Часник: види і сорти, посадка і догляд, фото часнику.

вирощування часнику

Вирощувати часник на садовій ділянці слід не тільки для свого здоров'я, а ще й для городньої культури. Період посадки часнику, безпосередньо залежить від його виду. Напевно, ви знаєте, що озимий та ярий види висаджують в різний період часу, все ж це не єдина відмінність між ними. Сьогодні ми вивчимо, як виростити яровий і озимий часник.

Часник має специфічні вимоги. Наприклад, він вимогливий до грунту. Стало бути, вирощування часнику виробляти краще на родючих ґрунтах суглинистого або супіщаного типу.

часник

Часник - світлолюбна рослина. Як правило, вирощують часник на окремій грядці, але все ж при нестачі місця створюють щільні посадки з іншими овочами і навіть ягодами. Сусідство з часником подобається полуниці і суниці, огіркам, цибулі, помідорів, картоплі, агрусу, чорній смородині, малині. Сусідство часнику люблять деякі квіти, такі як тюльпани, троянди і гладіолуси.

Часник відлякує слимаків, гусениць. Існує думка, що кроти теж не люблять рити свої норки поруч з часником. Троянди, поруч з якими по сусідству росте часник, будуть найбільш здоровими, тому що ця культура захищає троянди від чорної плямистості.

Квасоля, горох і капуста взагалі не можуть рости по сусідству з часником, тому що ця культура пригнічує їх ріст.

часник

Способи розмноження часнику

Особливість часнику полягає в вегетативному розмноженні. Яровий часник розмножують лише зубками цибулин, озимий - повітряними цибулинами-бульбочками і зубками.

Щоб з бульбочки отримати повноцінну цибулину потрібно кілька років. У перший рік з бульбочек формується цибулина-севок, вона складається з єдиного зубки і лише на наступний рік - багатозубкова цибулина. Але однозубкова цибулинка - це такий часник з такими ж вітамінами.

часник

Часник найчастіше розмножують зубками, які дають повноцінні цибулини вже в рік посадки.

Майбутній урожай залежить від посадкового матеріалу, якого він якості. Рекомендується іноді оновлювати сорти часнику.

Перед посадкою часнику :

Калібрують зубки: сортують зубки за розміром, а також видаляють дрібні, хворі.

Зубки часнику повинні бути великі, щільні, з цільної оболонкою.

часник

Дезінфікують зубки в зольному лузі. Для його приготування береться на 2 л води 400 г золи. Потім отриману суміш кип'ятять близько півгодини, охолоджують, потім зливають і тримають в ній зубки близько 2 ч.

Перед посадкою ярої часник іноді пророщують. Для цього необхідно зубки загорнути в тканинну, вологу серветку і покласти в пакет на пару днів. Пророщують зубки часнику при кімнатній температурі. Все ж це не обов'язковий прийом.

Квіткові стрілки часнику з бульбочками потрібно добре просушити. Для посадки часнику треба відібрати найбільші. Решта бульбочки теж можна посадити, проте від них не вийде хороший посадковий матеріал.

часник

Вирощування ярого часнику

Яровий вид часнику актуально садити навесні. До посадці необхідно приступати в квітні або на початку травня, як тільки розтане сніг, і грунт досягне + 5 ... + 6 ° C. Вологому грунті, полив зовсім не потрібно, якщо ж суха, потрібен рясний полив.

Глибина загортання часнику залежить від висоти зубки, помноженої на два, і приблизно становить 6 см. Після посадки замульчируйте грунт.

Посадка ярового часнику здійснюється рядками через 20 см. Зубки часнику розміщують в ряду через 10 см.

Яровий часник сходить при + 4 ° C і він зовсім не боїться заморозків. Ярому часнику необхідна різна температура в залежності від етапу його розвитку. Найкраща температура становить:

  • на початку вегетації + 10 ° C;
  • в стадії формування цибулини + 20 ° C;
  • в стадії дозрівання цибулини + 25 ° C.

У фазу вегетаційного періоду потрібно створити правильний полив. Під час першої фази, коли активне зростання - полив рясний. Під час другої фази, коли дозріває цибулина - помірний полив, а в дощову погоду полив потрібно припинити. В кінці вегетації надлишок вологи небезпечний для часнику, тому що провокує розвиток деяких хвороб і призводить до випрівання цибулини.

За час вирощування часнику проводять два підживлення:

  • Навесні - розчином перепрілого пташиного посліду;
  • в липні - розчином золи.

І не треба використовувати мінеральні добрива для цієї культури, тому що цим ви нашкодите грунті.

Догляд за часником включає постійне розпушування грунту і прополку. Для легкого догляду за посадками часнику краще використовувати мульчування. Воно виключає не тільки необхідність прополки і розпушування, а й зменшує поливи.

часник

Вирощування озимого часнику

Висаджують озимий часник восени в жовтні. Важливо посадити зубки часнику своєчасно. Рання посадка озимого часнику викликає передчасний зростання, а це знижує його зимостійкість, а при пізній посадці часник не встигає вкоренитися через настання заморозків.

Місце під посадку озимого часнику, потрібно готувати заздалегідь, за пару тижнів до його посадки, щоб осів грунт. Для того щоб посадити озимий часник потрібно зробити борозенки, а на дно насипати піску товщиною 2 см. Пісок захищає зубчики від гнилі.

Посадка озимого часнику теж здійснюється рядами через 25 см. Відстань у ряду - 10 см (дрібні зубки) і 15 см (великі). Садити озимий часник рекомендується глибше, ніж ярої, в межах 10-15. Але ця глибина підходить тим, у кого пухкий ґрунт завдяки природним методам землеробства.

Посадки озимого часнику треба мульчувати. Шар мульчі дає додатковий захист від заморозків. Для мульчі використовують деревна тирса з городньої землею або сухий торф. Впливати несприятливі погодні умови (немає снігу) грядку вкривають руберойдом або поліетиленовою плівкою, які потім знімають, щоб сніг укладався на грунт.

часник

Озимий часник відрізняється зимостійкістю. Вкорінені зубки відмінно зимують, витримуючи до -25 ° гр. Більш низька температура може бути причиною вимерзання, особливо в малосніжні або безсніжні зими.

Догляд за озимим часником полягає також в поливах, підгодівлі, температурному режимі, мульчировании.

У озимого часнику потрібно прибирати квіткові стрілки, коли вони виростуть близько 10 см. Цей метод дає отримати хороший урожай.