Стефанандра: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Існує 4 види, які ростуть в дикій природі в Кореї і Японії. Листопадний чагарник з тонкими, звивистими, блискучими, коричневими пагонами.

Листя яйцеподібні, чергові, на вершині дліннозаостренние, по краю мелколопастние або пилчасті, з яйцевидними прилистниками. Квітки стефанандри білі, двостатеві, в пухких мітелках.стефанандра

Хоч і невеликі суцвіття дуже привабливі, витонченість крони стефанандри обумовлено декоративним листям. Ефект легкості куща досягається за рахунок форми і розташування її листя.

Порізані листові пластинки розташовані в різних площинах. У літній сезон зелене листя стефанандри контрастують з блискучими червоними пагонами. Але дуже приваблива стефанандра восени, коли листя забарвлюється в рожеві, лимонні і червоні кольори.

У Росії в середній смузі вирощують стефанандри надрезаннолістную. Більше 100 років тому чагарник був інтродукований з Японії, але до сьогоднішнього часу зустрічається рідко в садах.стефанандра

В Європі цей чагарник цінують за витонченість дрібних запашних квіток і яскраве зелене листя, але, на погляд російських садівників, набагато привабливіше осіння розфарбування рослини.

Стефанандри розводять як декоративний чагарник в Америці і Західній Європі. Її можна зустріти в парках Прибалтики. Білорусії і України.

У середній смузі стефанандра в суворі зими може обмерзати до снігової лінії, але швидко відростає. Після теплих зим чагарник рясно цвіте.стефанандра

стефанандра надрезаннолістная

Батьківщиною є Японія і Корея. У стефанандри надрезаннолістной ажурна крона. У природі висота чагарнику 250 см, в культурі 150 см.

Пагони дугоподібно відхилені, тонкі, кармін-червоні, звивисті, граціозні блискучі.

Листя стефанандри надрезаннолістной яйцевидної форми. Вона загострена на вершині, а при підставі - серцеподібна.

Квітки дрібні, білі, двостатеві, зібрані в волотисте суцвіття. Прицветники шиловидні. Волоті розташовуються на кінцях пагонів. Період цвітіння червень. Плід - листівка.стефанандра

Плоди відкриваються при дозріванні біля основи знизу і містять по кілька насіння кулястої форми. Стефанандра надрезаннолістная широко поширена в Західній Європі, а в Росії рідкість.

Найцікавіша з різновиду стефанандри - сорт 'Криспа'. Висота 80 см, крони діаметром 150 см. Це карликовий чагарник з зморшкуватою листям використовується як почвопокровноє. Вельми цікаво, що лежать на вологій землі гілки, вкорінюються без будь-яких, проблем.стефанандра

стефанандра Танаки

Батьківщиною є Японія. Стефанандри Танаки висотою 2 м, крони діаметром 4 м, що набагато більше, ніж у вищевикладеного виду. Листя до 7 см завдовжки, загострені на вершині, при підставі трохи серцеподібні, лопатеві і дваждипільчатие.

Знизу листа розташовані волоски. Прилистники пилчасті, яйцеподібні. Восени листя стефанандри Танаки зберігаються довго і мають забарвлення червоних, жовтих, рожевих і бурих тонів. стефанандраКвітки дрібні, білі, діаметром 5мм, вони зібрані в волотисте суцвіття. Цвітіння припадає на червень.

У суворі зими чагарник вимерзає вище снігового покриву, але навесні швидко відновлюється. На зиму краще зв'язати кущ і пригнути гілки до землі.стефанандра

Місцезнаходження

Стефанандра переносить півтінь, але при хорошому освітленні розвивається краще. Чагарник потрібно висаджувати в захищені від вітрів місця.

Грунт

Стефанандра любить свіжі, поживні грунти. Суміш повинна бути з листової землі, торфокомпосту і піску.

посадка стефанандри

Кращий строк посадки - весна. Якщо на садовій ділянці глинисті грунти, потрібен обов'язково дренаж.стефанандра

Догляд за стефанандри

Чагарник потребує поливу. Влітку частота поливу зростає в кілька разів і становить 2 відра на кожен кущ через день. Дуже уважним необхідно бути до молодим рослинам.

Рекомендується мульчування торфом або деревною тріскою. Навесні вирізаються засохлі пагони. Хворобами і шкідниками стефанандра пошкоджується рідко. На зиму рослини потрібно вкрити торфом або сухим листом.стефанандра

розмноження стефанандри

Насіння висівають без стратифікації. Стефанандра легко розмножується літніми живцями.

Використання стефанандри в ландшафтному дизайні

Стефанандра витончений чагарник з декоративними листям, придатний для складних композицій, одиночних посадок на газонах. Чагарник ефектний на тлі вічнозелених чагарників.