Кандик (Ерітроніум): посадка і догляд, види і сорти, фото.

Рослина вологих і прохолодних лісів, відкритих місць (лугів, галявин), помірною, а також субтропічній смуги Північної півкулі; а деякі види кандика піднімаються до тундри і альпійських лугів, ростуть в нішах скель.

кандик

Популярні види

Більшість видів цього роду ростуть в Північній Америці. Рід Кандик налічує 25 видів і кілька різновидів і форм. Деякі введені в культуру.

Ерітроніум (кандик) сибірський

Батьківщиною є Монголія і Південний Сибір. Поширений в хвойних і змішаних лісах Алтаю, Саян, попадається серед танучих снігів, а також на луках Гірської Шорії.

Цибулина еротроніума сибірського біла, нагадує собачий ікло, тендітна. Стебло до 35 см заввишки, з супротивними листками посередині; листя зелене, з червоно-коричневими плямами, загострена, з стеблобгортною черешком.

Ерітроніум (кандик) сибірський

У кандика квітка пониклий, 7 см діаметром, лілово-рожевий, іноді білий; їх підставу світло-жовте, з маленькими темними цяточками, з продовгуватими вушками і поперечною складкою. Пильовики жовто-золотисті.

Проростає кандик сибірський в період танення снігу, а зацвітає через пару днів після проростання і цвіте близько 3 тижнів.

Ерітроніум (кандик) сибірський

Його насіння опадають вологими, висихаючи, вони швидко втрачають схожість. На сонячному місцезнаходження кандик сибірський швидко відцвітає, особливо теплою весною, при легкому притенении період цвітіння настає на один тиждень пізніше. Зимує без укриття. Підходить для вигонки.

Кандик (Ерітроніум) європейський

Зустрічається в гірських лісах, на осипи в помірному і субтропічному поясі Європи.

Цибулина Ерітроніум європейського довгасто-яйцевидна, формою схожа на собачий ікло. Стебло до 30 см заввишки, рожевий, над підставою з пурпуровими плямами листя, які звужені в жолобчастий черешок.

Квітка пониклий, одиночний. Листочки оцвітини ланцетні, фіолетові або рожеві, іноді білі. Тичинки кандика європейського вдвічі коротше оцвітини; пильовики сині, іноді чорні. Цвіте кандик європейський в середині весни. Зимостійкий.

Має 2 різновиди: довголисту - з загостреними і довгими листям, великими квітками і білосніжну - з білими квітами. Також має сорти.

Кандик (Ерітроніум) європейський

Практично у всіх сортів листя має мармуровий малюнок - по зеленому фону безладно розкидані червонуваті або бурі плями. Є сорти з коричневим листям або бурою з вузенькою зеленою облямівкою. Через пару днів малюнок на листі пропадає.

Кандик або Ерітроніум - зимуючі багаторічні цибулинні рослини до 45 см заввишки. Цибулина кандика глибоко сидить, яйцеподібна, з пленчатой ​​оболонкою, у деяких видів майже циліндрична, звужена донизу і догори, по формі нагадує собачий зуб.

Стебло кандика прямий, на верхівці несе один, часом кілька пониклі, рожево-червоних, рожевих, жовтих, білих, з різними відтінками квіток, в нижній половині часом з пурпуровими плямами. Оцвітина кандика пониклий. Практично всі види Ерітроніум відносяться до ранневесенним квітам; на початку літа надземні пагони відмирають.

Кандик дуже рідко зустрічається у нас в садах.

кандик

Місцезнаходження кандика

Любить затінення, і тому рослині можна відвести підлозі тінисті куточки саду або висаджувати під деревами, так як ці квіти розцвітають до розпускання листя на деревах. До того ж, кандик можна посадити з північної сторони будівлі. Зимує рослина без укриття.

кандик

Грунт для кандика

Любить легкі, торф'янисті і вологі грунту.

кандик

посадка кандика

Пересаджувати цибулини Ерітроніум потрібно в середині червня. Садять рослина групами, в захищеному від сонячного світла місці. Необхідно пам'ятати, що цибулини цієї рослини не мають захисної луски і на повітрі можуть знаходитися не більше 1 дня.

Для їх зберігання, цибулини треба помістити в трохи волога тирса на строк не більше 25 днів. Після посадки борозенки присипають мульчирующим матеріалом, а потім поливають. На одному місці ця культура може рости зростає 4-5 років без пересадки.

За цей період часу кожна цибулина кандика утворює близько 20 дочірніх. Така група дуже декоративна в період цвітіння.

кандик

розмноження кандика

Велика частина видів кандика Північної Америки розмножується лише насінням; інші види, добре розмножуються цибулинами-дітками.

кандик

Найкращим часом для пересадки цибулин є серпень, коли після пожовтіння листя рослина знаходиться у фазі спокою. У період цвітіння, пересадку навесні рослини переносять важко.

кандик

Використання кандика

Ерітроніум ефектно виглядає в весняних квітниках з іншими бульбоцибульні і цибулинними рослинами. Кандик хороший на газоні, в альпінарії, він піддається вигонки, дуже гарний в букетах.

кандик