Вирощування розсади петунії. Як виростити розсаду петунії.

Петунія - це трав'яниста багаторічна рослина з сімейства пасльонових. Батьківщиною є жаркі тропіки Бразилії, Болівії, Аргентини. Але завдяки культивації петунії, краса її квітки стала доступна і у нас. Петунія активно висаджується на дачних ділянках, а також на балконах квартир. Все що потрібно - це розсада, покупна, або самостійно вирощена. У статті ми розповімо, як же виростити розсаду петунії.

Вирощування розсади петунії

Переваги самостійно вирощеної розсади петунії

Більшість садівників, особливо початківці, стикаються з таким питанням: купити чи готову розсаду або ж виростити її самим. Купівельна розсада петунії може позбавити квітникаря від деяких клопоту, тільки в тому випадку, якщо розсада буде придбана у якісних виробників. Як правило, її вартість, буде вищою за звичайну розсади. Розсада петунії, що продається скрізь, не позбавить вас від клопоту, а додасть нових. Ці сіянці мають вмираючу кореневу систему, можуть бути ураженими різними шкідниками або хворіти хлорозом. Тому якщо немає можливості придбати хорошу розсаду, то найкраще виростити її самим.

Своя розсада петунії матиме деякі переваги перед покупної:

посадка потрібного сорту, а не придбання того який буде;

розсада, вирощена в домашніх умовах, обійдеться дешевше, ніж ніж покупна розсада петунії високої якості;

своя розсада буде огороджена від різних шкідників, які можуть перебувати в покупних сіянцях.

Якісне вирощування розсади петунії залежить і від догляду за молоденькими сходами, і від насіннєвого матеріалу.

Тому їх слід купувати тільки у відомих виробників, звертаючи свою увагу на придатність насіння.

Вирощування розсади петунії

Коли сіяти петунію

Цвітіння петунії залежить від того, коли вона була посіяна на розсаду. Для дуже раннього цвітіння, петунію необхідно посіяти на розсаду на початку лютого. Вирішальне значення при виборі часу посадки насіння грає роль розташування квартири і підсвічування:

якщо розташування вікон з південної сторони, то насіння петунії можна садити в березні;

якщо вікна розташовані з північного боку, то посадка повинна проводитися в кінці березня;

якщо є в наявності лампи денного світла, то садити петунію можна в лютому.

Вирощування розсади петунії

Правила вирощування розсади петунії з насіння

Самостійно виростити розсаду петунії не складно, як здається деяким садівникам. Щоб петунія зійшла, а сіянці добре розвивалися, досить дотримуватися нехитрих правил догляду.

Вирощування розсади петунії

Грунт для вирощування розсади петунії

Петунія воліє слабокислую або нейтральну грунт. Грунт повинен бути поживним, щоб зберігати вологу. Кращий варіант - самостійне приготування грунту для розсади. Використовувати можна наступні варіанти:

частина піску і 2 частини перегною, дернової землі і торфу;

по 1 частини піску, городньої землі і 2 частини торфу.

Після змішування цих компонентів готовий грунт потрібно просіяти через сито і обробити розчином перманганату калію.

Вирощування розсади петунії

посів насіння

Успішне вирощування петунії в домашніх умовах полягає в якості насіння. Для цього потрібно використовувати якісне насіння. На схожість насіння впливає термін їх придатності.

Перед посадкою насіння повинні пройти обробку. Це збільшить їх схожість. Перед посівом замочіть насіння петунії на кілька годин в марганцівці.

Зараз деякі виробники насіння петунії поміщають в «драже», яке розчиняється лише у вологому середовищі.

«Драже» - це живильне оболонка, яка потрібна для проростання насіння. Ці насіння замочувати не потрібно, а садити їх необхідно лише у вологий грунт. Інакше «драже» не розчиниться і насіння петунії, не проросте.

Вирощування розсади петунії

Догляд за розсадою петунії

Температурний режим важливий для петунії. Якщо температура нижче +25 насіння не проростає, а при високій температурі сходи витягнуться, і починають хворіти.

При рекомендованій температурі і достатньому освітленні сходи з'являться на першого ж тижня. Потім як насіння проклюнутся, ємність з ними потрібно починати провітрювати.

Одночасно з провітрюванням сходів петунії, потрібно поступово знижувати температуру. Днем її показники повинні бути +20 градусів, а вночі +16 градусів. Ця мірка дозволить сіянцям петунії зміцніти і звикнути до нетепличних умов.

Потім майбутнє розсади буде залежати тільки від того, який догляд надасть їй садівник. Крім добрива і поливу, цій рослині буде потрібна пікіровка, а потім і прищіпка.

Вирощування розсади петунії

Полив розсади петунії

При поливі важливо знати золоту середину: сухий грунт погубить сходи, а надмірна волога грунту призведе до грибка. Поливати розсади необхідно в міру висихання верхнього шару землі.

Поливати петунію можна 2 способами: крапельним поливом і поливом в піддон.

підживлення

Якісну розсаду петунії можна виростити без добрив. Петунія дуже вимоглива до підживлення. Внесення добрив під розсаду петунії залежить від її віку:

Молоді сходи потрібно обприскувати розчином перманганату калію.

Як тільки з'явитися п'ятий листок розсаду потрібно удобрювати під корінь.

Вирощування розсади петунії

пікіровка

У домашніх умовах пікірувати розсаду петунії потрібно тільки, якщо вона сіяли в одну ємність.

Для розсади петунії пікірування є величезним стресом. Тому відразу після пікіровки сіянці петунії починають витягуватися і хворіти. Щоб уникнути цього, після пікіровки сіянці необхідно помістити в температуру +20 градусів.

Посадка в грунт

Висаджувати на вулицю розсаду петунії можна з травня по червень. За кілька тижнів до цього розсаду петунії необхідно привчити до відкритого повітрю, виносячи поступово на балкон, в сад.

Дотримуючись цих правил можна отримати міцну розсаду петунії, яка буде прикрашати будь-який сад і будинок.

Ампельна петунія.

Вирощування розсади петунії