Валлота: догляд в домашніх умовах, пересадка, фото.

Валлота таку квітку, що дуже схожий на братів зі свого сімейства. Відрізнити його можна, наприклад, по характерному пурпурного кольору пелюсток. До того ж, так звані, дітки Валлота ростуть, прямо з цибулини. І якщо при пересадці ви не відокремте їх, то вони можуть з часом захопити вас горщик.

валлота

Догляд в домашніх умовах

освітлення

Валлота любить світло і активно потребує сонячних променях. Тому можете, не боячись, ставити горщик на місце у вашому будинку, де на нього будуть потрапляти сонячні промені. Але в літню спеку не варто старатися. У спекотні дні потрібно захищати квітка від спеки. Найкраще буде, якщо ви винесете його на свіже повітря, де йому буде, не тільки тепло, але і не жарко.

валлота

температура

Навесні і влітку, коли квітка активно росте і розвивається, він повинен знаходитися в теплі. Комфортна температура близько двадцяти або двадцяти п'яти градусів. Намагайтеся не допускати протягів і вже тим більше різких перепадів температури. Взимку краще залишати його в місці, де температура повітря буде десять градусів (хоча б не менше п'яти). Це необхідно для того, що б валлота повноцінно розвивалася. Після цвітіння у рослини настає спокій, який триває пару місяців.

валлота

Полив, вологість і грунт

Плюс цієї рослини в тому, що поливати його часто не потрібно. Навпаки, робіть це не раніше ніж через два дні після того, як земля стане сухою. Після цвітіння, десь восени, потрібно поступово скорочувати частоту поливу. Але не перестарайтеся! Валлота не повинна скидати своє листя. Листя повинні бути млявими, але залишатися на стеблі. У деяких джерелах радять якийсь час повністю припинити полив Валлота. Але якщо ви початківець садівник, то краще не ризикувати відразу. Дайте собі час звикнути до валлота і навчиться розбиратися в її звичках і потребах.

У спекотні літні дні намагайтеся протирати листя Валлота вологою ганчіркою. Або ви можете просто кропити рослина, але тільки так, що б волога ні потрапляла на пелюстки квітки.

Особливих грунтів, добрив або підживлень валлота не потрібно. Підійде звичайнісінька земля.

валлота

пересадка

Запам'ятайте раз і назавжди, що валлота не любить частих пересадок. Часто ви можете почути платню, що валлота перестала цвісти. У більшість випадків це саме через пересадки. Багато садівники шкодують квітка, який нудиться в тісному горщику, і пересаджують його в великий, після чого цвітіння Валлота вони бачать дуже не скоро. Отже, валлота цвіте тільки в тісному, маленькому горщику! Але зовсім забувати про пересадки можна. Раз на три роки, коли грунт виснаження, квітка потрібно пересаджувати.

валлота

Робити це слід акуратно. Тому що якщо ви хоча б трохи пошкодити один корінець, то згодом він може почати гнити і це призведе до повної загибелі квітки. Повністю занурювати цибулину в землю не треба. Максимум до найширшої її частини, а це десь третина.

У виборі землі потрібно знати, що є багато рецептів. Як класичні, так і експериментальні. Найпростіше піти в магазин і там купити вже готову спеціальну грунт.

При пересадці не забувайте відокремлювати діток.

валлота

розмноження

Найлегший і швидкий спосіб розмноження, звичайно ж, дітки. Слід відбирати ті, які вже пустили своє коріння. Пересаджувати їх в маленький горщик і вже через пару років молода валлота зацвіте у вас на очах.

Звичайно, можна вирощувати і за допомогою насіння. Але це дуже довго і складно. Простіше взяти при пересадці дитинку. Тим більше, навряд чи знайдеться садівник, який при пересадці холоднокровно викине діток.

Для професіоналів є варіант з поділом цибулини. Але якщо ви не впевнені в своєму досвіді, то краще не ризикуйте.

валлота

Шкідники і хвороби

При належному догляді ваше рослина буде здорово і повноцінно. Але для Валлота становить небезпеку павутинний кліщ або щитівка. А з хвороб вона може підчепити сіру гниль.

Не забувайте, що валлота в першу чергу отруйна рослина. При роботі з ним зберігайте обережність. Не дозволяйте домашнім тваринам є його. І вже тим більше не підпускайте до нього своїх дітей.

Доглядаючи правильно за валлота, ваш будинок наповниться красивим цвітінням і затишком.

валлота