Гузмания: догляд в домашніх умовах, види, фото.

Гузмания - один з найкрасивіших кімнатних квіток. Він користується популярністю завдяки чудовим глянсовим листям і різнобарвним насиченим приквітків. Яскраве вічнозелена рослина належить до сімейства бромелієвих. Свою назву квітка отримав завдяки біологу з Іспанії Анастасіо Гусману, який вивчав Південну Америку.

У дикій природі Гузмания можна знайти на території Центральної, Південної Америки, Індії, Південної Флориди Бразилії і Венесуели. Виростає вона на гірських схилах і лісових галявинах. Рослина культивували і воно стало одне з найулюбленіших серед квітникарів. У Гузмания дивовижна розетка з довгих листя і незвичайні суцвіття, схожі на шишки. Але головною перевагою рослини є тривале цвітіння.

Гузмания

Найбільш поширена забарвлення рослини - однотонна, темно-зелена, але зустрічаються і інші представники виду з поздовжніми або поперечними смугами на листках. У більшості випадках розмір листя Гузмания коливається в межах 40-70 см. У природних умовах зростання діаметр розетки може досягати 50-80 см. Але бувають рослини більшого і меншого розміру. Доросла рослина має довжину близько 75 см, в ширину гузмания досягає 60 см. Розмір кімнатної рослини не перевищує 40 см.

Гузмания

Ефектно виглядають яскраві приквітки рослини довжиною 4-5 см. Квітки Не такі виразні. Листя рослини служать своєрідною чашею для води завдяки щільному розташуванню. З чаші люблять пити тропічні птахи і мешканці лісу.

Гузмания

Види і сорти Гузмания

Існує близько 130 видів Гузмания. У домашніх умовах квітникарі вирощують яскраві сорти та гібриди. Рослина прикрашає багато кімнати і офіси. Гузмания використовують для складання квіткових композицій в зимовому саду.

Кілька сортів квітки придатні для вирощування в кімнатних умовах. Селекціонерам вдалося вивести нові сорти рослин з різнокольоровими суцвіттями. Зустрічаються Гузмания з червоними, рожевими, жовтими, фіолетовими, ліловими квітами.

Донелла-Сміта

Молоде самозапильна рослина, виведене недавно. Природне місце для Гузмания цього виду - тропічні ліси гір Коста-Ріки, північний Еквадор. В диких умовах насіння поширюються вітром. У домашніх умовах рослина виростити не складно. Відмінною рисою Гузмания Донелла-Сміта є яскраві приквітки з жовтими чашолистками. Листя у цієї рослини зеленого кольору, а близько квітконосу - яскраво-червоні. Період цвітіння потрапляє на квітень-травень і триває місяць.

Криваво-червона гузмания

Має широкі лінійні листя, зібрані в бокаловидную розетку і яскраво-червоні приквітки, кілька жовтих квіток на сплощені квітконіжках. Цвіте в квітні і серпні.

мозаїчна гузмания

Підкорила серця квітникарів завдяки довгим декоративним смугастим листям, які утворюють крислату розетку. У квітконосу листя прямі і короткі, загострені, яскраво-рожевого кольору. У головчасте суцвіття знаходиться близько двадцяти жовтувато-білих квіток. Рослина виглядає шикарно не тільки в період цвітіння.

Одноколосая гузмания

Має густу розетку жовто-зеленого листя. Нижні листя рослини більш бліді. Відмінною рисою цієї Гузмания є суцвіття у вигляді витягнутого багаторядного колоса з білими квітками. Нижні листя рослини блідо-зеленого кольору, верхні мають червоні штрихи.

Никарагуанская гузмания

Відрізняється язиковідние листям, зібраними в розетку. Верхні листки мають яскраво-червону або червоно-коричневе забарвлення. Жовті квіти з'являються в період з травня по квітень.

язичкова гузмания

Найбільш поширене кімнатна рослина. Це квітка з короткими стеблами і слабкою кореневою системою. У більшості випадків рослина має однотонну зелене забарвлення, але бувають і представники, які мають смугасті листя. Щільна розетка листя утворює чашу, в яку набирається вода. Верхні листки рослини оранжевого або червоного кольору. Квіти мають білі шлемовідние пелюстки. Вони розпускаються повільно, але період цвітіння триває 15-17 тижнів. Після цього материнське рослина вмирає, і утворюються молоді відростки.

Деякі види гузмания можуть зникнути через вирубку тропічних лісів. Особливо критично положення в Еквадорі, де зникають дощові ліси. Багато видів вимирають через посушливий клімат. Незабаром може зникнути червоно-жовта, біло-рожева гузмания, гузмания Андретта, Віттмака, Блазіуса.

