Білокачанна капуста: посадка і догляд, вирощування та збирання врожаю. Фото білокачанної капусти.

Капуста є популярною овочевою культурою, яка зустрічає практично на кожному городі, однак не у всіх городників якісний урожай. У статті ми ознайомимося з правильним вирощуванням капусти, і доглядом за нею.

Капуста є дворічним овочем, відноситься вона до сімейства хрестоцвітних. Товсті зелене листя капусти прилягають впритул один до одного і утворюють кулястий качан. У капусті міститься маса корисних вітамінів.

Білокачанна капуста

Сьогодні у нас в країні вирощується велика кількість різних сортів і гібридів капусти, але хочеться відзначити наступні сорти: «Діта», «Дельта», «Олімп», «Авак F1», «Білосніжка», «Соня F1», «Лінійка Кітано» , «Меридор F1».

Посадка насіння білоголової капусти

Для отримання міцної розсади потрібно знати, як вибирати якісне насіння і як їх посіяти.

Від обраних насіння буде залежати, урожай. При виборі насіння вам необхідно визначитися, для чого потрібна вам білокачанна капуста - соковита і рання для літніх свіжих салатів або ж пізня для зимового зберігання: якраз це і є основним критерієм вибору.

Для отримання врожаю важливо підготувати і правильний субстрат для розсади. Готовий субстрат можна придбати в магазині або ж зробити самостійно: змішати перегній і дернову землю, а потім додати склянку золи на 10 кг грунту. Зола є джерелом необхідних елементів, а також є профілактичним засобом від різних захворювань.

При приготуванні субстрату не рекомендується використовувати грунт з ділянки, де росла капуста або ж інші хрестоцвіті.

Білокачанна капуста

Посів білокачанної капусти

Перед посівом, насіння треба загартувати, щоб збільшити стійкість до хвороб. Тому насіння спочатку нагрівають близько 10 хвилин в теплій воді, а потім занурюють їх у воду кімнатної температури на дві хвилини.

Після загартовування, насіння треба занурити в стимулятор росту на кілька годин, наприклад в «Гумат». Перед посівом деякі сорти капусти мочити не можна, тому прочитайте спочатку інструкцію.

Коли насіння будуть готові, помістіть їх в грунт на глибину 1 см і полийте. Для збереження вологи накрийте грунт плівкою. Насіння білоголової капусти починають сходити через 4 дня. Після цього знімайте плівкове покриття.

Білокачанна капуста

Посадка капусти у відкритий грунт

Коли розсада вирощена, настає час її пересадки у відкритий грунт. Але тут виникає питання, як садити правильно капусту на грядку, щоб забезпечити її приживлюваність і швидкий ріст. Зазвичай, розсаду капусти висаджують на грядку, коли відступлять заморозки. Краще вибирати похмурий день, щоб спека не вплинула на ніжні листи капусти.

Грунт перед посадкою капусти потрібно збити, потім зробити невелику лунку і помістити розсаду капусти, заглиблений до першого листка. Після цього потрібно ущільнити грунт навколо стебла. Якщо є необхідність, притените розсаду на кілька днів, щоб стримати вологу в ґрунті і поліпшити приживлюваність.

Білокачанна капуста

Агротехніка вирощування білокачанної капусти

Після пересадки розсади, доглядати за капустою стає складніше. Потрібно проводити підживлення, дотримуватися поливного режиму, боротися зі шкідниками.

Як поливати білокачанну капусту

Саджанці капусти потрібно поливати увечері: якщо ж на вулиці стоїть похмура погода, то поливати необхідно кожні 5 днів; якщо тривалий час тримається спекотна погода, то поливати необхідно кожні два дні. Після поливу потрібно обов'язково рихлити ґрунт і підгортати розсаду.

Рекомендуються проводити мульчування, воно допомагає зберегти вологу в ґрунті. Для мульчі підійде, деревні прілого тирса, солома, а кращий варіант - торф, він зберігає вологу і живить рослину.

Підживлення білокачанної капусти

Через 2 тижні після пересадки саджанці білокачанної капусти треба удобрити. Друга підгодівля для капусти проводиться через кілька тижнів. Наступна підгодівля - при формуванні качана.

Білокачанна капуста

Методи захисту від шкідників

Капуста, як і інші овочі, піддається хворобам і нападу шкідників. Щоб не доводилося обробляти капусту шкідливими отрутами, краще проводити профілактику.

Профілактика полягає в обробці біологічними препаратами і правильному догляді. Щоб захистити капусти від чорної ніжки та гнилі коренів розсаду обробляють за допомогою «Триходерміну», «Різопланома». Обробка даними препаратами утворює навколо кореня захист від різних бактерій, які викликають різні захворювання.

Для захисту від слимаків та хрестоцвіті блішки рекомендується обсипати розсаду золою і дрібним тютюном. Можна обробити капусту «інтавір».

До формування качана, овоч необхідно обробити «Фосбецідом» або «актеллика».

Білокачанна капуста

Збір врожаю білокачанної капусти

Майже за місяць до збирання врожаю треба припинити полив - це сприяє накопиченню клітковини, яка, покращує зберігання білокачанної капусти. Прибирати білокачанну капусту потрібно разом з кореневищем, потім її потрібно впорядкувати - пошкоджені хворобами і паразитами качани найкраще заквасити або з'їсти.

Придатну до зберігання капусту треба підсушити. Після цього обрізати корінь, залишити лише качан, а потім помістити на зберігання в холодильник або льох.

Капуста - корисна рослина, серед великої кількості видів - пекінської, брюссельської, брокколі, калі, кольоровий, савойської, кольрабі червонокачанної, - кожен, собі знайде овоч на смак.

На аматорських городах і в промисловому масштабі можна зустріти величезну різноманітність видів капусти. Але, білокачанна капуста - найпопулярніша. Вирощування капусти - це трудомісткий процес, але в підсумку ви отримаєте якісний і багатий урожай.

Білокачанна капуста