Розмноження троянд: способи розмноження, рекомендації, покрокова інструкція

розмноження троянд

Розмноження троянд живцюванням

Троянди, вирощені з відводків, живців і діленням кущів називають Кореневласні. Якщо загине надземна частина, то з кореневої шийки сформуються нові пагони цього ж сорту. У щеплених троянд виростають пагони шипшини.

В результаті кущ починає "дичавіти". У кореневласних троянд період життя набагато коротше. Розвиваються вони досить повільніше щеплених, менше стійкі до несприятливих факторів і не зимостійкі.Розмноження троянд живцюванням

Методів розмноження троянд дуже багато, але найпоширеніший - розмноження живцями. Для садівників цей спосіб живцювання найпростіший. Наприклад, чайно-гібридні троянди, легко розмножити на самому початку літа.

Укореняти живці можна прямо на грядці. Заготовляють живці на початку одревеснения пагонів. У троянди це збігається з цвітінням. Живці, нарізані з здерев'янілих або зелених пагонів, вкорінюються набагато гірше.Розмноження троянд живцюванням

Розмноження троянд напівздеревілими зеленими живцями

Використовується середня частина напівздеревілих пагонів в період цвітіння. Зелений держак повинен бути з середньої частини з 3 нирками 7-10 см завдовжки.

Верхній зріз напівздеревілими зеленого живця має бути прямий і бути на 10 мм вище нирки, нижній - косий, під ниркою. Перед посадкою держака, потрібно замочити його в розчині "Гетероауксин" на 2 доби.

Живці садити на грядку необхідно під кутом 45 °, потім їх рясно обприскувати водою. Для зберігання вологи зверху черешки треба закрити склом або поліетиленовою плівкою.

Вкорінені живці троянд розумно залишати на зиму, вкриваючи утеплює. За два роки ці черешки стають розвиненими саджанцями.розмноження троянд

Розмноження здеревілими живцями

Використовують добре визріли однорічні стебла 5 мм завтовшки. Заготовляють їх восени. Навесні з цих стебел нарізають живці 10 см завдовжки і опускають у воду.

Потім вийнявши їх з води, садять в землю і поливають. Садити потрібно похило, цілком заглиблений у землю.

Троянди з букета теж здатні давати потомство в вигляді живців. Подальший їх зростання буде залежати, в якому місці були вирощені ці троянди.

Потрібно врахувати, що голландські троянди укоріненню складно піддаються, тому для розмноження найкраще брати наші троянди.розмноження троянд

Розмноження троянд діленням куща

Найпопулярніший спосіб розмноження троянд - поділ куща. Розподіл куща рекомендується проводити в квітні - травні до розпускання бруньок. Викопуються кущі, діляться секатором на частини, кожна частина повинна мати пагони і коріння.

Можна акуратно відокремити від куща необхідну частину. Довгі коріння коротшають, пагони обрізаються, при цьому залишаючи 3 нирки.

Треба стежити, щоб верхні нирки були спрямовані назовні. Ранки необхідно замазати варом, коріння вмочити в гнійно-глиняний бовтанку, посадити саджанці в грунт.Розмноження троянд діленням куща

Розмноження троянд відводками

Деякі чагарникові і плетисті троянди з гнучкими і довгими стеблами зручно розмножувати відводками.

Заздалегідь внесіть невелику кількість перегною або торфу на ділянку, де будуть вкорінюватися відведення. Виберете зрілий, що не втратив гнучкості втечу і зробіть кільцевої надріз кори приблизно 7 см завдовжки на стороні, яка буде в землі.

Вставте в надріз щепочку від сірника, потім пагони нагнися і закріпіть кілочками до грунту і зверху засипте суміш землі з торфом або перегноєм. Роботу проводите навесні, до розпускання бруньок. У спекотну погоду поливайте.

До осені відведення вже укореняться. Навесні наступного року відокремте їх від материнської рослини, і висадіть на нове місце. Пересадите молодий саджанець і не давайте йому цвісти в перший сезон.Розмноження троянд відводками

Розмноження троянди нащадками

Троянди наприклад паркові, дають нащадки, які можна легко відокремити, і посадити на інше місце. Формуються нащадки з південного боку або де є вільний простір.

Спочатку у сина немає кореневої системи, і все харчування син отримує від материнського куща, але в кінці першого року у втечі з'являється коренева система.

І лише тоді син можна відокремити від куща. Робити це краще навесні наступного року. При пересадці, стебло сина потрібно обрізати майже на третину його довжини.Розмноження троянди нащадками

Розмноження троянд щепленням

Основним методом розмноження троянд абсолютно всіх груп є щеплення на шипшина. Якість підщепи має величезне значення.

Робити щеплення можна ниркою (вічком) або ручкою. Для щеплення треба виростити підщепу, на це йде 3 роки. Для північно-західних районів найпоширенішим подвоем є троянда собача.

Вона зимостійка, має міцне коріння. Хороший результат дає зимове щеплення в умовах теплиці. Але таке щеплення в аматорських умовах саду утруднена.

Плоди троянди собачої збирають у вересні, очищають від м'якоті, промивають, перемішують з піском і зберігають до посадки. Насіння сіють у жовтні на глибину 3 см. Навесні при формуванні двох листків сіянці пікірують в грунт, пріщіпнув корінь.razmnozhenie roz9

Влітку рослини підгодовуються. Для щеплення троянд на наступний рік відбираються сіянці з товщиною 4 мм і висаджуються на ділянку, інші підрощують ще рік. Окуліровку проводять з липня і до серпня.

Для щепи вибираються визріли пагони троянд з формованими нирками, видаляються листя на зрізаних пагонах.

Кореневу шийку підщепи треба звільнити від землі і протерти ганчіркою, зробити на ній розріз.

Ножем на підщепі зрізають очко з щитком 2 см завдовжки, яку в подальшому видаляють. Слідом розсовують кору на підщепі і від низу до верху вставляють щиток. Виступ щитка обрізають.Розмноження троянд щепленням

Щеплення необхідно туго обмотати поліетиленовою плівкою. Нирку залишити вільною. Прищеплене рослина підгорнути землею.

Результати щеплення можна побачити через 3 тижні. Якщо при дотику відвалюється листової черешок, а нирка зелена, значить, окулірування успішно проведена.

Нирка не повинна прорости, однак якщо це сталося, то втеча прищипують.