Як правильно вкривати троянди на зиму. Обрізка і підготовка до укриття троянд на зиму, фото

Часом, навесні знявши укриття з троянд, садівники переживають почуття гіркоти - троянди почорніли і покрилися цвіллю. А було витрачено багато сил, кущі троянд старанно утеплювали на зиму, але все виявилося марним.

Господарі часто пов'язують таку невдачу зі слабкою життєстійкістю прекрасних троянд в Росії в середній смузі і переконані, що троянди вимерзають.

Але насправді невдачі криються зовсім в іншому. Благополучна зимівля троянд визначається виконанням агротехнічних заходів влітку, тому що підготовка троянд до зими починається задовго до морозів.Укриття троянд на зиму

Ще до посадки троянд необхідно продумати, як посадити їх, щоб пізньої осені було зручно укрити троянди. Потрібно залишити підхід до посадкам, вибрати місце, куди будуть укладатися пагони витких троянд і де буде встановлено укриття. Поруч з трояндами небажано садити інші культури, їм можна нашкодити при догляді за трояндами.

Дуже важливо це врахувати для кучерявих і штамбових троянд. Їх пагони необхідно обов'язково зберегти, тому що на них буде цвітіння на наступний рік.

Рози світлолюбні, і потрібно врахувати, що кущі, що ростуть в тіні, зимують гірше, тому що їм не вистачає світла для гарного фотосинтезу. В результаті накопичення поживних речовин сповільнюється.Укриття троянд на зиму

Погано переносять зимівлю слабкі рослини. Отже, необхідно подбати про те, щоб кущі троянд добре сформувалися і наростили листову масу. Цього можна досягти за своєчасною боротьби з хворобами і шкідниками, а у троянд їх дуже багато.

Лише при регулярному і правильному харчуванні троянд можна домогтися стійкості до різних хвороб. Зверніть увагу на підживлення.

З серпня всі агротехнічні умови повинні бути спрямовані на зупинку вегетації. Тому скорочують полив (в залежності від погоди). Рідко, в дощову осінь, над трояндами натягують поліетиленову плівку, щоб знизити надходження вологи.

Якщо деякі пагони розвиваються, їх кінці слід прищипнути, що спровокує гальмування росту. Рясне цвітіння глибокої осені теж може привести до ослаблення рослин. Щоб зупинити цей процес, пагони біля основи бутона необхідно зігнути. Верхні пагони починають гальмування.Укриття троянд на зиму

У троянди певної фази спокою немає, тому короткочасне підвищення до 0 ° С взимку може стимулювати зростання. Тому важливо вибрати найкращий час для укриття кущів троянд на зиму. Якщо почати рано вкривати, доведеться видалити листя, це призведе до припинення фотосинтезу. Запізнення може викликати пошкодження пагонів від перших заморозків.

При температурі до - 3 ° вода в стеблах мерзне і розриває судини. Формуються морозобоїни, в які можуть потрапити збудники хвороб, наприклад, спори грибів. Вилікувати морозобоїни складно. Часом перші морози наступають рано, а потім ще стоїть гарна погода.

Якщо після заморозків троянди розморожують досить повільно, то клітини судин повертаються до свого попереднього стану. Щоб уповільнити процес відтавання, кущі троянд можна накрити тканиною, папером.Укриття троянд на зиму

Щоб захиститися від перших заморозків восени, рекомендується поетапно вкривати троянди на зиму. Для початку їх слід підготувати: зняти листя знизу куща, змочити кущ і землю навколо 3% - розчином купоросу. Потім підстави пагонів засипати піском.

Якщо температура вище 0 ° троянди припиняють рости, поживні речовини не витрачаються, а відкладаються в серцевині, корі, нирках і коренях. Отже, відбувається загартовування, це сприяє трояндам зберегтися взимку.

Накопичені поживні речовини мають чимале значення при весняному пробудженні. Ці процеси проходять на світлі, тому небажано раннє укриття троянд на зиму.Укриття троянд на зиму

Наступна гарт троянд протікає пізньої осені, коли температура -2 °. У цей період пагони втрачають велику кількість води. Крохмаль переходить в цукор, і клітинам не замерзають. Для 2 фази не потрібен світло, і відсутність листя не впливає на процес.

Якраз в цей час слід провести останній етап укриття. Доводиться він на листопад.Укриття троянд на зиму

Все листя знімаються, троянди обрізаються на висоту 40 см, обприскується верхня частина пагонів 2% розчином нітрофен і засипаються кущі, що утеплюють,: землею, тирсою, торфом або сухим листом.

При утепленні землею, її раніше заготовляють і підсушують. Найкраще підходять тирсу хвойних порід. Змішати торф з піском, щоб він пропускав повітря.

Торф і тирсу вологоємний матеріал, вони можуть швидко замерзати і досить повільно відтавати.

У Росії в середній смузі дане поетапне укриття кущів троянд на зиму можна вважати найкращим варіантом. Даний спосіб зимівлі троянд має лише один недолік - троянди треба обрізати, тому що вкрити їх повністю неможливо.Укриття троянд на зиму

Є й інші укриття. Повітряно-сухе простір вважається хорошим захистом. Це каркас висотою 50 см, який робиться у вигляді низького парника з гнутих труб, металевого прута з'єднаних між собою дротиком.

Каркас ставлять над трояндами в жовтні, поки земля не промерзла.

Звільняють кущі від нижньої листя, обробляють 3% розчином купоросу і підгортають піском.

До заморозків їх пов'язують. Пов'язані пагони пригинають до землі. Це проводити необхідно до морозів, поки гілки не втратили гнучкості, потім їх можна зламати.Укриття троянд на зиму

З приходом перших морозів зривають останнє листя. Цей процес слід здійснювати обов'язково, інакше троянди з листям в укритті будуть "дихати", створюючи при цьому підвищену вологість.

На каркас можна укласти руберойд, залишивши торці відкритими до постійних морозів.

Потім їх закривають. Поверх руберойду натягнути плівку, щоб запобігти потраплянню вологи. Вся споруда повинна бути надійною, щоб могла витримати сніговий покрив.

Кучеряві троянди до настання морозів треба зняти з опор, видалити листя, зв'язати і покласти на шматок руберойду.

Далі засипають піском пагони, а при постійних морозах накривають ще одним шматком руберойду, який закріплюється за допомогою підручних засобів.Укриття троянд на зиму