Гузмания

Догляд в домашніх умовах

У догляді за тропічним квіткою немає нічого складного. Вирощувати квітка просто, якщо знати все про догляд за Гузмания і пам'ятати, що рослина є тропічним епіфітом. У природних умовах гузмания росте на інших рослинах, а не в землі. Крім того, це однорічна рослина. Щоб рослина радувало рясним цвітінням, йому необхідно створити умови, максимально схожі на природні.

Гузмания

цвітіння Гузмания

Гузмания цвіте дуже красиво, незважаючи на те, що квіти рослини не такі привабливі. Набагато красивіше виглядають яскраві приквітки. Рослина починає цвісти навесні або влітку. Якщо цей період не настає, можна стимулювати цвітіння. Це зробити легко, якщо допомогти Гузмания накопичити ацетилен. Біля горщика з квіткою розкладають гниють яблука і накривають рослина прозорим пакетом. При цьому стежать, щоб на фруктах не з'являлася цвіль. Якщо це сталося, яблука слід замінити.

Гузмания

полив Гузмания

Квітці потрібен правильний полив. Краще поливати його дощовою водою. Жорстка вода рослині не підходить, коріння рослини не виносять хлору і вапна. Також не можна поливати рослину водою з надмірним вмістом солі. Якщо немає дощової води, то використовують теплу відфільтровану воду. Навесні і влітку проводять рясний полив, взимку його зменшують. Кожні два місяці необхідно міняти воду в розетці. Не можна допускати того, щоб вона застоювалася.

Гузмания

Центральну воронку взимку поливати не потрібно. Багато в чому полив залежить від створених умов. При правильному освітленні і температурі повітря потрібен помірний полив. При низьких температурах рослина поливають рідше, не забуваючи про щоденних обприскуваннях. В горщику повинна бути грунт з хорошим дренажем. Поливаючи Гузмания, стежать, щоб верхній шар грунту підсох. Надмірна полив призведе до загнивання рослини, так як тропічний квітка відрізняється слабкою кореневою системою. Щоб прибрати частинки пилу і бруду, листя рослини слід протирати вологою губкою.

Під час спеки Гузмания необхідно обприскувати водою з мінеральними добривами. Але обприскувати листя можна тільки в період цвітіння рослини.

Гузмания

температура змісту

Гузмания - теплолюбна рослина. Воно буде відчувати себе комфортно при температурі 25 градусів. Така температура повинна бути при підготовці рослини до цвітіння. Квітучому рослині підходить температура в межах 20 C. У будь-якому випадку рослині необхідна температура не нижче 12 градусів. Температура вище 27 C може згубно позначитися на рослині, і воно загине. Важливо, щоб в кімнаті, де знаходиться квітка, була висока вологість.

Гузмания

Його потрібно постійно обприскувати. Для обприскування підходить дистильована або фільтрована, отстоенная вода. Рослина слід більше зволожувати при підвищенні температури повітря. Взимку Гузмания обприскують рідше, при цьому в ранковий час. Під час обприскування стежать, щоб вода не потрапила на приквітки, так як це призведе до скорочення термінів цвітіння.

Гузмания

освітлення

Краще поставити рослину на добре освітлене тепле вікно. Ідеальне місце для нього - західне або східне вікно в півтіні. Взимку можна вибрати південну сторону, щоб рослина отримувала достатню кількість світла. Чи не поміщає поставити піддон з мокрим гравієм. Гузмания любить яскраве світло, але днем ​​на неї не повинні падати прямі сонячні промені.

Гузмания

розмноження Гузмания

Гузмания розмножується пагонами. Молоді відростки утворюються, коли рослина відцвіте. При цьому рослина в'яне і гине. Якщо цього не відбулося, цветонос зрізають і чекають освіту дітей з своїм корінням. При досягненні листя відростка довжини 7-10 см і сформованої розетки Гузмания можна пересаджувати. Рослина поміщають в легку грунт і містять в теплому місці, поки не вкорениться відросток.

Гузмания

посадка

Рослина є епіфітом, не звикло рости в грунті, у нього слабка коренева система. Краще буде посадити в його в суміш з рівної кількості піску, торфу, дернової землі і сфагнуму.

Так як коріння Гузмания розростаються слабо, рослині не потрібен великий горщик. Найкраще використовувати компактний неглибокий горщик з хорошим дренажем, який захистить квітка від перезволоження і загнивання коренів. Дренажем може служити керамзит або невеликі шматки битого посуду.

Гузмания

пересадка

Через слабку кореневу систему пересаджують Гузмания тільки при гострій потребі. В цьому випадку потрібно підібрати невеликий горщик і обов'язково погіршити його. Також рослина необхідно пересадити після покупки для зміни транспортної грунту і горщика. При пересадці слід бути обережними з корінням рослини, їх легко пошкодити через невеликого розміру.

Гузмания