Пересадка півоній, поділ куща, фото.

Чудові, пахучі, зачаровують погляди півонії, відмінно прикрасять будь-який садовий ділянку. Але щоб це пишність зберігалося довгі роки необхідно забезпечувати цим квітам певний відхід.

пересадка півоній

Погодьтеся не дуже приємно дивитися на недоглянуті, малоцветущіе кущі.

Розподіл і пересадка кущів півоній.

Після перших заморозків зріжте стебла півоній до рівня землі, потім обережно обкопавши на відстані 20 см від кореневища рослина. Потихеньку розхитуючи за допомогою лома і вил витягніть кущ з грунту. За допомогою дерев'яного кілка очистіть коріння від землі і поставте їх на рівну поверхню.

пересадка півоній

Чи не сильним струменем з шланги або поливаючи з лійки, не допускаючи поломки нирок, помийте коріння. очки і молоді корені півоній дуже крихкі і обламуються легко в період ділення, тому рекомендується залишити кущ на кілька годин на відкритому повітрі. За цей час кореневища подувянут і стануть більш гнучкими.

За допомогою гострого ножа видалити підгнилі та хворі корінці, а старі подрежьте під кутом 45-60 градусів на 10-15 см. Огляньте уважно рослина і визначте, де розташовуються очі і де кореневища з'єднуються з шийкою, а потім вже можна буде приступати до поділу.

пересадка півоній

Забийте якраз на середину великого куща дерев'яний клин, так щоб не пошкодилися нирки рослини. Так за допомогою клина розділіть кущ на 2 або більше частини. Часто в старих кущах в середині виявляється "порожнеча", утворена підгнилими частинами рослини.

пересадка півоній

Очистіть і міцним розчином марганцівки продезінфікуйте це місце, а потім припудріть фунгіцидом або деревним вугіллям. Кожна стандартна деленка повинна складатися з кореневої шийки, декількох коренів і три-чотири добре розвинені очі (нирки). Також недалеко від очок можуть бути дрібні корешочкі, згодом з них будуть утворені бульби з живильним запасом для рослини.

пересадка півоній

Небажано щоб деленки були сильно великими або дрібними, оскільки з них будуть погано випускатися молоді коріння, а в результаті цього буде страждати вся рослина.

Щоб новий кущ півонії рясно і красиво цвів, необхідно не тільки якісно підготувати посадковий матеріал, а й правильно підготувати посадковий ділянку.

Півонії не надто вимогливі до землі, але краще їх посадити в суглинну, багату поживними речовинами землю. На глинистому ґрунті у півоній будуть великі квіти, проте рослина буде повільно розвиватися, а ось на піщаній буде велика листя, але, на жаль мало квіток.

пересадка півоній

Також грунтовий субстрат повинен бути середньої вологості, оскільки півонії не переносять болотисті і сухі місця в рівній мірі. Бажано щоб рН була слабокислою або нейтральною.

Місце посадки півоній має розташовуватися на відкритому сонця ділянці і захищеному від сильних вітрів. Півонії зможуть винести невелике затінення в полуденний час, але не садіть їх близько до чагарниках, деревах і будівлях.

пересадка півоній

Півонії можуть рости на одному місці кілька років, і тому варто дуже добре підготувати грунт. Ями для посадки повинні бути глибокими і широкими, приблизно 50-70см.

Між кущами постарайтеся залишати місце в 90-120 см. Розгорніть дно ями, якщо грунт важкий, то отримаєте дренаж (5-10 см) і засипте поживною сумішшю (дернова земля, торф і перегній в рівних частинах) 2/3 посадкової ями.

пересадка півоній

Також додайте туди суперфосфат (250гр.) І кісткову муку (500гр.). Якщо ви вирішили завчасно підготувати ями навесні для півоній, то покладіть під живильний шар гній (1-2 відра), так щоб при посадці коріння півонії його не торкалися.

Перед самою посадкою пролийте ями водою і дочекайтеся, коли грунт осяде.

пересадка півоній

Помістіть деленки в яму, таким чином, щоб його нирки перебували трохи нижче (3-5 см) рівня землі. Якщо поглибити нижче деленки, то вони будуть рости добре, але гірше цвісти, а якщо посадити трохи вище, то підмерзнуть самі нирки.

Засипте коріння землею, ущільнюючи долонею, і потихеньку трусіть деленку, щоб заповнилися порожнечі.

пересадка півоній

Засипавши всю яму землею ще раз ущільните. Не можна ногами утрамбовувати землю, оскільки при цьому Ви можете пошкодити очі і молоді корінці. Місце посадки злегка мульчують торфом і поруч ставлять кілочки.

Нерідко при розподілі відламуються невеликі деленки з однією-двома нирками, їх Ви можете посадити в траншеї, борозенки (10-15 см глибиною) в парнику або теплиці. Через пару років з них вийде хороший посадковий матеріал.