Диффенбахія: догляд в домашніх умовах, фото.

Одним з найкрасивіших кімнатних рослин є Дифенбахія. Вона родом з Південної Америки, а свою назву це вічнозелена рослина отримало завдяки ботаніку з Німеччини Й.Ф. Диффенбахія. Отлічітельнаячерта цієї кімнатної квітки - його красиві соковиті листя, овальної форми. Саме вони роблять диффенбахія прикрасою будь-якого інтер'єру. Росте вона, витягаючи вгору до двох метрів, а деякі види утворюють кущі.

диффенбахія

Листя і квіти рослини

Диффенбахія має товсті соковиті стебла, які навіть при тривалому зростанні квітки залишаються зеленими. На верхівці листя цієї рослини утворюють шапку і покривають весь стебло, але з часом нижня частина його оголюється.

Листя овальне, у деяких видів вони можуть бути загостреними. Їх відмінною рисою є строката забарвлення: основа завжди зеленого кольору, візерунок кремового, білого або жовтого кольору у вигляді смуг, розлучень або цяточок.

Зелень Диффенбахии має привабливий вигляд, завдяки чому вона з успіхом застосовується для озеленення та прикраси інтер'єру приміщень.

диффенбахія

Поява квітів на Диффенбахии - велика рідкість. Для цього повинні бути створені ідеальні умови і дотримані всі правила догляду за нею. Виростає суцвіття у вигляді качана з пазухи листа. Воно оточене освітою у вигляді єдиного пелюстки світлого зеленого кольору. Якщо для квітникаря важливим є зростання листя, качан варто видалити ще до моменту розпускання.

Період цвітіння зазвичай припадає на два останні місяці весни і триває від двох до трьох днів. Після закінчення цього проміжку часу зів'ялий квітка не опадає, а тримається на стеблі Диффенбахии. Його необхідно видалити для збереження сили і поживних речовин в рослині.

диффенбахія

різноманітність видів

Зараз налічується понад 30 видів Диффенбахии. Кожен з них має свій характерний малюнок на листках:

Візерунки у вигляді плям, розкидані по всій поверхні, білого або світлого зеленого відтінку має Дифенбахія плямиста, яка послужила вихідним матеріалом для виведення інших видів: Камілла, сегуіна.

На листі розташовані смужки жовтого або білястого відтінку. Вони притаманні, наприклад, Диффенбахии Прекрасної.

Листя не мають строкатою забарвлення, основний колір - зелений. Єдиний вид, відповідний даним характеристикам - Дифенбахія Ерстеда.

диффенбахія

Яд квітки - міф чи правда

Деякі дотримуються думки, що вирощувати диффенбахія в приміщенні категорично протипоказано і навіть небезпечно. Чи так це?

Ця рослина дійсно містить один отруйний компонент - це його сік. Сама по собі Дифенбахія, що стоїть в кімнаті і радує око, абсолютно безпечна. Якщо ж в будинку є діти або тварини, варто дотримуватися елементарних правил безпеки:

-Розташовані квітка в недоступному місці.

-Не допускати зривання листя.

-Оградіть оточуючих від попадання соку на шкіру або слизові оболонки.

-Виробляти очищення квітки від пилу, його пересадку або обрізку листя в рукавичках.

-Миття руки з милом після обробки рослини.

Попадання соку Диффенбахии на шкіру може призвести до тяжких алергічних реакцій або дерматиту. Слизові оболонки при контакті з ним відразу набрякають, що спричинив сильну опухлість.

У Південній Америці цю квітку прозвали німий різкою через те що, проникаючи в порожнину рота, його сік позбавляв людини можливості говорити.

диффенбахія

Догляд за рослиною

Диффенбахія - невибаглива рослина, але, як і будь-який інший живий організм, вона вимагає до себе уваги. Дотримуючись простих правил догляду за цим прекрасним квіткою, ви зможете цілий рік милуватися його соковитою зеленню:

полив

Диффенбахія - тропічна рослина, тому вона любить вологу. Полив повинен здійснюватися тільки водою м'якого складу кімнатної температури. Влітку ця процедура повинна проводитися кожні два або три дні, восени кількість вологи трохи скорочується, а взимку ще більше обмежується.

