Грунтопокривні рослини і квіти з фото і назвами видів і сортів

Безліч квітникарів з великим задоволенням вирощують в своїх садах почвопокривні рослини, з любов'ю називаючи їх «подушки», «килимки» або «мохи».

Любов до почвопокровним рослинам зрозуміла і дуже легко з'ясовна, ніяких зусиль при вирощуванні грунтопокривних витрачати не треба.

Для кожної рослини, важливо правильно підібрати місце в саду для посіву або посадки, прибрати бур'яни, підготувати грунт.

На етапі початкового росту, трохи догляду, а потім «килимки» будуть радувати ваші очі своїми різнокольоровими і численними квітками і красивим листям.Грунтопокривні рослини в ландшафтному дизайні

Зрізання стебел небагатьох грунтопокривних після від цвітіння стимулює зростання нових пагонів, збільшує їх цвітіння і декоративність.

З багатьох причин, іноді я не можу приїхати на дачу раніше травня. Тоді коли, вже відцвіли різні «проліски»: крокуси, мускарі, дуже ранні сорти тюльпанів і нарцисів, ін.

А потім настає найяскравіший період весни, це час, коли починається саме бурхливе цвітіння саду, де у всій своїй красі постають чарівні рослини - «килимки».

Навколо яскравих «подушечок» всіх кольорів веселки завжди в'ється численна кількість бджіл і різноманітних метеликів.Грунтопокривні квіти в ландшафтному дизайні

Резуха або арабис (Arabis)

Цвіте в травні, зустрічаються сорти з рожевими, білими, червоними квітками (махровими або простими) і з строкатим листям.

Арабіс добре підходить для гірки та саду, утворюючи чарівний каскад кольорів, падаючих c підпірної стінки.Резуха або арабис (Arabis)

Білувата резуха або кавказька висотою 20 см зустрічається найчастіше. Найкрасивіші її сорти, це « Flore Pleno » з великими білими квітками і « Pink Pearl » з рожевими квітками.

Резуха реснітчатолістная набагато менше поширена і більше компактна (висотою 7 см), сорт « Spring Charm » має червоні квітки.Почвопокровний арабис в саду

Аубреція або обрієта

Цвіте в травні-червні, обрієта хороша як каскадно-рясне квітуча рослина. Квітникарі найчастіше вирощують обрієта дельтовидную .

Виведено її гібриди та сорти різного забарвлення квіток (червоні, рожеві, фіолетові, лілові, сині), і різної висоти, простих і махрових.Аубреція або обрієта

Популярні дуже сорти обрієти « Red Carpet » з червоними, « Doctor Mules » з фіолетовими, « Bressingham Pink » з махровими рожевими квітками.Почвопокровноє рослина обрієта

Cедум або очиток

Велика знахідка для альпінарію і саду. Абсолютно невибагливим Очитки спека не страшна, вони відмінно розростаються вшир по землі і по камінню.

Очиток рясно цвіте дрібними, численними квітками, зібраними в щільні суцвіття.

Зустрічається безліч видів очитков, сильно розрізняються по висоті (від кілька см до 60 см), з різною будовою, з квітками різних забарвлень і з забарвленням листя.

Очитки утворюють «стелиться килимки», з пагонами пагонами.

Очиток їдкий - з дрібними подовженими листками, заввишки близько 7 см (жовтуватими, зеленими) і жовтими «зірочками», квітучими в червні, липні. Дуже активно розростається і без контролю, може засмітити сад!

Очиток гірський - зовні нагадує попередній вигляд, цвіте жовтими квітами.Почвопокровний очиток в саду

Очиток помилковий - утворює стелиться пагони з плоскими, витягнутими листям. Розведені сорти і гібриди, з листям, забарвленим в різні відтінки зеленого, з червоно-коричневими, з пурпуровими і строкатими листками.

Цвіте з червня по серпень, рясно покривається суцвіттями рожевих, вишнево червоних і білих квіток.

Очиток лопатчатолістний - утворює низенький килим (6 см) з кореневих розеток м'ясистих листків "трояндочок". Квітки жовті, цвіте в липні.

Очиток скельний - має округлі плоскі листочки сіро сизого кольору на довгих, тонких, вилягати пагонах, які ошатно спускаються з підпірної стінки.

Цвітіння в серпні червоно малиновими квітами.

Очиток Еверса - підлозі стелеться, покривається рожевими квітками в червні.

Очиток товстолистий - створює густі зарості з сизих розеток круглих листя, досягає у висоту всього кілька см. Цвітіння в червні білими квітками.Почвопокровний седум в ландшафтному дизайні

молодило

Має чарівну розетку щільних листя, схожу будовою трояндочку (друга назва молодила - « кам'яна троянда »).

Розрізняють численні види молодила з різним забарвленням листя - бронзово-червоного, рубіново-червоною, зеленою з коричневими краями листя.

Цікаво виглядає кам'яна троянда павутинна, розетка якої нібито покрита білою «павутиною».

