Сангвінарія: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Єдиний представник даного роду в дикому вигляді росте в Північній Америці.

сангвінарія

сангвінарія канадська

Зимостійке багаторічна рослина. Підземна частина у сангвінарія є кореневище товщиною 2 см, розгалужені як ялинова гілка. Приріст становить близько 10 см.

Старі междоузлия зберігаються 3 роки, але нирки закладаються лише на кінчиках молодих пагонів. Розростаючись кореневища сангвінарія, наповзають один на одного, займаючи простір глибиною 10 см.

сангвінарія

Нирки сангвінарія часто виходять на поверхню землі. Молоді пагони рослини втягуються в грунт контрактильного корінням.

Коріння і кореневища мають червоне забарвлення. У природної форми квітки сангвінарія плоскі, немахрові, ніжно-білі, як ромашки, з 8 пелюсток.

Як правило, з кожної нирки сангвінарія розвивається, один лист і одна квітка. У культурі є махрова форма, під назвами 'Флорі полон', її квітки мають напівкулясту форму і вузькі пелюстки. Діаметром вони 7,5 см і без запаху.

сангвінарія

Цвітіння сангвінарія починається відразу після танення снігу і триває близько місяця. Холодна весна може розтягнути термін цвітіння.

Сонячна тепла погода може скоротити цвітіння до 2 тижнів. Висота квітучих сангвінарія становить приблизно 15 см. Листя в цей час ще обгорнута навколо квітконосів і виглядає зовсім незвично.

Потім вона розгортається, стає великою і піднімається на висоту 30 см Листя сангвінарія сіра, серцеподібна, з жилками, і великими зубцями по краю.

сангвінарія

Місцезнаходження сангвінарія

Рослина прекрасно росте в тіні. Сангвінарія є прекрасним рослиною для посадки під кроною великих листопадних дерев.

На відкритих місцях сангвінарія зростає не набагато гірше, але потребує регулярного і рясного поливу.

сангвінарія

Грунт для сангвінарія

Сангвінарія може рости і на торф'яних, і на піщаних ґрунтах. Єдине, неодмінна умова хорошого успіху - дренаж, який повинен виключити застій води.

сангвінарія

розмноження сангвінарія

Розмножується діленням кореневищ. Кожна деленка повинна мати одну нирку.

Пророщування насіння можливо тільки при стратифікації посівів протягом 3 місяців. Сходи примхливі і дрібні. Вимагають помірного тепла і поливу. Цвітіння настає на 3 рік.

сангвінарія

Використання сангвінарія

Як високодекоративна рослина сангвінарія рекомендують вирощувати в квітниках в тінистих місцях, для додання квітучого плями.

сангвінарія

партнери сангвінарія

Влітку для прикриття відмираючих листя поруч з рослиною рекомендують висаджувати високі папороті. Сангвінарія можна комбінувати з Сциллою, хіонодокси, мускарі і іншими мелколуковічнимі рослинами, також з ранніми тюльпанами і нарцисами.