Горобина: посадка і догляд, види і сорти, фото.

опис горобини

Рід налічує 84 види, що ростуть в помірній зоні Північної півкулі.

горобина

Дерева або чагарники з різною формою листя, широко використовувані в парковому будівництві. Горобина дуже ефектна в осінній період, коли крона прикрашена барвистими плодами, а листя забарвлена ​​в жовті та багряні тони. Зростає на різних грунтах, але вважає за краще багаті поживні.

Види і сорти горобини

горобина домашня

Зростає в Криму. Виростає поодиноко або ж групами в підліску лісів.

Дерево 15 м заввишки з кулястої або широкопірамідальной кроною. В молодості стволики горобини домашньої покриті тріщинуватих корою. Пагони голі, блискучі. Листя 18 см завдовжки, непарноперисті, складна, з ланцетними листочками, остропільчатимі, зверху блискучими, гладкими, зеленими. Білі або рожеві квітки, зібрані в гіллясті, опушені суцвіття.

горобина

Плоди 3 см, великі, грушоподібні або довгасто - яйцеподібні, зелено-жовті, буро-червоні або червоні. М'якоть горобини домашньої сильно борошниста, солодкувата, в'язка, ароматна.

Зимостійка, може переносити зниження температури -30 ° С. Чи не пошкоджується шкідниками. Може розмножуватися насінням. Декоративна зеленню і великими яскравими плодами. Горобину домашню використовують для обсадження доріг, в парках і як плодове дерево на присадибних ділянках.

горобина

Існує дві форми горобини домашньої: яблокообразние і грушоподібної.

горобина Кене

Виростає в лісах помірної і теплої зони Центрального Китаю.

Дерево близько 3 м у висоту. Молоді пагони горобини Кене майже голі, червоно-коричневі, листя непарноперисті, 20 см завдовжки, з 25 листочків. Квітки горобини Кене білі, зібрані в щитки, яскраво виглядають на темному тлі листя. Ця горобина красива в пору плодоношення, коли розвиваються білі, дрібні, кислі, без гіркоти плоди.

горобина

Садять в квітні або жовтні в суміш листової, дернової, перегнійної землі і піску, при весняному посіві сходи з'являються в травні. Любить сонячні місця, але переносить і тінь. Добре росте на зволожених суглинних грунтах. Горобина Кене зимостойка в середній смузі, в укритті не потребує.

горобина звичайна

Росте в лісовій та лісостеповій зоні Росії, Сибіру. Виростає поодиноко по лісових узліссях, галявинах, берегах річок.

Дерево 11 м заввишки з черговими, непарноперистим листям. Квітки у великих щитках. Плоди урябіни звичайної кулясті, оранжево-червоні, тривалий час зберігаються на гілках. Морозостійка, вимоглива до грунту, але кращого розвитку досягає на пухкої.

горобина

Має декоративні форми: за формою крони, смаку і забарвленням плодів, розфарбовуванні листя, які з великим успіхом використовуються в зеленому будівництві.

Декоративні форми горобини звичайної: російська - схожа з основною формою, але з більш широкими, великими листочками, великими, їстівними плодами; пірамідальна форма - з спрямованими вгору гілками і узкопирамидальной кроною; плакуча форма - з довгими, тонкими, поникаючими гілками; Бейснера - чарівна форма з перисто-лопатевими листям, молодими червоними пагонами; Фіфеана - горобина з жовтими плодами.

горобина

Горобина гранатні - результат схрещування звичайної горобини з глодом. Дерево 4 м у висоту, з простими листками, блискучими, гладкими, темно-зеленими, трохи опушеними. Плоди горобини Гранатний розміром з вишню, кисло-солодкі, бордового забарвлення. Зимостійка. Прекрасна в алейних і одиночних посадках.горобина

горобина проміжна

Дико росте в Середній Європі та Скандинавії.

Горобину проміжну часом плутають з горобиною гібридної, але ця горобина не має складного листка. Листя цільна, довгасто-яйцеподібна, неглубоколопастная, 12 см завдовжки, зверху зелені, знизу - сіруваті, восени червоні. Невисока, струнке дерево з декоративною кроною, сріблястим листям і гладким сірим стовбуром. Квітки горобини проміжної білі, близько 1 см діаметром, зібрані в щитки. Плоди горобини проміжної оранжево-червоні.

горобина

Місцезнаходження горобини

Горобина високе дерево, тому висаджувати його необхідно по межі саду, щоб не затінювати ділянку, наприклад, по периметру. Рости горобина, може на будь-яких грунтах, але віддає перевагу родючим - легкі суглинки.горобина

Посадка горобина: садити горобину потрібно восени або навесні. Садити дерева необхідно на відстані не ближче 5 м один до одного. Після посадки саджанці горобини обов'язково потрібно поливати і вкорочувати центральний провідник, а в наступному році - бічні пагони.

горобина

Догляд за горобиною

Догляд зводиться до видалення порослі та пагонів, а також до удобрення, поливу і розпушування грунту, формуванні крони і боротьбі з хворобами і шкідниками. Так як горобини дуже рано починають рости, підгодівлю і обрізку посадок потрібно проводити в більш ранні терміни. При обрізанні плодоносних дерев необхідно враховувати характер плодоношення. У сортів і видів горобин, плодоносних на приростах торішнього року, пагони трохи вкорочують, а крону проріджують. Горобина зі слабким приростом робиться омолоджуючу обрізку на дворічну деревину, щоб викликати ріст пагонів.горобина

розмноження горобини

Видові розмножуються насінням, а форми - щепленням на горобину звичайну. Прекрасні результати можна отримати, застосовуючи в якості підщепи звичайний глід. Зазвичай окуліровку проводять в липні - сплячим вічком. При розмноженні горобини насінням посіви проводяться навесні або восени. Насіння перед стратифікацією заздалегідь замочують протягом 4 годин. Сіянці горобини ростуть швидко і восени вони вже придатні до посадки.

Технологія вирощування матеріалу з насіння простіше і зручніше, ніж розмноження щепленням. Але при насіннєвому розмноженні потрібно враховувати не тільки мінливість видів, але і пізніше вступ в період цвітіння і плодоношення рослин.горобина

Використання горобини в ландшафтному дизайні

Квітникарям потрібно пам'ятати, що горобина є не тільки цінним плодовим, але високо декоративним рослиною. Деякі види і сорти, володіючи гарною зимостійкістю, прекрасно підходять для використання в плодовому та декоративному садівництві північних областей нашої держави, де немає їм рівних за красою.

горобина

партнери горобини

Горобина добре поєднується в посадках з ялинами, соснами, смереками і деякими листяними породами. Дуже гарні горобини на тлі ясенів та лип, верби білої або тополі чорної. Багато видів горобини добре поєднуються в посадках з барбарисами, спірея, калиною, трояндою зморшкуватою, деякими видами жимолості і деякими листопадними чагарниками.горобина

Горобина прекрасно виглядає в одиночній, і в груповій посадці переднього і далекого плану, в живоплоту і може бути хорошим фоном для деяких трав'янистих багаторічників.