Садові арки: розташування в саду, оформлення, види садових арок

Є безліч способів, за допомогою яких прикрашають свої заміські ділянки. Хтось вважає за краще засаджувати ділянки клумбами з багаторічними рослинами, комусь подобаються садові фігурки і статуетки, а інші не шкодують часу і грошей на створення ландшафтного дизайну.

Але є прикраса, яке сподобається всім. Цим прикрасою є садові арка, що надає будь-якій ділянці куточок романтики і якоїсь вишуканості.Садові арки в ландшафтному дизайні

Як правило, для арок використовують в'юнкі рослини з густою зеленню.

У деяких, квіткові арки асоціюються з урочистою церемонією, але це не означає, що ця конструкція не може бути присутнім на дачних або садових ділянках. Садову арку, завиту пишною зеленню або квітами, використовувати можна не тільки в якості прикраси території, а як спосіб нікого зонування ділянки.

Наприклад, садові арка може бути своєрідним входом, якщо з її допомогою виділити якусь зону саду. Якщо ж встановити садову арку перед входом на садову ділянку, вона обернеться в декоративні ворота.Садові арки для витких рослин

Також деякі ландшафтні дизайнери часто використовують арку для кучерявих багаторічних рослин при створенні окремого куточка відпочинку. Можна всередині конструкції встановити лавку або невеликий стіл.

Іноді садові арки, повиті чарівними квітами, встановлюють уздовж стежки або садової доріжки, завдяки чому доріжка перетворюється в красивий квітковий тунель.Кам'яні садові арки

Сучасні арки виготовляються з різноманітних матеріалів, найпоширенішими є дерево пластик і метал.

Металеві конструкції виглядають дуже красиво, якщо для їх створення використовуються ковані елементи.

Також садові арки з дерева добре вписуються в різні ландшафтні стилі, стаючи узгодженим доповненням природної краси.Садові арки в саду

Пластикові арки користуються великою популярністю завдяки легкості конструкції. Арки можуть бути з цегли, каменю або навіть бетону.Металеві садові арки

Металеві садові арки

При виборі садових арки, пам'ятайте, що від матеріалу, з якого вона буде зроблена, буде залежати її зовнішній вигляд і надійність.

Наприклад, металеві садові арки найнадійніші, тому що вони не бояться опадів і перепадів температури. Але взимку металева конструкція може пошкодити деякі види багаторічних квітучих рослин.Садові арки з металу

Дерев'яні садові арки

Дерево, погано переносить різкі скачки температури, а ще й вразливе перед шкідниками. Встановлювати арку з дерева потрібно лише в помірній кліматичній зоні.

Найкраще вибирати конструкції, виготовлені з твердих сортів деревини - модрини, кедра, дуба. Перш ніж, як засадити дерев'яну арку кучерявими рослинами, її потрібно обробити антисептичними засобами.Садові арки з дерева

Пластикові садові арки

Садові арки з пластмаси теж погано переносять кліматичні умови з високими опадами і різкими стрибками температури.

Але конструкції з пластмаси роблять в збірному варіанті, тому, взимку садову арку можна буде прибрати в приміщення, а рослини укрити навісом.

Садові арки з пластикових труб

Садові арки для рослин не обов'язково повинні бути стереотипної формою.

В даний час у продажу можна знайти садові арки з прямокутними перекриттями або двосхилим дахом. Якщо ви мрієте прикрасити свій сад оригінальним декором, вам напевно сподобаються арки-перголи або круглі арки, створені зі стандартних арок.

Пластикові садові арки

Вибір рослин для садової арки

Для оформлення садової арки можна використовувати абсолютно будь-які в'юнкі рослини. Все залежить від бажаного результату. Якщо ви мрієте, щоб ваша арка «зацвіла» швидко, посадіть однорічні в'юнкі рослини.

З цим завданням чудово справляється березка, квасоля, настурція, кобея, «скажений огірок». Якщо ви мрієте, щоб садові арка радувала вас декількох сезонів, виберете такі багаторічні рослини, як жимолость, дикий виноград, клематиси і чарівні троянди.

Садові арки з металевої сітки

Оформлення садової арки

В оформленні садової арки нічого складного немає. Після установки садової арки два рослини, які належать до одного виду, закріплюються до каркаса арки з боків.

У міру їх зростання потрібно буде згинати їх верхівки так, щоб вони сформували звід, який повторить форму садової арки. У цій справі головне не упустити момент.

Якщо занадто рано зігнути верхівку, її бічні гілки будуть рости вгору, стаючи центральним втечею. Якщо ж зігнути пізно, затверділі гілки не зможуть оповити арку.

Садові арки габіони

Але деякі рослини майже не потребують такого «напрямку». Щоб оформити садову арку виноградом або плющем, досить посадити рослини біля краю садової арки, і рослина самостійно обовьются цю конструкцію.

Садові арки з дерева

Якщо ви бажаєте оформити квітучу арку, використовуючи, клематиси або троянди, то в міру росту рослин їх треба буде підв'язувати. Також пам'ятайте, що красивоцветущие рослини потребують належного догляду. Наприклад, троянди взимку рекомендується утеплювати, а клематиси вимагають регулярного добрива.

Садові арки з декоративного каменю

До невибагливим рослинам для оформлення садової арки можна віднести іпомею, кобею і жимолость. Вони прикрасять садові арку яскравими квітами і наповнять ваш сад приємним ароматом.

Габіони садові арки

Оформити садові арки можна по-різному. Безумовно, арка виглядає привабливо, якщо вона оповита густою рослинністю і квітами, також можна прикрасити лише звід арки і бічні частини.

Арка з витких квітів - це яскрава прикраса для будь-якого саду. Для оформлення арки ви можете вибирати улюблені рослини, перетворюючи свою ділянку в прообраз садів Едему.

Садові арки з каменю