Туевик: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, використання в ландшафтному дизайні

Туевик є родом вічнозелених хвойних дерев з сімейства кипарисових. Представники даного роду досить близькі до туї і від неї відрізняються тільки лусковидною, шкірястою, блискучою, темної, яскравою хвоєю, знизу біло-плямистої, яка розташовується в чотири ряди. Якщо її розтерти пальцями, то вона видає сильний і чарівний аромат.

Туевик - дерево середніх розмірів близько 10-15 м у висоту з широкою щільною кроною, хоча часом зустрічаються представники цього роду, що мають вузьку конічну крону.

Весь рік забарвлення туевик залишається незмінною.туевик

Стовбур покритий червонувато-коричневої тонкою корою, яка довгими вузькими смужками відшаровується, а гілки туевик розташовуються горизонтально або трохи зігнуті дугою.

Туевик є однодомні рослиною, яке цвіте в весняний період.

Чоловічі шишки у туевик розташовані на бічних гілочках, вони поодинокі, верхівкові, циліндричні. Жіночі шишки - яйцеподібні, верхівкові, поодинокі.

Світло-коричневі дерев'янисті шишки, дозрівають в жовтні, мають кулясту форму, діаметром близько 1,5 см.

Насіння сплюснуті, довгасто-округлі, світло-коричневі, з двома крилами, довжиною 0,7 см і шириною близько 0,7 см.Хвойна рослина туевик

Туевик зростає дуже повільно, але живе досить довго.

У цьому роді всього лише один вид - туевик никне, або ж японський, який представляє собою дуже красиве і цікаве хвойна рослина, але нераспространенное в наших місцях.

Його батьківщиною вважається Японія, де він розтане у вологих густих лісах на висоті близько 2000 м над рівнем моря.Туевик в ландшафтному дизайні

туевик никне

Туевик никне зимостійка рослина. Його розводять в парках на Південному березі Криму, Чорноморського узбережжя Кавказу.

Туевик вирощують не тільки у відкритому грунті. Деякі квітникарі вирощують його будинку. Цій рослині необхідно тільки прохолодне зміст, і пухка, глинисто-дернова грунт.туевик никне

Догляд за туевик

Туевик любить рости в півтіні, але може прекрасно себе почувати і на відкритій ділянці. Вологість повітря повинна бути 70-75%.

Рослина посухостійка, але сухим і спекотним літом його потрібно поливати і обприскувати.

Занадто щільний грунт навколо туевик потрібно періодично рихлити.Туевик никне в ландшафтному дизайні

Туевик непогано переносить морози, але при дуже сильних морозах він може підмерзати. Його вкривають на зиму ялиновим гіллям.

Дорослі екземпляри цілком зимостійкі і в зимовий період не змінюють забарвлення своєї хвої.туевик

Стрижка туевик

Стрижку проводять тільки для формування крони, видаляючи, також і сухі гілки.

У природних умовах туевик добре розвивається на вологих глинистих ґрунтах. У культурі грунтова суміш повинна складатися з дернової, компостної і листової землі з додаванням піску.

Найкращим часом для посадки є весна. Посадочні ями потрібно підготувати заздалегідь.

Також садівникам-любителям не потрібно забувати про те, що при посадці цього хвойного рослини коренева шийка повинна бути на рівні землі.Гілки туевик крупним планом

розмноження туевик

Розмножується туевик живцями і насінням. Черенковать найкраще в березні місяці.Туевик в ландшафтному дизайні

Хвороби і шкідники туевик

Туевик уражається щитівкою. Ці паразити мають захисні щитки і на рослині виглядають як бляшки. У всіх щитівок ротовий апарат сисний.

Найчастішим грибковим захворюванням туевка є коренева гниль, викликана застою води в грунтах, часто призводить до загибелі рослини.

Заходи боротьби: захворіла рослина потрібно пересадити в підходяще місце, обрізавши коріння до здорової тканини, при сильному ураженні дерево потрібно знищити.туевик

Використання туевик в ландшафтному дизайні

Туевик рекомендують використовувати в південних районах. Ефектно туевик виглядає на альпійській гірці, в групових і одиночних посадках, в поєднанні з кипарисовик, криптомерії, смереками, соснами, модрина, дубами і буком.