Кабачок: види і сорти, підготовка насіння, посадка і догляд. Фото кабачка.

Кабачок - багатий вітамінами продукт. Кабачок добре засвоюється нашим організмом і з великим успіхом застосовується в дієтичному харчуванні. Різні страви з кабачків рекомендуються хворим із захворюваннями шлунково-кишкового тракту, нирок, печінки, серця.

Овочівники з задоволенням вирощують цей овоч, тому що він дозволяє отримувати урожай навіть в ті роки, коли НЕ дозрівають огірки через погані погодні умови.

Кабачки ростуть в парниках і у відкритому грунті. Ця культура добре переносить холод, однак при цьому виявляє ґрунтовну вимоги до родючості і якості грунту. Тому підготовка грядки під посадку кабачків включає в себе внесення в грунт комплексних добрив.

кабачок

Популярні сорти кабачків

Основний момент у вирощуванні цих плодів - вибір сорту, придатного для цих або інших кліматичних умов, а також грунту.

Кабачок Маша F1 - стійкий до хвороб, шкідників, а також непередбачуваності клімату. Визріває навіть в дощові і сухі роки. Невисокі кущі утворюють довгі глянцеві плоди зеленого кольору, близько 3,5 кг.

Кабачок Білогір'я F1 - сорт, ранньостиглий. Рослина одностеблові. Плоди цього кабачка циліндричної форми, зелено-білі, невеликі, вагою 1 кг. М'якоть у нього біла, щільна.

Кабачок Апполон F1 - відмінний урожай при будь-якій погоді. Добре плодоносить, навіть посаджений в тіні. Плоди цього кабачка біло-зелені, до 3 кг.

Кабачок Квіта - середньоранній сорт. Плоди цього кабачка циліндричної форми, вага близько 1,8 кг.

Кабачок Білий - невеликі, смачні плоди, вагою 1 кг. Сорт стійкий до сірої гнилі та борошнистої роси.

Кабачок Спагеті - це назва через м'якоті кабачка, так як після теплової обробки м'якоть розпадається на волокна, що зовні нагадують макарони. Вага цих кабачків близько 2 кг. Кабачки цього сорту можуть легко «зайняти» весь город, якщо вчасно не направляти батоги в необхідну сторону.

Кабачок Ролик - цей сорт, дає величезну кількість зав'язей. Плоди з ніжним смаком, салатового кольору.

Кабачок Цукеша - цукіні з тонкошкірі довгими плодами, на їх поверхні є малюнок у вигляді точок. Вага плоду близько 0,5 кг.

кабачок

Підготовка ґрунту для кабачка

Овочівники говорять, що кабачкам не потрібні спеціальні грядки, тому що вони відчувають себе добре в міжряддях картоплі і капусти. Кабачки дуже люблять суглинні грунту і чорнозем, тому добре ростуть на компостних купах. Тільки б місце посадки кабачків не було надто зволоженим, стало бути, ділянки з близько розташованими грунтовими водами не підходять для цієї культури.

Кабачки не ростуть в торф'яних і вологих глинистих ґрунтах. Кислі грунти вимагають добрива золою.

кабачок

Кращий варіант - підготовка грядок ще з осені. Для цього перекопайте ділянку, збагатите грунт компостом або гноєм, а також калійними і суперфосфатом добривами. Навесні грядки знову перекопайте і прогрійте грунт під плівкою.

Кабачки можна вирощувати 2 способами: насінням і розсадою. Вибір залежить від клімату і того, як швидко після посадки хочеться отримати багатий врожай. Посадка насінням відразу в грунт підходить тоді, коли можна з урожаєм не поспішати, і немає бажання няньчитися з розсадою.

кабачок

Підготовка і посадка насіння кабачка

Якщо посадити непідготовлені насіння кабачка, вони будуть проростати повільно. Даний процес можна прискорити деякими способами:

замочити насіння кабачка в стимуляторе зростання;

проростити насіння в теплому місці до наклевиванія;

потримати в теплій воді близько 6 годин (t = 50`C).

Посадка насіння кабачка виконується наступним чином:

викопуються лунки, так, щоб рослини розміщувалися 50х70 см;

кількість насіння кабачків, в лунці, має бути 2-3 шт (пізніше буде залишений один, розвинений паросток)

кабачок

Де краще посадити кабачки

Кращим місцем для їх посадки вважаються південні схили, захищені від сильних вітрів. Чим більше сонячного світла, тим сильніше плодоношення і багатше урожай.

Попередниками кабачків не повинні бути патисони, огірки, дині, кавуни.

Проростання насіння кабачків починається при температурі + 11 C. Садити кабачки у відкритий грунт необхідно не раніше третьої декади травня.

кабачок

Догляд за кабачками

Кабачкам не потрібно великої уваги.

Грунт повинен бути пухким, що пропускає воду. На суглініних грунтах розпушування має бути частіше, ніж на піщаних, тому що цей вид грунту схильний до формування твердої кірки.

Кабачкам потрібен регулярний, але не частий полив. Вистачає одного разу на тиждень, проте він повинен бути рясний. Також значення має температура води, якщо вода буде холодною, зав'язь загніет.

кабачок

Збір врожаю кабачків

Всі сорти кабачків дозрівають по різному. Перші плоди можна прибирати на двадцяті добу від початку цвітіння. Звичайно ж, вони будуть невеликими, але в ряді регіонів такі кабачки використовують в їжу, для консервації. З великих плодів виготовляють кабачкову ікру.

Не пропустіть момент повної стиглості плодів, якщо ж вони переростуть, то втратять смакові якості. Ступінь зрілості можна визначити наступним чином: шкірка тверда і щільна на дотик. Кабачки зберігаються в погребі близько півроку без втрати своїх характеристик.

кабачок