Модрина: посадка і догляд, види і сорти з фото і описом

Модрина є листопадним хвойним рослиною сімейства соснові.

У середній смузі Росії це єдине хвойне листопадне дерево.модрина

Види і сорти модрини

Видові модрини - потужні, величезні, швидко зростаючі дерева з наскрізною прозорою кроною.

Ажур крони і листопадні виділяють модрину із загального ряду хвойних рослин і дозволяють використовувати модрину в дизайні саду трохи по-іншому, ніж вічнозелені види.модрина

Рід налічує приблизно 20 видів, поширених на Північній півкулі. Красиві, швидко зростаючі, високі, однодомні хвойні дерева з скидає на зиму хвоєю. Навесні хвоя модрини світло-зелена, восени - золотисто-жовта.

Шишки округлі, яйцеподібні або циліндричні. Цвіте модрина щороку ранньою весною, дозрівають шишки в рік цвітіння.модрина

Навесні або влітку наступного року висипаються насіння, а порожні шишки дерева прикрашають протягом декількох років.

На постійне місце висаджувати модрини потрібно якомога раніше. Найкращим часом для посадки є осінь після листопаду або весна до розпускання бруньок. Модрина легко переносить пересадку.модрина

Її коренева система дуже глибока і забезпечує їй повну ветроустойчивость. На тонких молодих коренях є микориза, її важливо при посадці не пошкодити.

У наших садах вирощують сортові модрини, отримані від сибірської модрини, європейської та Кемпфера.модрина

модрина сибірська

Зростає на північному сході Росії, в Центральній і Західній Сибіру. Утворює змішані і чисті насадження.

Потужне дерево близько 40 м заввишки, в молодому віці з узкопирамидальной кроною, овально-округлої в зрілості. У старих рослин кора товста, бура, глибоко борозниста.

Хвоя світло-зелена, з сизуватим нальотом, в пучках, близько 3-4,5 см довжиною, при розпусканні володіє чудовим ароматом. Шишки яйцевидні, в молодому віці зелені.

Модрина сибірська довговічна, морозостійка, вітростійка, світлолюбна, вимоглива до вологості повітря і грунту. Віддає перевагу глибокі грунти, що містять вапно.

Розмножується насінням. Прекрасна в поєднанні з горобиною, березою, кленом, липою, ялицею, ялиною, кедром сибірським, ялівцем, рододендроном.

Найцікавіші форми модрини сибірської: притуплена, компактна, пірамідальна і плакуча.модрина сибірська

модрина європейська

Зростає в змішаних насадженнях Середньої і Західної Європи (Альпи).

Дерево близько 40 м у висоту, зі струнким стовбуром і гіллястою, конусоподібної кроною, частіше неправильної форми.

Шишки довгасто-яйцеподібні або яйцевидно-конічні, слабо розкриваються, бурі.модрина європейська

Насіння світло-жовті, округло-трикутні, з блискучим крилом. Порожні шишки на гілках зберігаються до 10 років.

Модрина європейська довговічна і зимостійка, вважається найбільш швидкозростаючою породою серед представниць цього роду. Добре виглядає зі своєю найніжнішої зеленню на тлі ялин і ялиць.

Дуже добре поєднується з листяними породами - липами, кленами, дубами. Особливо модрина європейська декоративна в осінній період.модрина європейська

Модрина японська або Кемпфера

Виростає на сухих сонячних схилах гір острова Хонсю в Японії. Утворює змішані і чисті і лісові насадження.

Швидкоросле дерево близько 35 м заввишки. Товсті, довгі, практично горизонтальні гілки утворюють широкопірамідальной крону. Стовбур покритий тонкою, червоно-бурою корою. У молодому віці пагони червонуваті. Кора гілок сіра, нирки темно-коричневі, блискучі.модрина японська

Хвоя довга, близько 5 см завдовжки. В молодості шишки - жовтувато-зелені, кулясті з шкірястими лусками, у верхній частині відігнуті як у пелюсток троянд, зберігаються до 3 років. Насіння світло-коричневі, дрібні, з темно-коричневим крилом.

Восени хвоя модрини японської забарвлюється в яскраво-жовті тони набагато пізніше інших видів.модрина японська

Як правило, від морозу не страждає. Дуже вимоглива до ґрунтових умов, любить глинисті і суглинні грунту, вимоглива до вологості повітря, світлолюбна.

У декоративному плані модрина японська вигідно відрізняється від інших формою шишок, своєю особливою поверхової кроною, а також і довгою хвоєю своєрідною забарвлення.

Прекрасно поєднується з соснами, ялинами, ялівцями, дубами, ясенами липами, рододендронами і іншими чагарниками.модрина японська