Цереус: догляд в домашніх умовах, фото.

Відноситься до розряду кактусових, і в основному в природі досягає дуже великих розмірів. Саме тому для культивування в кімнатних умовах він не придатний. Висота таких рослин в природі може досягати від 1,5 м до 20 м. При цьому діаметр деяких видів близько 70 см. І все ж існують деякі види, які вирощують в якості кімнатної рослини. Вони зуміли завоювати любов кактусистов своєю невибагливістю і красою.

цереус

Види і сорти цереуса

Цереус перуанський. У природі його висота досягає 12 м, але в квартирі виростає до 1,5 - 2 м. Цвіте білими довгими близько 20 см квітками і в діаметрі близько 10 см. Але аромат квіток не приємний. Стебло має від 6 до 8 розділених ребер. Після цвітіння з'являються плоди у вигляді кулі. Діаметр плодів близько 6 см. Цвісти може усіма відтінками жовтого, а також помаранчевого тони.

монстрозной цереус

Цереус монстрозной (скелястий). Має дуже незвичайну і всіляку форму. У природних умовах може вирости до 6 м. Але при цьому, стебла, розгалужені і красиві, з блакитним відливом і з неоднаковими ребрами. У кімнатних умовах висота не більше 1,5 м.

цереус маммилярия

Форма куляста або ж циліндрична. Розмір невеликої або середній. У кактуса відсутні ребра, але є розташовані по спіралі сосочки. Цвіте червоних, шафрановими, білосніжними пухнастими квітками.

цереус Штрауса

Одомашнена рослина виросте до 1 м завтовшки близько 15 см. Форма колоновидна з великою кількістю дрібних білих голок. Квітки трубчасті, не великі, з червоних або бурими волосками.

цереус

Догляд в домашніх умовах

Температурний режим. Оскільки в зимовий час кактус знаходиться в статусі спокою, температура повинна бути від 8 до 12 °. Зміст сухе. У літню пору цереус можна винести на вулицю або ж балкон.

освітлення

Влітку і взимку потрібне яскраве освітлення, оскільки квітка потребує потужному кількості світла. Але до весняних і літніх прямих сонячних променів необхідно «тренувати» потроху. У зворотному випадку можуть залишитися опіки. І все ж варто сказати, що для деяких видів кактусів потрібні прямі сонячні промені, а іншим розсіяне світло. Оптимальним місцем буде південно-східне або південне вікно. Недолік світла можна помітити по тому, як паростки витягуються і стають тонкими.

цереус

полив цереуса

Навесні і влітку полив залежить від погодних умов, але переважно помірний. Якщо літо спекотне, то поливати кактус потрібно кожен день. Починаючи з осені, потроху скорочують, а в холодну пору полив практично припиняють. При цьому зміст повинен бути холодним. Поливати можна стебла. Досить лійкою пролити край горщика. Застої води всередині горщика потрібно виключити. Якщо полив здійснюється з піддону, то обов'язково через час залишилася воду зливають.

Частота зрошення залежить від температурного режиму і вологості в кімнаті. Тому чим нижче температура, а вологість відповідно вище, поливають рідше.

цереус

добриво цереуса

За своєю природою кактуси ростуть дуже швидко, тому, з весни і до середини літа їх потрібно підгодовувати. У спеціалізованих магазинах можна купити добриво, розраховане для кактусів. У його складі є всі необхідні елементи живлення. Зокрема калій, який є життєво важливим елементом. Він сприяє зростанню і формуванню жорсткого покриву. Ще калій допомагає визрівати паросткам в належний час. До того ж калій є стимулятором гарного цвітіння. При його недоліку відсутня цвітіння, покрив блідий, а іноді і з бронзовим відтінком.

Фосфор активізує розростання коренів, а також впливає на закладку квіткових зав'язей і подальше цвітіння. Нестача фосфору помітний по повільного зростання, навіть якщо світловий і температурний режими дотримуються.

