Лілії в саду: посадка і догляд, фото

Форма лілії класична, впізнавана. Навесні, коли починається вегетація, і до самого цвітіння, стеблинки лілії дуже декоративні. У період цвітіння лілія красива і має ніжний аромат. Лілія - ​​це багаторічна цибулинна рослина з широким діапазоном забарвлення суцвіть: рожевим, білим, червоним, жовтим і іншими. Правильно використовуючи лілії в саду, можна створювати ефектні квітники, рабатки і міксбордери, квітучі з приходом літа і до початку осені.

Лілії в саду

Лілії мають воронковідниє, чашоподібні, чалмовідная, трубчасті, дзвіночки квіти. Висота лілій коливається від 0,5-2 м. Низькорослі сорти лілій можна посадити в якості бордюру, високорослі лілії - як солітери, а також на задньому плані клумби. Також лілії саджають групами: відокремленими острівцями різноманітних сортів або комбінують з іншими багаторічними і однорічними рослинами.

Лілії в саду

Рожеві лілії створюють виразний тандем з квітами, які мають великі розлогі листя. Хороший фон для жовтих лілій створюють бересклет, рододендрон, магония і барбарис. Краса лілій сильніше проявляється в поєднанні з вічнозеленими рослинами: кипарисовик, ялівцями, туями.

Лілії в саду

Високорослі лілії добре виглядають в саду вздовж паркану або в якості фонової засадження, підкреслюючи кордону ділянки. Як одиночна посадка лілії виграють, будучи посаджені посеред газону. Гарні лілії в саду перед деревами, коли зелена крона є фоном для царственого квітки. Низькорослі види лілій прекрасно підкреслюють клумби і доріжки.

Лілії в саду

Лілія в саду чудово поєднується з дельфініум, півоніями, ялівцями, аліссума і астильба. Лілії можна розмістити куртинами, враховуючи їх відтінки і сполучуваність з іншими рослинами по тону, за фактурою і формою листя.

Для посадки лілій в саду вздовж доріжок підходить лілія трубчаста . Також хороша біла лілія формозскій до 90 см заввишки з трубчастими вузькими бутонами. Дуже красиво окреслить доріжки, і доповнить бордюри лілія Тунберга, квітуча помаранчевими краплистими квітками.

Лілії в саду

За рахунок цікавої форми квіток і прямостоячего стебла в саду лілію часто висаджують невеликими групами і поодинці. Для одиночних посадок лілій в саду найкращими є: біла крапчатая, лілія золотиста, лілія регалії, біла з пурпуровим, лілія кандідум, лілія тигрова, червоно-помаранчева, лілія чалмовая.

Лілії в саду

Облаштування клумб з ліліями

В саду потрібно щоб лілії поєднувалися з іншими рослинами. Щоб лілії красиво виглядали в вашому саду, їх потрібно висаджувати, заздалегідь уявляючи, як вони будуть виглядати з іншими рослинами, і деревами, з чагарниками і декоративними елементами.

Лілії в саду

Кожен сорт лілії має свої ботанічними і декоративними особливостями, які необхідно враховувати при створенні композицій - це розмір, висота і відтінок квіток, тривалість цвітіння, особливості догляду.

Лілії в саду

В саду добре виглядає квітник, який створений з лілій різноманітної групи, а також з різних сортів однієї групи, посаджених кількома ярусами. Цей багатоярусний масив лілій виглядає дуже ефектно.

Лілії в саду

На першому плані низькорослі сорти лілій створюють гарний килимок - їх вибирають серед азіатських або ЛА-гібридів. Найкраще, щоб нижній ярус лілій цвів першим, а потім вже цвіли середній і найвищий ярусу - формують їх з високорослих ОТ-гібридів лілій.

Лілії в саду

Висаджуючи лілії в саду видовими групами краще розділити яруси іншими садовими квітами. Для посадки перед ліліями добре підходять низькорослі хвойні рослини, добре розростаються і прикривають грунт. З усіх декоративних рослин найкраще лілії поєднуються з півоніями. Перед півоніями ефектно виглядає група з низьких лілій спільно з почвопокровними флоксами.

Лілії в саду

Чи не вдало поєднуються лілії та іриси, листя яких після цвітіння сохне і втрачає свою декоративність - в цей час іриси не вимагають поливу, а лілій він необхідний.

Лілії в саду

Для бордюрів можна застосовувати невисокі види лілій будь-якого забарвлення. Цікавий дует утворюють хвойні вічнозелені чагарники і лілії.

Лілії в саду

Поява все нових сортів лілій з широкою відтінку палітрою і декоративними властивостями дозволяє їм завоювати стабільну позицію в саду, прикрашаючи своїм виглядом куртини, клумби, бордюри.

Лілії в саду