Хризантема мультифлора: посадка і догляд, види і сорти, фото

Хризантема мультифлора належить до нової групи рослин.

В даний час хризантема мультифлора знаходиться на самому піку садової моди і увагу до неї тільки збільшується. Відбувається це завдяки її незвичайним декоративним якостям.

У хризантеми мультифлора куляста форма куща і рясне цвітіння, суцільно покрите квітами. Колірна гамма у мультифлора широка.

Білі сорти і всі відтінки жовтого, помаранчеві, руді, червоні сорти, рожеві і бардовиє, бузкові, сливові, кармінні. В цілому, весь спектр кольорів. хризантема мультифлораХризантема мультфлора - мелкоцветковая хризантема, яку вирощують в горшечной або контейнерної культури, у відкритому грунті, в оранжереї, на балконі.

Хризантема мультифлора сподобалася любителям квітів тим, що є ранньоквітучих, і квітникарі встигають побачити її розквіт до приходу заморозків.

Група хризантеми мультифлора має багато сортів, які розцвітають в вересні. А є сорти хризантеми мультифлора, що ростуть на відкритій західному чи східному боці у високих стін починають розпускатися в кінці серпня.хризантема мультифлора

Хризантема мультифлора гідна особливої ​​уваги тому, що ця культура не вимагає формування і пасинкування, її бездоганна форма кулі і незліченними квітковими бутонами закладена генетикою.

Навіть зростаючий з укоріненого живця хризантеми мультифлора молодий кущ в один втечу перетворюється в кулю правильної форми, оповитий бутонами.

Прищипування можна зробити, коли з'явиться 2-а пара листя. Колекціонери хризантем цієї культури кажуть, що навіть при відсутності одноразового прищипування хризантема мультифлора виростає кулястої форми.хризантема мультифлора

Хризантема мультифлора купити можна її з другої половини літа, сильна коренева система добре себе почуває в контейнерному посадці, тому хризантему мультифлора часом черенкуют відразу в горщики, в яких потім і вирощують, а потім продаю.

Кущі цієї хризантеми віяловій форми, всіяні бутонами, що ростуть в горщику, коштують недешево, так як рослина має гарний вигляд і цінується як подарункове.хризантема мультифлора

У високому горошку (як правило, потрібно не менше 25 см заввишки для комфорту коренів молоденького кущика) хризантема мультифлора нагадує кімнатна рослина, але це не так, квартирні умови їй не підходять, так як взимку для неї необхідна не тільки низька температура, але і темрява .

Тому куляста хризантема мультифлора зимує в прохолодному і темному приміщенні.

Зрозуміло, при цьому важливо стежити, щоб в підвалі або льосі не було надто сиро, але і щоб грунт з корінням маточника повністю не висихав (положення можна виправити, додавши в ящик, жменю снігу).хризантема мультифлора

Зимувати хризантема мультифлора у відкритому грунті може лише на півдні, а деякі сорти зимують в Харкові, однак при цьому потрібно забезпечити легке укриття, що виключає вимерзання.

Але, необхідно стежити і при таненні снігу зняти укриття, щоб рослина не вимокло. Для зимуючих у відкритому грунті хризантем можна висаджувати їх в дренований грунт (пухкий або вологоємний).хризантема мультифлора

У квітні місяці маточники хризантеми мультифлора потрібно дістати і помістити на світло, щоб в зростання рушили нирки.

Коли на хризантемі мультифлора утворюється необхідну кількість пагонів (це настає ще в процесі минулого вегетації - хризантема мультифлора прекрасно дає прикореневу поросль і розмножується діленням куща), маточник хризантеми перед посадкою можна розділити на частини, і навіть залишити в кожному окремому кущі лише по одному побіжу.

Цього вистачить, для отримання гарної форми кулястого куща.

Після поділу слід відразу висадити у відкритий грунт. Посадити можна вже в квітні - хризантема мультифлора прекрасно переносить невеликі заморозки. Якщо вам страшно, що рослина пошкодиться, можна на ніч прикрити відрами.хризантема мультифлора

Чим раніше саджанець хризантеми мультифлора буде посаджений в грунт, тим красивіше буде форма мультифлора. Перед посадкою в ями додайте добрива, полийте, для того щоб хризантема прижилася.

Хризантема віддає перевагу сонцю, тому місце для хризантеми мультифлора необхідно вибирати сонячне, під дерева садити її не можна, в іншому випадку куляста форма хризантеми буде далекою від бажаної форми, і цвітіння зовсім може і не бути.хризантема мультифлора

Відстань між кущами кулястої хризантеми має бути близько 60 см.

Сухе і спекотне літо хризантема мультифлора переносить неохоче, тому сухий в таку погоду тримати її не хорошо.

Чи не скупіться і поливайте хризантему, щоб вона віддячила вас восени своєю красою. Тримати у вологому грунті цю хризантему можна.

Восени в листопаді, після пишного цвітіння у хризантеми мультифлора потрібно зрізати надземну частину. Осіння обрізка стимулює виростання навесні величезної кількості прикореневих пагонів.хризантема мультифлора