Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Виростити тропічна рослина в домашніх умовах багатьом здається непосильним завданням. Здається, що цій рослині необхідні такі екзотичні умови, яких неможливо домогтися в Росії.

Однак це не так і наступні поради допоможуть вам в цьому переконатися.Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Підготовка кісточки манго і посадка в домашніх умовах

Для того, щоб правильно посадити мангове насіння, необхідно перш за все вибрати зрілий плід. Визначається зрілість плода манго досить легко: достатньо подивитися, наскільки легко відділяється м'якоть від безпосередньо самої кісточки.

Після вибору плода необхідної зрілості, потрібно ретельно видалити всі волокна з кісточки і промити її водою. Потім спробуйте злегка розколоти шкаралупу кісточки.

Якщо вона легко розколюється, то дістаньте безпосередньо саме насіння і обробіть протигрибковими препаратами або ж покладіть зернятко в попередньо заготовлений розчин марганцівки.Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Це дасть вашій рослині необхідний захист від різного роду шкідливих суперечка і грибків. У тому випадку, якщо розколоти шкаралупу не представляється можливим - не варто прикладати зайві зусилля, ризикуючи пошкодити насіння.

Просто покладіть кісточку в воду кімнатної температури і дайте йому прорости. Не забувайте міняти воду!

Після того, як ви провели всі необхідні підготовчі процедури, необхідно вибрати ємність, в якій ваше манго буде рости і так же зайнятися грунтом.

Горщик для рослини потрібно вибирати «на виріст», так як в диких умовах рослина може вирости аж до декількох десятків метрів, а постійні пересадки йому дуже шкодять. Так само необхідно вибирати ємність з дренажним отвором.

Грунт для манго повинен бути легким, змішаної з піском або ж невеликими камінчиками. Так само звертайте увагу на кислотність вибраного ґрунту - вона повинна бути нейтральною.

При посадці необхідно залишити частину кісточки зовні.Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Догляд за манго в домашніх умовах

Для успішної вегетації, манго необхідна велика кількість сонячного світла. У тому випадку, якщо такої можливості немає, використовуйте додаткове підсвічування у вигляді спеціальних ламп.

Рослина це не переносить надмірної сухості і холоду, в приміщенні завжди повинна бути підвищена вологість.

Однак перелив рослини небезпечний появою грибка і застоєм грунту. Відразу ж після посадки постарайтеся накрити ємність з рослиною плівкою, склом або частиною пластикової пляшки, але, при цьому, не забувайте періодично вентилювати манго.Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах

Підживлення рослини проводити не частіше кількох разів на рік, використовуючи азотовмісні суміші або ж гумус.

Так само можна використовувати воду, настояну на гної або ж прілого листя. Пересаджувати рослину можна вже тільки в зміцнілому вигляді, частіше за все не раніше ніж через рік.

Обрізку рослина переносить цілком добре, тому починайте цю процедуру вже після того, як рослина досягне метрової висоти.

Вирощувати манго не так вже й складно, проте ця рослина дуже вимогливо до умов, в яких його вирощують.

Уважно ставтеся до температурного режиму і підтримуйте необхідну вологість рослини і тоді ви зможете виростити цей екзотичний фрукт в домашніх умовах.Як виростити манго з кісточки в домашніх умовах