Хатіора: догляд в домашніх умовах, фото.

Хатіора (Hatiora) називають суккулент, що відноситься до сімейства кактусових. Батьківщина рослини - Бразилія. У природних умовах кактус воліє скласти місця, виростає до двох метрів у висоту.

Хатіора

Цінителів екзотичних рослин привертає незвичайність зовнішнього вигляду рослини. Воно відрізняється дуже цікавою формою стебел, відсутністю колючок і приголомшливо красивим цвітінням. Деякі з видів рослини успішно вирощуються в кімнатних умовах.

Хатіора

Види і сорти хатіори

Розрізняють такі види кімнатної хатіори. За формою стебла представники хатіори діляться на підроду.

Відносяться до підроду Хатіора (Hatiora). Рослини відрізняються циліндричними стеблами - сегментами, що ростуть вертикально, дрібними квітками.

Відносяться до підроду ріпсалідопсіс (Rhipsalidopsis). Стебла характеризуються плоскою формою, квітки досить великі.

Хатіора

Сорти хатіори придатні для вирощування в приміщенні

Хатіора солеросовая

Для хатіори солеросовідной (Hatiora salicornioides) характерна сегментарность стебел. У діаметрі вони не більше трьох міліметрів, довжина кожного сегмента - палички не перевищує двох з половиною сантиметрів. Рослина сильно галузиться, утворюючи пишні кущики. Цвіте навесні маленькими жовто - жовтогарячими, лососевими квіточками, що з'являються на кінцях стебел. Через два місяці після цвітіння на місці квіток утворюються маленькі ягідки. Інакше даний вид називають Хатіора солеросовой, солянковідной.

Хатіора салікорніевідная

Хатіора салікорніевідную (Hatiora salicornioides) за химерну форму стебел англійці називають «кактусом танцюючих кісток» (Dancing Bones Cactus). Надзвичайно розгалужені пагони з дрібними циліндричними сегментами - пагонами утворюють форму невисокого (сорок сантиметрів) розрослося деревця. За схожість стеблинок з пляшечками рослина отримало народну назву «мрії п'яниці». Кактус радує яскравими жовтими, рожевими або червоними квіточками колокольчатой форми.

Хатіора рожева

Хатіора рожева (Hatiora rosea) відрізняється плоскими стеблами булавовидний або еліптичної форми насиченого зеленого кольору, що має червонуватий відтінок. Квітки досить великі (до трьох - чотирьох сантиметрів) блідо - рожевого забарвлення. По завершенні цвітіння з'являються жовто - зелені плодики.

Хатіора Гертнера

Форма плоских стебел х атіори Гертнера (Hatiora gaertneri) витягнуто - еліптична. Сегментарні частини досягають семи сантиметрів в довжину, краю мають невелику виїмку. Діаметр лійчастого шарлахово - червоних кольорів до п'яти сантиметрів. Зацвітає рослина в весняні місяці, після на місці квіток утворюються плоди довгастої форми.

Хатіора грезера

Хатіора грезера (Hatiora graeseri) відносять до гібридного сорту, отриманого схрещуванням Хатіора рожевої з Хатіора Гертнера. Від батьків квітка отримав проміжну форму сегментів. Пелюстки рослини забарвлені переважно в червоно - бордові тони. В процесі культивації сорти з'явилися інші відтінки.

Хатіора пятікрилая

Стебла х атіори пятікрилой (Hatiora pentaptera) ребристі (п'ять ребер) за формою. Рослина з дрібними білими квітками нагадує чагарник.

Хатіора

Правила догляду за Хатіора в домашніх умовах

Складність змісту хатіори в кімнатних умовах визначають як середню. Квітка, розростаючись, займає чимало місця. Щоб рослина вільно розвивалося і набуло красиві форми, йому слід надати простір. З огляду на велику ступінь ламкості сегментів - члеників, з Хатіора слід звертатися дуже акуратно. У міру зростання рослина потребує додаткової опори.

Хатіора

освітлення хатіори

Хатіора необхідно багато світла. Краще розташовувати її на добре освітлених підвіконнях південної і східної сторін будинку. Щоб прямі сонячні промені не нашкодили рослині, в спекотні дні вікна затінюють. Недостатність освітлення негативно впливає на щедрість цвітіння і величину квіток.

Хатіора

Особливості температурного режиму

Для гарного росту хатіори їй треба створити умови, подібні природним. Влітку і навесні її містять при двадцяти - двадцяти трьох градусах тепла. У зимові і осінні місяці рослині досить десяти - п'ятнадцяти градусів: в прохолодному режимі воно відпочиває, набираючись сил. Хатіора погано росте в сухих, погано провітрюваних приміщеннях. При нестачі вологості повітря рослина періодично обприскують. У літні місяці його рекомендується виставляти на відкрите повітря.

Хатіора

полив хатіори

У вегетативний період і під час цвітіння (протягом місяця взимку чи навесні, в залежності від виду) Хатіора рясно поливають відстояною водою, що не містить вапняних домішок. Слід уникати застою води, щоб не провокувати загнивання коренів. У зимовий час полив скорочують.

Хатіора

Посадка і пересадка

Найпростіше цей кактус розмножується живцюванням. Пересаджують рослину після того, як воно відцвіте. Відрізають стебло з двома-трьома сегментами - члениками, ставлять у воду. Саджанець готовий до пересадки з утворенням корінців. При іншому варіанті розмноження живець на зрізі підсушується, присипається товченим вугіллям, потім висаджується в грунт з торф'яної і піщаною сумішшю. Протягом місяця саджанець вкорінюється, потім його пересаджують в квітковий горщик.

Рекомендується періодично пересаджувати рослину для додання йому естетичного зовнішнього вигляду і омолодження. Молода Хатіора потребує щорічної пересадки, дорослому рослині цю процедуру проводять раз на чотири роки.

Для хатіори потрібна добре дренированная, легка, повітронепроникна, слабокислая або нейтральна грунт. Оптимальний склад грунту: пісок, дернова, пергнойная, листова частини землі в рівних пропорціях.

Для поліпшення поживного складу грунту, рясного цвітіння і гарного росту рослини Хатіора необхідно підгодовувати мінеральними калійними і фосфорними добривами. Підживлення проводять двічі на місяць в вегетативний період.

Хатіора

Хвороби і шкідники

Захворювання хатіори обумовлені неправильним доглядом, грибковими, бактеріальними інфекціями (фузаріозом, фітофторою) або квітковими шкідниками. Млявість, почервоніння сегментів стебел рослини вказує на занадто високу температуру повітря. Зайва вологість провокує грибкові хвороби: кактус виглядає млявим, стеблинки нікнут, бліднуть. Рослина слід обробити препаратами з вмістом фунгіцидів. Сильно ушкоджену Хатіора терміново пересаджують, отбраковивая підгнилі частини. З метою профілактики корінці можна обмити марганцевих розчином.

Хатіора

Білі плями на стеблі рослини свідчать про присутність борошнистого червця. Слід провести обробку інсектицидною препаратом (Топаз). Жовтуваті вкраплення на рослині вказують на павутинного кліща. Обробка проводиться мильним розчином, інсектицидами (Актеллік, Фитоверм, Неорон). З щитівкою борються інсектицидними препаратами Актара, Конфідор.

Незвичайний кактус цінується квітникарями за унікальні декоративні якості. При належному догляді Хатіора не один рік буде радувати пишністю яскраво квітучих кущів.

Хатіора