Карагана: посадка і догляд, види і сорти з фото і назвами

Рід Карагана містить більше 70 видів, поширених в Сибіру, ​​на Далекому Сході і Середньої Азії. Велика частина з них схожі за зовнішнім виглядом, за морфологічними ознаками і в декоративних цілях можна використовувати кілька видів.

Карагана - чагарник, або невелике деревце з парноперістимі листям і прилистниками. Квітки жовті, метеликові; плід - біб.Карагана в ландшафтному дизайні

Карагана морозостійка, вимоглива до ґрунтових умов, посухостійка, прекрасно переносить умови міста. Є відмінним медоносом. Збагачує грунт азотом. Розмножується насінням. Декоративні форми розмножуються зеленими живцями або щепленням. У дизайні саду карагана використовується в групових посадках, для створення живоплоту і галявин.карагана

Види і сорти карагани

карагана деревоподібна

У природних умовах поширена на Алтаї, в Західному Сибіру, ​​в Саянах, Монголії і Казахстані. Зростає на піщаному грунті в соснових і листяних лісах.

Карагана деревоподібна - чагарник, 7 м у висоту, з гладкою зелено-сірою корою. Всі нирки прикриті підставою черешка листа. Пагони у карагани деревовидної голі, покриті буро-зеленою шкіркою, поздовжньо розтріскується. Листя 10 см в довжину.

Навесні листя яскраво-зелені, опушені; в літній період - голі, зелені.

Цвіте карагана деревоподібна після облиственими. Квітки поодинокі, жовті. Масове цвітіння триває близько 2 тижнів. Плоди - вузькі, бурі, лінійно-циліндричні боби.карагана деревоподібна

Акація жовта привертає простотою вирощування, легкістю розмноження, довговічністю, невибагливістю до грунту. Прекрасно стрижеться, дає хорошу поросль від пня. У старій посадці оголюється знизу.

Розмножується карагана деревоподібна насінням. Форми розмножують щепленням на основному виді. Підходить для створення живоплоту, потребує обрізання.

Має цікаві садові форми:

Карагана деревоподібна Лорберг - чагарник 3 м у висоту. Дуже красива в штамбової формі. Дивлячись на рослину, важко здогадатися, що це форма звичайної карагани деревовидної. Відходять від штамба гілки утворюють чашу.

По периферії крони пагони красиво звисають вниз. Пагони покриті вузькими і довгими світло-зеленим листям, що нагадують хвою модрини. Крона у чагарнику ажурна, майже не дає тіні.Карагана деревоподібна Лорберг

Тоненькі пагони і листя надають Караганов деревовидної Лорберг незвичайний вид, тому часом її називають північною пальмою. Цвітіння чагарнику настає в кінці травня - жовтими арорматнимі квітками.

Росте досить швидко, досягає 3 м у висоту, світлолюбна. До грунту невимоглива, посухостійка. Зимостійка.

Карагана деревоподібна плакуча (Пендула) - чагарник з тонкими гілками, будучи прищепленої в штамбову форму утворює красиві, плакучі рослини.

Відрізняється від жовтої акації формою крони, утвореної звивистими довгими, звисаючими вниз гілками. У травні вони покриваються жовтими квітками.

Привабливо виглядають гілки плакучої акації і в зимовий період. Карагана деревоподібна плакуча світлолюбна, але переносить легку тінь. Невимоглива до родючості грунту. Найкраще розвивається на свіжих супіщаних грунтах.Карагана деревоподібна плакуча (Пендула)

карагана карликова

Батьківщиною карагани карликової є Алтайський край. Зростає в степових районах, по кам'янистих і щебнисті схилах, в гірських долинах річок.

Кущ 1.5 м в висоту, зазвичай з розставленими гілками, з жовтуватою корою. Листя складні, черешки на подовжених пагонах або відсутні. Квітки карагани карликової яскраво-жовті.

Цвіте чагарник все літо і дає гарне плодоношення. Карагана карликова розмножується насінням. Дуже невибагливий чагарник, прекрасно відчуває себе на піщаних ґрунтах. В основному зимує під снігом. Обмерзати можуть лише верхівки молодих пагонів.карагана карликова

карагана уссурійська

Зростає на скелях, лісових галявинах, біля доріг в Хабаровському і Приморському краї.

Колючий чагарник 1,5 м у висоту. Пагони прямі, голі, бурі, ребристі, блискучі. Гілки карагани уссурийской сіро-бурі з колючками. Листя практично шкірясті, щільні, блискучі зверху, з невеликим шипиком на кінці. Квітки карагани уссурийской поодинокі, великі, світло-жовті, потім помаранчеві або червоніючі. Цвітіння триває 15 днів. Плоди, загострені боби, довгасті.

Карагана уссурійська зимостойка. Декоративна, заслуговує використання в озелененні скверів і садових ділянок. Прекрасно переносить стрижку, підходить для живоплотів. Розмножується чагарник насінням, зеленими живцями і діленням куща. На садовій ділянці її потрібно висаджувати поодиноко або групами на сонячному місці.карагана уссурійська

карагана гривастих

У природі зустрічається по річкових долинах, по лісових узліссях.

Карагана гривастих - чагарник 1 м у висоту має довгі вигнуті гілки з облиственими пагонами, за що і називається верблюжим хвостом.карагана гривастих

Пагони щільно засаджені колючками 7 см завдовжки з гострими шипами. Листя складаються з 4 пар листочків. Квітки карагани гривастою рожеві, одиночні, з густоволосістие чашкою.

Плід - буро-коричневий невеликий боб з гострим шипом. У вересні починають дозрівати насіння, якими чагарник і розмножується.карагана гривастих

Місцезнаходження для карагани

Найкраще акація жовта зростає на сонячних місцях.

Посадка і догляд за караганой

При посадці закладають в яму 150 г добрива. Старі посадки в підгодівлі не потребують, так як рослина сама збагачує грунт азотом. При посадці обов'язковий полив: 10 л на кожен кущ. Дорослі рослини довгий час обходяться без поливу.

У штамбових форм карагани необхідна зачистка штамба для того щоб зберегти декоративність. Суворі зими декоративні форми можуть переносити без укриття навіть у молодому віці.карагана

Використання карагани в ландшафтному дизайні

Цей чагарник використовують в одиночних посадках. Особливо він гарний в період цвітіння.