Каланхое: догляд в домашніх умовах, фото.

Поширена рослина серед квітникарів любителів Каланхое відноситься до сімейства Товстолисті. У природних умовах росте в субтропіках і тропіках на півдні Африки, на півдні і південному сході Азії і в Південній Америці. Однак батьківщиною каланхое вважається Мадагаскар.

каланхое

Це багаторічна рослина має в своєму «арсеналі» понад двісті видів. Серед них зустрічаються і невеликі кущисті екземпляри, і напівчагарники при-особистих розмірів з характерними для сукулентів м'ясистим листочками і товстими стеблами. Різні види каланхое чудово ростуть в кімнатних умовах.

каланхое

види каланхое

У кімнатних умовах добре ростуть багато видів каланхое. Хтось вирощує ці рослини через оригінальної форми листя, а хтось через красивого цвітіння.

Найбільш популярне серед квітникарів каланхое Блоссфельда - високий суккулент з великими суцвіттями на довгих квітконосах. Квіти можуть бути махровими, ліловими, рожевими, червоними, жовтими і білими. Листя Блоссфельда яскраво-зеленого кольору з червоною облямівкою.

каланхое

Каландіва - карликова різновид Блоссфельда. Чагарник невеликої висоти з м'ясистим листям, короткими цветоносами і тривалим цвітінням.

Лацініата - цінується квітникарями за оригінальні розсічені листя. Світло-зелене листя з восковим нальотом нагадують чимось роги оленя і тому в народі цю рослину так і називають «оленячі ріжки».

Соковиті м'ясисті пагони Лацініати поступово полегают і використовуються в основному в якості ампельної культури. Жовті квіти цього виду Не такі великі, як у каландіва і Боссфельди, тому менш декоративні.

каланхое

Розмноження та пересадка каланхое

Пересадка каланхое не вимагає особливих старань, оскільки рослина легко приживається. Дорослі рослини пересаджують у міру необхідності, якщо в ємності каланхое стало тісно або воно втратило свій декоративний вигляд.

Розмножується каланхое практично всіма частинами - листям, стебловими живцями і насінням. Добре вкорінені листя і черешки можна посадити відразу ж в грунт, лише припудривши золою або потовчений вугіллям місце зрізу. А ще краще буде підсушити живці (1-2 дня потримати без води).

каланхое

Якщо ви вирішили розмножувати каланхое дітками, то проблем взагалі не буде - рослина не треба буде закривати плівкою або банками.

Деякі квітучі види розмножують насінням, висіваючи їх в ящики з легким грунтовим субстратом з січня по березень місяць. Насіння не треба присипати землею, треба всього лише прикрити ящик склом і притенить злегка. Оптимальна температура для вирощування каланхое - 18-20 градусів.

каланхое

Під час проростання насіння підтримуйте постійно вологим грунт і регулярно провітрюйте кімнату. Підросли рослини спочатку пікірують, а потім розсаджують в окремі ємності невеликого обсягу - до 7 см.

Також існують живородящие каланхое бріофіллум - на краях аркуша виростають дочірні рослини з формувались корінцями, з часом вони відкріплюються від материнської рослини і ростуть самостійно.

каланхое

Догляд за каланхое.

Рослина дуже невибагливо, не боїться прямих сонячних променів, проте на осінньо-зимовий період все ж краще його переставити в більш притінене, але не зовсім позбавлене світла місце. Каланхое легко переносить тінь, але при серйозному нестачі світла здатне вижити, але витягується сильно і стебло слабшає.

Поливати рослину слід лише тоді, коли земляний кому повністю висохне. Основне правило поливу - поливати не часто, але рясно, не допускаючи застою води в піддоні. У літню пору при високих температурах рослина поливають частіше (в тиждень один раз), в період спокою поливають каланхое не частіше двох разів на місяць.

каланхое

У зимовий час (при недостатньому освітленні) необхідно знизити температуру в приміщенні і скоротити полив до мінімуму. Каланхое любить воду, але від надлишку води почнуть в'янути листя. У літню пору каланхое комфортно себе почуває при 18-28 градусах, а в зимовий час рекомендується знижувати температуру до 12-15 градусів, інакше рослина може витягнутися.

каланхое

Вирощують рослину в грунті для сукулентів, проте легко приживеться каланхое і в універсальному субстраті. Можна також приготувати самостійно ґрунтову суміш - по одній частині піску і торфу, дві частини листової і чотири частини дернової землі і додати трохи перегною або коров'яку (гною). Найкраще щоб рН грунту був не сильно кислим - 5,6-6,5.

Каланхое добре реагують на мінеральні підгодівлі і комплексні добрива, наприклад, такі як «Кеміра-люкс».

каланхое

Особливості догляду за квітучими видами каланхое

Існують деякі відмінності в догляді за квітучими сортами каланхое. У природних умовах ці рослини приблизно протягом десяти годин висвітлюються сонцем, а в решту часу перебувають в темряві.

Тому для кімнатних декоративно-квітучих каланхое необхідно забезпечити приблизно такий же світловий режим. І тоді вони будуть радувати вас прекрасним і тривалим цвітінням.

каланхое

Хвороби і шкідники каланхое

При належному догляді каланхое практично не піддається хворобам і не пошкоджується шкідниками. Однак якщо в зимовий час догляд буде неправильним, то рослина стане вразливим.

При підвищеній вологості каланхое може вразити борошниста роса, тому не варто обприскувати рослину.

каланхое

При високій вологості і низьких температурах може з'явитися на листках сіра гниль - сірий наліт і водянисті плями.

Каланхое можуть піддаватися «атакам» кліщів, червець і попелиці. Жовті цяточки на листочках з часом перетворюються в білі плями - вірна ознака появи кліщів на рослині. Попелиця «облаштовується» на нижньому боці листків - листя з часом починають жовтіти і кучерявий.

Червці - на прожилках і стеблах листя з'являються воскові виділення.

каланхое

Профілактика і лікування

Перш за все необхідно правильно доглядати за рослиною і в разі поразки шкідниками або хворобами застосовувати сучасні препарати, наприклад, «Іскра», «Акеллік» або «Танрек».