м заввишки і паркові сорти півоній з яскравими квітками і невисокими кущами.

Чудово в саду виглядають яскраві квітки Bowl of Beauty з величезною кількістю тичинок. Або ж компактні кущі півонії сорти Неон , густо покриваються махровими квітками, які виглядають на ньому як пурхають метелики.

Клумба з півоніями

Тільки, для срезочной півоній потрібно використовувати підпірки, тому що їх стебла не виносять тяжкості шапок. Або використовувати такі півонії на задньому плані, наприклад сорт Керол , має ефектні квітки, які ефектно виглядають в букетах.

Клумба з півоніями

Використовувати півонії можна і в альпінаріях, і для прикраси присадибних і садових ділянок, великих ландшафтних масивів.

Півонії надають обсяг і пишність будь клумбі, а після свого цвітіння є прекрасним фоном для інших рослин. Присутність півоній в змішаних композиціях можна навіть порівняти з вставкою рубінів в ювелірну прикрасу.

Клумба з півоніями

Найкраще півонії виглядають в величезному просторі, на оксамитовому зеленому газоні, коли не обмежує ні тріумф квіток, ні різьблену зелень.

Звертайте увагу на поєднання кольорів. З бордовими сортами півоній краще не садити інші червоні квіти, якщо вони одночасно будуть цвісти з півоніями.

Клумба з півоніями

Серед яскравих шапок півоній добре виглядають головки квітучого білого декоративного лука.

З білими або кораловими півоніями будуть поєднуватися яскраві темно-червоні квіти, наприклад гвоздика або криваво-червона гейхера. Ніжність рожевих півоній підкреслить темна декоративна зелень туї або ж кущі барбарису. Чудово півонії виглядають в клумбі з морозник.

Клумба з півоніями

Підкреслюють клумбу з білими піонамі- іриси, які контрастують за кольором, а також шавлія, мак, лилейник, дзвіночки, жимолость.

На малій ділянці поруч з півоніями можна посадити лиственно-декоративні рослини з дрібненькими квіточками. Але вони повинні бути або нижче півоній, або вище.

Клумба з півоніями

Дуже ефектно виглядають поодинокі кущі півоній, посаджені короткими рядами на тлі великих дерев. Наприклад, поряд з заростями ялівцю висаджують узколистние сорти півоній з соковитими або ніжними кольорами.

Можна розмістити півонії групами, розділяючи контрастною листям або висадити по три кущі на кутах смарагдового газону.

Клумба з півоніями

По периметру посадити низькорослі багаторічні рослини: манжетку, примули, маргаритки, бадан. Як вертикалі використовуйте наперстянки або дельфініум.

Клумба з півоніями

В одному місці поєднувати кілька сортів не рекомендується. Розділіть їх краще по всьому саду.

Клумба з півоніями

Між кущами півоній Не саджайте інші рослини. Нехай це місце буде вільним для розпушування. Бажано б, якщо до кожного куща півонії буде йти стежка.

Клумба з півоніями

Створити сад, який вас буде радувати з весни і до морозів не складно. Відразу ж, як розтане сніг, кущі півоній прикрасять мелколуковічние: галантуси, сітчасті іриси, крокуси.

Клумба з півоніями

Пізніше - нарциси і тюльпани. Влітку на тлі зелені кущів півоній виглядають астільба, лілії, пеларгонія, годеции, майорця, петунії. А пізньої осені на їх заміну прийдуть флокси, айстри, хризантеми.

Клумба з півоніями

Листя деревовидного півонії на заході літа має виражений пурпурний відтінок і добре виділяється на тлі золотих дерев.

Клумба з півоніями

Пам'ятайте, що півонії люблять відкриті місця і багато простору. А в іншому експериментуйте і створюйте свої композиції в саду.

Клумба з півоніями