Овсец: посадка і догляд, використання в ландшафтному дизайні

Батьківщиною вважаються Альпи і Західне Середземномор'ї. Схили гір близько 2400 м заввишки.

Овсец є найвищою травою з синім забарвленням. Коренева система глибоко залягає, мочковатая. Компактний кущ, близько 30-50 висотою, на родючому ґрунті розростається близько 1 м в діаметрі.

Лист у овсца лінійний, вузький, від сірувато-зеленого до синювато-сірого кольору. Овсец має суцвіття сіро-зеленого забарвлення, в мітелках на прямому стеблі, до 1,5 м. Цвіте овсец в липні.

Вирощується через свою красивою листя. В середньому кліматі рослина вічнозелена, в більш прохолодному - напіввічнозелений. Наявні у продажу сорти овсца вічнозеленого зовні практично не відрізняються один від одного.Овсец вічнозелений в ландшафтному дизайні

Місцезнаходження овсец вічнозеленого

У теплому або навіть жаркому місці.

овсец вічнозелений

Грунт для овсца

Віддає перевагу суху, пухку, з невеликим вмістом поживних речовин. Овсец її переносить важких і сирих грунтів. У тіні рослина зеленіє. Поганий дренаж може стати причиною загнивання коренів взимку, а потім і його пропажі. У вологих і жарких умовах цвітіння слабке, в кінці літа на листках цього злаку може з'являтися іржа.

овсец вічнозелений

Догляд за овсцом

Садити овсец потрібно тільки навесні. Після цвітіння зрізайте волоті. Навесні зріжте їх повністю. Потрібно омолоджування куща кожні 4 роки, тому що ефектні лише молоді рослини. Рослина зимостійка, проте, в суворі зими рідшає і втрачає свою декоративність.

Овсец вічнозелений в ландшафтному дизайні

розмноження овсца

Насінням і діленням. Насіннєве розмноження, без будь-яких особливостей, при вирощуванні розсади потрібна посадка в горщики, так як травмується коренева система.

Вегетативно овсец розмножується обережним діленням навесні. Восени не рекомендується ділити рослина, тому що вологою зимою рослина підгниває.овсец

застосування овсца

Рокарії, сонячні квітники. Красів на гірці поруч зі ставком. В саду овсец створює шикарний блакитний акцент в будь-якому миксбордере, особливо на тлі бордовою листя.

овсец вічнозелений