Морозник: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Квітка морозника має велику чашку, а його пелюстки, нагадують товсті маленькі воронки і призначаються для виділення нектару. Також рослина має пучок тичинок і приблизно десяток пестиков. Процес цвітіння малопомітно переходить в процес формування плодів, і сумній картини в'янення ви зовсім не побачите: чашечка потроху зеленіє, тичинки і нектарники зникають, а маточки перетворюються в пучок з плодів.

морозник

Види і сорти

Всього 15 видів морозника, поширеного від південної Європи до Кавказу, причому найбільше видове різноманіття спостерігається на Балканах. Не всі морозникі можуть рости в середній смузі нашої країни.

морозник чорний

У природних умовах цей вид росте від Німеччини до Югославії.

Найпопулярніший вид. Вічнозелена багаторічна рослина 30 см заввишки. Квітки великі, 8 см діаметром, білі, а зовні з рожевим відтінком. Квітка морозника чорного дивиться вгору, не знічується. Листя дуже щільна, що зимує, шкіряста, зеленого кольору. Зимостійкий. Цвіте з квітня.

Має різновиди з рожевими, білими і червоними квітками.

морозник кавказький

У природних умовах зустрічається на Кавказі.

Прикоренева листя шкіряста, що зимує. Квітконоси до 50 см заввишки, близько 8 см в діаметрі, жовто-зеленого або зелено-білого забарвлення з коричневим відтінком. Цвіте в квітні близько 35 днів.

морозник східний

Родина Туреччина, Греція, Кавказ.

Вічнозелена багаторічна рослина, що утворить гарні групи. Квітки 5 см в діаметрі. Сік плодів морозника може викликати опіки. Зимостійкий. Є багато сортів, наприклад ' Уайт Свон '.

морозник

Місцезнаходження морозника

Рослина любить напівзатінених місця серед чагарників і дерев, але вони витримують і не глуху тінь, і сонце при постійному поливі.

moroznik3

Грунт

Віддає перевагу важкий глинистий грунт, багату перегноєм. Дуже позитивно ставиться до внесення в грунт вапна. Найкраще, щоб влітку грунт не пересихала, однак застою води не можна допускати.

морозник

Догляд за морозником

Після цвітіння потрібно мульчувати грунт торфом або компостом. Морозникі довговічні, на одному місці ростуть десятки років.

морозник

розмноження

Насінням і діленням. Старі екземпляри краще ділити навесні, поки не почнеться ріст коренів, або ж восени. Взагалі пересадку морозникі не люблять і після пересадки, яке той час вередують, погано ростуть і не цвітуть, але не гинуть. Після посадки добре поливають. Так як морозникі розростаються повільно, то посадковий матеріал простіше отримати посівом насіння, що дозрівають у великій кількості.

морозник

Використання

Все морозникі, як і інші раннецветущие рослини, формують квітки восени і розкривають їх, як прогріється грунт. Лише проліски це роблять дещо раніше. Одночасно з морозник цвітуть крокуси, примули, проліски, але вони, досить швидко зігравши свою роль, йдуть з головної сцени, а морозник, прикрасившись нової листям, зберігає декоративність весь сезон.

Морозникі найпопулярніші мешканці тінистого кам'янистого саду і альпінарію. Посаджені під пологом дерев, вони утворюють великі куртини, які до глибокої осені прикрашають сад.

морозник

Дуже гармонійно виглядають групові посадки уздовж доріжок, в бордюрах і міксбордерах. Рослини з строкатими або вічнозеленими листям гарні для солітерних посадок. А деякі види морозника використовують для вигонки.

морозник

Для цієї мети придатний морозник чорний. Його великі білі квіти з блідо-жовтими тичинками розпускаються поодинці на соковитих квітконосах.

Квітки морозника можуть довго стояти в зрізку. Флористи їх використовують в сухий композиції.

морозник

партнери морозника

Добре морозник виглядає в змішаній посадці з іншими раноцветущих багаторічними квітами, а також з півоніями, купену, волжанка, маренка, примулами.

морозник