Кальцій відповідає за ріст і стан голок і волосинок. Якщо цього елемента не вистачає, то колючки будуть м'якими, а рослина крихким.

цереус

Вологість повітря

Незважаючи на те, що кактуси відрізняються стійкістю до посухи, зокрема до сухого повітря, дуже корисно їх обприскувати теплою водою.

цереус

пересадка цереуса

Оптимальною грунтом буде: 1 порція піску, торфу, листової грунту і 2 порції цілинного грунту. Найбільш оптимальним часом для пересаджування є кінець весни початок літа. Це саме той час коли кактус виходить зі стану зимового спокою. Хоча пересаджувати дозволяється і в період активної життєдіяльності. Якщо пересідає здорова рослина, то розмір нового горщика повинен мати висоту трохи більшу, ніж у попереднього. При виявленні загниваючих або омертвілих коренів, їх потрібно обрізати. Важливо щоб горщик був трохи менше, ніж раніше. До складу ґрунту потрібно додати пісок і деревне кусковий вугілля. Якщо кактус повільно зростає і коріння нарощуються погано, пересаджують в старий горщик, але з заміною ґрунту.

Також важливо горщики і грунт дезінфікувати. Горщик обливають окропом, а грунт можна прожарити приблизно пів години в духовці. Рослина двох трьох днів перед пересадкою не поливають, щоб запобігти обрив корінців. Грунт не повинен бути мокрим, в крайньому випадку, злегка вологим, а краще сухим.

Для зручності пересадки кактусів, рослина обгортають смужкою паперу покладеної в кілька рядів. Горщик з кактусом перевертають і, постукуючи по дну, акуратно виймають.

цереус

розмноження

Кактус розмножують живцями або ж насінням. Якщо планується розмножувати рослина насінням, то їх краще висівати в суміш піску або дрібнофракційних гравеліти розміром від 2 до 4 мм, а також активованого вугілля в гранулах. Все це береться в рівних пропорціях. Також можна додати вермикуліт або сорбіт близько 1/5 частини.

Для посіву, насіння можна використовувати будівельний пісок, оскільки через час він сильно ущільнюється і цементується. Рекомендується використовувати річковий пісок дрібної фракції.

Насіння пророщують при температурі від 25 до 33 °. Ємність з посівами потрібно прикрити прозорою плівкою і регулярно провітрювати, при цьому конденсат з плівки потрібно струшувати. Як тільки сходи зійдуть, потрібно створити додаткове освітлення, тому як навіть на сонячному вікні його буде не достатньо. Лампи можуть бути світлодіодні або люмінесцентні. Їх розташовують на відстані не менше 5 см від сходів.

цереус

Хвороби і шкідники цереуса

гниль

Найбільш часто зустрічається хвороба. Причиною її появи може стати зайвий полив, невисока температура зимівлі. Якщо гниль виявлена ​​в кореневій системі на ранній стадії розвитку захворювання, можна обрізати всі заражені корінці. Здорові обробити вугільної сумішшю або ж сірої. Також якщо весь корінь заражений хворобою, його можна врятувати. В даному випадку є можливість зберегти верхній фрагмент. Його укорінюють держаком. Але важливо щоб при зрізанні втечі збереглися неушкоджені фрагменти.

цереус

Чорна гниль

Хворобу можна помітити на стовбурі. Це чорні або темно-бурі бляшки. Вони можуть бути мокрими, глянцевими і противними на вигляд. Щоб не допустити подальше поширення хвороби, бляшки вирізують до здорової частини. При цьому місця зрізу важливо присипати сіркою або обприскати фундазолом, Хомом, Оксіхомом.

суха гниль

Самого процесу гниття немає. Хворобу можна помітити по блідості шкірки і непомітному всиханні. При зрізі стебла, його нутро суха. Для попередження захворювання рослина поливають або обприскують фунгіцидами.

цереус