Інкарвіллея: посадка і догляд, фото.

Рід налічує 14 видів, поширених в Китаї і Середньої Азії. Однорічна, дворічна, а також багаторічна трав'яниста і напівчагарникова рослина. Стебла гіллясті або прості, прямостоячі. Листя велика, перисто-роздільне. Квітки інкарвіллеі трубчасті рожеві, жовті, червоні, зібрані в кінцеве кистевидное або ж волотисте суцвіття. Плід є коробочкою, насіння сірі, великі. Коріння бульбоподібний потовщені.

В саду інкарвіллея зустрічається досить рідко, але заслуговує великого поширення.

інкарвіллея

інкарвіллея Делавея

Батьківщиною інкарвіллеі Делавея є Захід Китаю.

Багаторічна рослина до 1 м заввишки. Коріння веретеноподібні, м'ясисті. Листя зібрана в прикореневу розетку, перисто-роздільне. Квітки інкарвіллеі Делавея бузково-рожеві, з жовтим зевом, вони зібрані в гроновидні суцвіття. Цвіте інкарвіллея Делавея в червні близько 35 днів. При хорошому укритті зимує в середній смузі. Плоди дозрівають у вересні. Дуже красива рослина, але дуже рідко зустрічається в садовій культурі.

Має пурпурову різновид з пурпуровими квітками і темним листям.

інкарвіллея Майра

Батьківщиною є Китай.

Листя прикореневі довгочерешкові ліровидне, з округлими частками. У цього виду формуються пурпурно-червоні великі квіти, які мають віночки покриті білими цятками. Цвітіння дуже ефектне. Рослина зимостійка.

інкарвіллея

Місцезнаходження інкарвіллеі

Рослина світлолюбна, може виносити невелике затінення.

інкарвіллея

Грунт для інкарвіллеі

Прекрасно росте на родючому ґрунті.

Догляд за інкарвіллея

Майже всі види морозостійкі, але потребують мульчировании і хорошого дренажу. Ранньою весною захисний матеріал необхідно видалити, інакше загине бульби. У безсніжну зиму інкарвіллея може підмерзати.

інкарвіллея

розмноження інкарвіллеі

Живцями, насінням. Сіянці зацвітають уже на другий рік. Можна розмножувати і листовими живцями. Інкарвіллея легко переносить пересадку. Кращий час - кінець літа.

інкарвіллея

Використання інкарвіллеі

Використовують в груповій посадці, на кам'янистих ділянках, де чудово поєднуються з фіалками і иберис. Добре виглядає в букетах.

інкарвіллея