Дейция: посадка і догляд у відкритому грунті. Види і сорти дейции з фото і назвами

Рід Дейция містить 50 видів, поширених в Гімалаях, Мексиці, Східній Азії.

Це листопадні чагарники прямостоячей або розлогою форми до 4 м заввишки.

Дейция - квітучий листопадний чагарник з рясними рожевими або білими квітками, зібраними в суцвіття. Цвіте дейція на пагонах минулого року. Зростає на будь-якому грунті і майже невибаглива, якби не щороку підмерзали пагони (на них формуються квіткові бруньки). Однак дейція володіє гарною якістю, коли після обмерзання, пагони знову відростають і цвітуть в цей же рік. У культурі, в нашій країні, найпоширеніші наступні види дейции.

Види і сорти дейции

Дейция

Дейция шорстка

У дикому вигляді росте в Китаї і Японії. Назву свою чагарник отримав за шорсткі листя, які покриті зірчастими волосками.

Дейция шорстка - невеликий гарний чагарник. Кора пагонів сіро або червоно-бура, потім відшаровується. Листя з обох сторін тьмяно-зелена, восени жовто-бура. Квітки дейции шорсткою білі або рожеві, зібрані в красиві, вузькі кисті.

Використовується дейція шорстка для одиночних і групових посадок. Чагарник в культуру введений з 1822 році. Прекрасні її садові форми, особливо з рожевими і білими махровими квітками, під їхньою вагою пагони згинаються, надаючи чагарнику ефектний вигляд. Чи не зимостійка, може підмерзати. Краща посадка в захищених місцях.Дейция

Декоративні форми : махрова - з махровими зовні рожевими квітами; чисто-біла -c махровими білими квітками; Ватерера - з білими квітами, з зовнішньої сторони вони кармінові; рожева махрова - з махровими рожевими квітками, морозостійка форма; белоточечний - з білими маленькими цятками на листках.

Дейция шорстка має цікаву форму - ' Мармората ' ( ' Marmorata '). Уетой дейции поверхню аркуша усипана біло-жовтими цятками. Ця дейція не цвіте. Молодий приріст у дейции 'Мармората' має потворні листя. Звичайні за формою листя з'являються лише на перезимували пагонах.Дейция

Дейция Кандідіссіма ( ' Candidissima ')

У культурі зростає в Ялті, Горно-Алтайську. Чагарник, висота в 25 років 1,5 м. Зимостійкість низька. В озелененні Дейция Кандідіссіма не зустрічається.

Дейция шорстка Полону ( ' Plena '). У висоту 3 м. Цвісти починає в кінці липня.

Дейция шорстка Прайд оф Рочестер ( ' Pride of Rochester '). Цвіте в липні, недовго. Плодів ця дейція НЕ зав'язує. Зимостійкість низька.Дейция

Дейция витончена

Дико росте в горах Японії.

Чагарник 1,6 м у висоту, з круглястої формою куща з дугоподібними гілками і пишним цвітінням. Листя довгасто-ланцетні, зверху з зірчастими волосками, знизу листя голі. Білі квітки дейции витонченої зібрані в прямостоячі кисті. Цвітіння триває 25 днів.Дейция

Растетдейція витончена швидко, теплолюбна, добре себе почуває в умовах міста.

Добре виглядає в груповій посадці переднього плану, бордюрах.

посадка дейции

Відстань між посадками 2 м. Розміщувати кущі найкраще на відкритих або трохи затінених місцях. Глибина посадки дейции 40 см.

Догляд за дейція

Час від часу потрібно удобрювати рідким гноєм.

На зиму необхідно невелике укриття сухим листом, підгортання землею.Дейция

розмноження дейции

Розмножується чагарник насінням, відводками, живцями.

Використання

Малорослі види дейции використовуються як бордюрні; інші - у вигляді невеликих груп біля доріжок, для одиночних посадок. Загущені кущі дейции потрібно проріджувати. Рясне і красиве цвітіння, витонченість квіток надають посадкам незвичайну красу.