Цвіте молодило з червня по серпень, товсті яркоокрашенние квітконоси піднімаються над розетками листя, посипані суцвіттями з рожевими або фіолетовими квітками.Почвопокровноє рослина молодило

флокси карликові

Складаються з низькорослих і повзучих видів.

Вони в саду утворюють суцільні «покривала», квітів різного забарвлення і відтінків (рожеві, білі, червоні, пурпурні, малинові).

Флокс шилоподібний - має довгі загострені листочки, висотою близько 10 см, нагадує будову хвоинки, і рясно цвіте в кінці травня, на початку червня.

Флокс Дугласа - нижче і компактніше попереднього виду, зацвітає трохи пізніше флокса шиловидного.Почвопокровноє рослина флокс карликовий

Алиссум або бурячок

Має сіруваті дрібні листочки, рясне цвітіння в травні, пишними китицями квіток різних відтінків жовтого. Різні сорти і види алиссума варіюють по висоті.

Бурячок гірський - значно нижче (5, 10 см).

Бурячок скельний - досить високий (35 см), але є і карликові сорти « Citrinum » - 25 см, ( « Compactum » - 15 см).Почвопокровноє рослина аліссум

Церастіум або роговик

Утворює сріблястий килим листя з білих квіток, що цвітуть у кінці весни.

Дуже поширена у квітникарів роговик Биберштейна висотою близько 30 см.

Ясколка має тонкі і повзучі, добре вкорінюються паростки, відмінно розростається, покриваючи великі площі.Церастіум або роговик

тирлич

Має велику кількість видів різної висоти, квітучих і навесні і влітку і восени.

З малорослих видів в якості грунтопокривних часто вирощуються:

Тирлич весняна - висотою 7-8 см з синіми кольорами, цвіте в травні.

Тирлич бесстебельная - висотою 9-10 см, з синьо блакитними квітками, цвіте в кінці травня, початку червня.

Тирлич семіраздельние - висота близько 20 см, квітуча соковито синіми квітками з середини літа і до кінця.тирлич

Чебрець, чебрець або Богородская трава

Відноситься до пряних, лікарських трав, ароматні листя і квітки. Висотою «килимок» чебрецю близько 2-8 см. Цвіте чебрець з травня по липень, до осені менш активніше.

Виведено багато гібридів і сортів чебрецю з різними відтінками і забарвленням листя (зелені, строкаті: зелено-жовті, зелено-білі) і квіток ( « Donne Valley » - світло-лілові, « Albus » - білі, « Coccineus » - червоні, « Pink Chintz »- рожевий).Грунтопокривні - Чебрець, чебрець або Богородская трава

Вероніка

Високорослі, низькорослі й почвопокривні види.

Вероніка ниткоподібна - швидко розростається, утворюючи "килим" заввишки від 3 см до 5 см з довгих, тонких, сланких стебел, покритих округлими світло зеленими листками. З темними жилками блакитні квітки з'являються в травні і в червні.

Вероніка лежача - її висота близько (10-20 см), цвіте довше (травень, липень) і сорти мають рожеві, білі і світло блакитні квітки.Грунтопокривні - вероніка

Сапонарія або мильнянка

Утворює в саду ошатні щільні «подушечки» з квітами рожево червоною гами:

Мильнянка Олівського - утворює густий «килим» висотою 5 см, пишно цвіте в червні, липні.

Мильнянка базіліколістная - стречаются частіше інших видів; висота коливається від 4 см до 15 см (дуже барвистий сорт «Bressingham» 5 см заввишки, квітки рожеві з білим «вічком»).Почвопокровний - сапонарія або мильнянка

Барвінок

Невибагливий, добре розростається почвопокровний міні чагарник з сланкими по землі стеблами.

Для барвінку, що прикрашає сад своїми вічно зеленими листочками, характерно ще і цвітіння з травня і до вересня.

Завжди з'являються квіточки барвінку, своєю формою і розміром нагадують квітки флоксів високорослих.

Барвінок малий . Набагато нижче (6-10 см); квітки білі або блакитні.

Барвінок великий . Висотою близько 20 см, має блакитними квітками. Виведено ряболисті сорти (з жовтими або білими плямами на листках).Грунтопокривні - барвінок

камнеломка

І, звичайно, всіма улюблені ломикаменю різних видів. Вже дуже гарні ломикаменю під час цвітіння!

Камнеломка Арендса - гібридна форма. Відноситься до групи Моховидних ломикаменів. Виведено сорти ломикаменю Арендса з білими, темно-рожевими, червоними квітками. Квітконіс заввишки 20 см, цвіте на початку травня.Грунтопокривні - ломикамінь

Список рослин - «килимків» дуже великий. Підбирайте «килимки», які підходять для вашого саду. Зазвичай «килимки» вирощують в альпінарії.

Грунтопокривні рослини, дуже красиві, але цвітіння деяких з них не тривалий. Тому постарайтеся підібрати рослини за термінами цвітіння і доповнити їх довго квітучими однолітниками і багатолітниками.