Каладіум: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

Сімейство ароїдних, до яких відноситься каладиум, вважаються вихідцями з південних частин Америки і налічують понад 12 видів. Каладіум - багаторічна рослина з соковитими бульбами. Інша назва його - ангельські крила, оскільки у цієї трав'янистої рослини великі барвисті листя нагадують стріли, або серце.

Форма бульби дорослої рослини нагадує темно-коричневу ріпку, а молодого - шишку. Рожевий паросток зі сплячими бруньками, досить товстий і потужний, розташовується по центру бульби. Корені товсті, мочкувате.

каладіум

Листя зрізу з'являються з нирки. Вони можуть утворити псевдо стебло, але справжнього стебла каладиум не має. Пишна розетка рослини складається з длінночерешкових вагінальних листя. Іноді діаметр куща перевищує 0,5 метра. Розмальовку листя досить яскравий і різноманітний. Жилки проявлені чітко, в основному в протилежний тон.

Коли перші листя досить розвинуться, можна спостерігати появу квітконосу. Близько квітника у рослини немає, квітки утворюють суцвіття-початок, що знаходиться в середині білого покривала з легким зеленуватим відтінком. Кулясті ягоди дозріють через пару місяців після запилення.

каладіум

Види і сорти

Кімнатні каладіуму не є видовими представниками - це гібриди. Для селекції були відібрані 3 видових представника, наділених деякими особливостями.

каладіум двоколірний

Батьківщина рослини - Антильські острови, Бразилія. Має стріловидно-овальні листя дуже великого розміру. Раскрас досить різноманітний і крім цього листя покриті різноманітними за кольором і формою плямами.

каладіум Гумбольдта

Виростає в сирих лісах Бразилії. Стріловидно-овальні темно-зелене листя не перевищують довжину 10 см. І покриті білими плямами.

каладіум Шомбург

Листя середнього розміру і овально-еліптичної форми. Різновиди рослини відрізняються забарвленням.

каладіум

догляд

Каладіум не можна назвати примхливим рослиною, але і невибагливим також. Йому необхідні специфічні умови.

температура

Круглий рік температурний режим повинен бути помірним.

каладіум

освітлення

Інтенсивність освітлення залежить від забарвлення листя - яскрава зелень вимагає багато світла. Єдина умова - відсутність прямих променів, тобто світло потрібен тільки розсіяний.

Період спокою чітко виражений і триває півроку. У цей період сну листя опадає повністю.

каладіум

Грунт для каладиума

Підійде будь-яка нейтральна, що володіє достатньою поживністю і хорошим дренажем.

Вегетаційний період вимагає щотижневу підгодівлю. Добриво відбирають комплексне мінеральне. Із закінченням поливу припиняють і підгодівлю.

каладіум

полив

З початку вегетації і до кінця літа рослина вимагає багато вологи. Полив проводять, як тільки підсохне верхній шар землі. Вода потрібна м'яка, відстояна, кімнатної температури. Полив дуже важливий для підтримки декоративності; пересушена рослина стане тьмяним. Але перезволожувати каладиум не можна, так як бульба легко загниває. Під кінець літа полив поступово зменшують, викликаючи в'янення листя. Після повного їх опадання полив припиняють.

Вологість необхідно досить висока. Для створення потрібного мікроклімату використовують побутової парогенератор або поміщають рослину в флораріум. Обприскування призведе до появи негарних плям на листі.

каладіум

пересадка

Дуже ранньою весною каладиум потребує щорічної пересадки. Пропорційно бульбі відбирають ємність, заповнюють новою землею. Маленькі бульби просторо висаджують в один великий горщик. Висаджують бульби 2 способами: для зростання пишного куща поглиблюють на 4 дюйма, а для отримання діток - злегка прикопують. Після посадки поливати каладиум не рекомендоване, необхідно грунт лише злегка зволожувати. У міру появи листя полив підсилюють.

каладіум

розмноження

Розмножувати каладиум можна дітками, насінням, діленням материнської бульби. Вибирають досить великий здоровий бульба, розрізають на часточки, щоб в кожній була нирка. Місця зрізів обробляють вугіллям, злегка підсушують. Посадку проводять звичайним способом.

У зв'язку з втратою сіянцями сортових якостей, розмноження насінням застосовують вкрай рідко.

каладіум

зберігання бульб

Дочекавшись повного висихання землі в горщику, її витягують разом з бульбами і акуратно їх вилучають. Дбайливо очищають залишки коренів і землю. Бульби перебирають, виглядаючи наявність пошкоджень, підгнилих плям. Все це видаляють, відразу ж обробляючи місця товченим вугіллям. Підготовлені бульби прибирають. До кінця січня починає формуватися нирка, яка встигне в лютому.

каладіум

Шкідники і хвороби

Ворогами каладиума названі борошнистий червець, тля, павутинний кліщ. У боротьбі з ними застосовують інсектицидні препарати.

Каладіум схильний загнивання бульб. Щоб цього не сталося, слід суворо дотримуватися рівень вологості і щедрість поливу рослини.

каладіум