Міхуроплідник: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Міхуроплідник містить близько 14 видів, поширених у Східній Азії, а також Північній Америці.

міхуроплідник

Листопадний, декоративний чагарник, маловимогливий до грунту, дуже погано переносить надмірне зволоження і застій вологи. Міхуроплідник теневинослив, засухо- і газоустойчив.

міхуроплідник

Розмножується живцями, насінням, діленням куща. Міхуроплідник використовується в групових і одиночних посадках, уздовж доріг, для живоплотів.

міхуроплідник

Популярні види і сорти

міхуроплідник амурський

Виростає в підліску змішаних лісів Північного Китаю, Кореї і Далекого Сходу. Зростає пузиреплодник амурський поодиноко або малими групами на кам'янистих схилах, в заростях чагарників. Міхуроплідник амурський охороняється в заповідниках.

міхуроплідник амурський

Міхуроплідник амурський - чагарник висотою близько 3 м, з кулястою, широкою кроною. Кора старих стовбурів пузиреплодник амурського лущиться поздовжніми смужками. Молоді пагони каштанові, гладкі. Листя 3-5-лопатеві, з серцеподібною підставою, до 10 см завдовжки, зверху зелені, знизу від зірчастих волосків сірувато-повстяні.

Квітки білі, близько 1,5 см діаметром, зібрані в щитковидні суцвіття, по 15, цвітуть близько 20 днів, чашолистки і квітконіжки повстяні-опушені. Плоди у міру дозрівання червоніють, надають чагарнику декоративний вигляд.

Міхуроплідник амурський - зимостійкий, пагони дерев'яніють повністю. У культурі він з 1854 року. Відомий сорт Лутеус ( 'Luteus') влітку з яскраво-жовтим листям і в осінній забарвленні бронзовими, а також Ауреомаргіната ( 'Aureomarginata') - з золото темною облямівкою на листках і Нана ( 'Nana') - карликовий сорт з темними зеленими листками.

міхуроплідник калінолістний

У природних умовах росте в Північній Америки, в заростях чагарників і в підліску на берегах річок.

Міхуроплідник калінолістний - чагарник близько 3 м у висоту з розлогими, спадають гілками, які утворюють напівкулясту, густу крону. Листя пузиреплодник калінолістний 3-5-лопатеві, округло-еліптичні, близько 4 см, з більшою, витягнутої часткою, зверху зелені, знизу світлі, пильчато-зубчасті по краю, часом злегка опушені. Квітки 1,2 см, рожеві або білі, з червоними тичинками.

Плоди - дуже ефектні, збірні, у міру дозрівання змінюють забарвлення від зеленої до червоної. У культурі пузиреплодник калінолістний з 1864 року.

Має декоративні форми, що відрізняються забарвленням листя: з темно-зеленими, з золотисто-жовтими, з золотисто-жовтими по краю.

Міхуроплідник калінолістний Дартс Голд ( 'Dart's Gold'). Широкий і щільний чагарник 1,5 м у висоту. Листя пузиреплодник калінолістний Дартс Голд весь сезон зберігають яскраво-жовтий колір, незначно зеленіючи влітку.

Міхуроплідник калінолістний Дартс Голд

Навесні на чагарнику з'являються кисті білих або рожевих квіток.

Міхуроплідник калінолістний Дартс Голд

Міхуроплідник калінолістний Діабло ( 'Diabolo'). Розлогий чагарник заввишки близько 3 м з темними, пурпуровими листям. Якщо пузиреплодник Діабло посаджений в тіні, то листя робляться зеленими з пурпуровим відтінком.

Міхуроплідник калінолістний Діабло

Восени забарвлення листя не змінюється. Садять пузиреплодник Діабло в контрастних групах з іншими декоративними кущами і багатолітниками.

Міхуроплідник калінолістний Лютеус ( 'Luteus'). Чагарник заввишки близько 3 м (росте швидко), при розпусканні листя жовтого кольору з прекрасним помаранчевим відтінком, в літній період вони зеленіють, і тільки восени до листя повертається золотиста забарвлення. Цвіте пузиреплодник калінолістний Лютеус білими квітками, які у вересні перетворюються в плоди.

Міхуроплідник калінолістний Лютеус

Мінусом цього сорту є мінливість золотистого кольору листя, який проявляється тільки на наймолодших приростах. Молоді пагони пузиреплодник калінолістний Лютеус світло-жовтого кольору.

Міхуроплідник калінолістний Ред Барон ( 'Red Baron'). Чагарник висотою 2 м. Листя овальне, і 3-5 - лопатеві, до 7 см завдовжки, по краю пильчато-зубчасті, голі, з розкішною темно - червоним забарвленням. Квітки пузиреплодник Ред Барон білі з рожевим відтінком, зібрані вони в зонтичні суцвіття в діаметрі до 5 см.

Міхуроплідник калінолістний Ред Барон

Плоди червоні. Міхуроплідник калінолістний Ред Барон дає цікавий колоритний акцент на присадибних ділянках. Є дуже цінним сортом.

міхуроплідник

Міхуроплідник може рости і в тіні, але пурпурні і золотисті листя потребують сонячному світлі, тому найкраще сонячне місце.

міхуроплідник

Морозостійкий, проте, молоді пагони в суворі зими можуть підмерзати. Не переносить застій вологи. При насіннєвому розмноженні золотисті форми пузиреплодник можуть передавати оригінальний колір листя частини потомства.

міхуроплідник