Особливу увагу варто приділяти стану грунту в горщику. Вона не повинна пересихати, але і містити її в постійній вологості не рекомендується. При переливанні рослина може швидко захворіти, а коренева система піддасться гниттю. Полив здійснюється безпосередньо на субстрат, вода не повинна потрапляти на листя і стебла.

У весняний та літній періоди Дифенбахія демонструє активне зростання і вимагає додаткової підгодівлі, яку слід здійснювати кожні 10 або 12 днів. Під час процедури необхідно захистити рослину від попадання прямих сонячних променів.

Температура і вологість

Диффенбахія любить вологе повітря і дуже боїться протягів. Сухість призводить до скручування листя. Щоб уникнути цього, необхідно регулярно обприскувати рослину водою і протирати від пилу вологою тканиною. Не зайвим буде помістити горщик з квіткою в ємність з вологим мохом або галькою.

Диффенбахія зростає як на сонці, так і в тіні, але не варто зловживати цим її якістю і розташовувати на лінії прямих променів. Оптимальний температурний режим, сприятливий для зростання і розвитку квітки, від 18 до 22 градусів Цельсія. У літній період він може переносити підвищення температури до 30 градусів, а взимку рослина найкраще містити при 17 градусах.

диффенбахія

Пересадка і розмноження

Щорічно проводиться процедура пересадки Диффенбахии. Цей процес вимагає обережності і дуже обережного поводження з корінням рослини. Їх пошкодження призведе до хвороби або загибелі квітки.

Для пересаджування беруть горщик більшого обсягу, в який насипають субстрат середньої консистенції: невеликий рихлості і тяжкості.

Розмножується Дифенбахія живцями. Для цієї мети можна використовувати будь-яку частину стебла рослини. Розмір держака не повинен перевищувати 10 см. Основною умовою є наявність на ньому не менше однієї нирки. Укорінення проводять декількома способами:

-Поместіть держак в воду до появи коріння довжиною близько двох сантиметрів.

-Заглубіть нижню частину черешка у вологий грунт, що складається з торфу і піску.

Коренева система з'являється через 12 днів. Прискорити процес може використання ємності по типу теплиці, для створення необхідної вологості.

Оптимальна температура від 22 до 24 градусів Цельсія. Вкорінене молоде рослину висаджують в горщик, який поміщають в світле місце, уникаючи попадання прямих сонячних променів.

Не можна допускати пересихання землі, полив повинен бути рясним. Необхідно проводити регулярне обприскування молодого листя.

Якщо Дифенбахія занадто сильно розрослася, а нижня частина стовбура позбулася листя, можна швидко виростити нову рослину. Для цього необхідно обгорнути стебло тканиною і постійно її зволожувати.

Коли з'являться корені, частина квітки з шапкою з листя зрізається і висаджується в горщик, а залишився стебло можна розділити на живці.

Формування крони і створення привабливого декоративного вигляду Диффенбахии проводиться періодичним прищипуванням або повним зрізанням.

диффенбахія

Хвороби і шкідники рослини

Диффенбахія може піддатися хвороби або вражена шкідниками. Особливо небезпечними для рослини є: трипс, попелиці, павутинний кліщ і войлочнік. До виникнення цієї проблеми, в більшості випадків, призводить недостатня вологість повітря.

Для боротьби з шкідниками можна використовувати хімічні засоби або розчин господарського мила. Його застосовують після того, як пошкоджені листя видалені, а квітка промитий під проточною водою. Обробці піддаються всі навколишні рослина предмети: горщик, підвіконня та інші.

Диффенбахія здатна радувати вас своєю приємною, насиченою зеленню круглий рік. При цьому вона вимагає тільки дотримання найпростіших правил догляду, що не завдасть квітникарю ніякого дискомфорту, тільки задоволення від споглядання прекрасного рослини.