Петрушка: посадка і догляд, види петрушки, фото. Полив і збір врожаю петрушки.

Петрушка є універсальною зеленной культурою, яка використовується в салатах, а також у висушеному вигляді як приправа. Відноситься петрушка до роду трав'янистих дворічних рослин і є сімейством Зонтичних. У природному середовищі петрушка росте на березі Середземного моря. Вирощують в Америці, Канаді і у всій Європі.петрушка

Коли садити петрушку

Як правило, в відритий грунт насіння петрушки сіють в кінці квітня, але подзимний посів можна зробити - в жовтні. Тим, кому хочеться мати зелень петрушки весь сезон, можна порекомендувати посіяти її конвеєрним способом, з квітня і до липня через кожні два тижні.

Під петрушку підбирають освітлену ділянку з легкої, родючим грунтом і з помірною зволоженістю. Занадто сухі ділянки, як і надто вологі, заболочуватися або затоплюються підбирати не потрібно, там петрушка буде рости погано. Найкращий тип ґрунту для цієї культури - це суглинок.

Намагайтеся вибирати ділянки, де раніше росли томати, кабачки, цибуля, патисони, огірки, капуста або картопля - це хороші попередники для петрушки. На тому грунті, де вирощувалися зонтичні культури, наприклад: морква, селера, кріп, фенхель, коріандр, вирощувати петрушку не рекомендується. Непогано росте петрушка поруч з кропом, морквою, по сусідству з бобовими, кінзою, огірками, томатами.петрушка

Як посадити петрушку

З огляду на, що петрушка добре відгукується на органічні добрива, під перекопування грунту треба вносити перепрілий гній або перегній.

Коли грунт буде готова, можна приступати до посіву насіння петрушки.

Посів насіння проводиться в борозенки глибиною близько сантиметра. При посіві між насінням залишайте 1 см, а між рядками 50 см. Після посіву петрушки засипте борозенки грунтом, і обережно її ущільните. Петрушка сходить по-різному: може через тиждень, і через три тижні. Все залежить від температури, рівня вологості, типу грунту, віку насіння.петрушка

Догляд за петрушкою

Догляд за листової петрушкою особливим нічим не відрізняється. Все дуже просто і зрозуміло кожному. Протягом всього сезону треба проводити проріджування сходів, рихлити ґрунт, видаляти бур'яни, поливати і в грунт вносити добрива.

На початку розвитку культура дуже чутлива до сміттєвої траві. Поки сіянці НЕ зміцніють, бур'яни доведеться видаляти, робити це слід вручну, щоб мотикою не нашкодити іншим сходам петрушки.

полив петрушки

Петрушка любить вологу, тому слід поливати часто, але помірно. Якщо ви хочете, щоб листочки були соковитими, ароматними і ніжними, поливати її необхідно через день, вранці або ввечері.

Звичайно ж, поливати необхідно і спираючись на погоду. Після поливу можна грунт мульчувати перегноєм, особливо це корисно, коли петрушка набере силу.петрушка

Збір врожаю петрушки

Збирати врожай листової петрушки можна, як тільки на стеблах утворюються по 3 пучка листочків. Якщо говорити про терміни, то деякі сорти можуть бути готові до збирання від 70 днів після посіву.

При зборі врожаю петрушки намагайтеся стеблинки зрізати під корінь. Так, ви пригальмуєте відростання молодих пагонів.

Якщо вам потрібно всього трохи стеблинок петрушки, то постарайтеся їх видаляти з зовнішньої частини рослини. Така зрізка сприяє повноцінному розвитку залишилися стебел.

Збирати петрушку можна довгий період часу, сигналом того, що зелень починає відмирати, є знебарвлення листової пластинки.петрушка

сорти петрушки

Завдяки селекціонерам на сьогоднішній момент налічується близько 76 сортів.

Ажур, - ранній сорт, перший урожай збирають на 70 день. Листочки зеленого забарвлення, мають форму трикутника і невелику хвилястість по краю. Після першої зрізання зелень швидко відростає. Аромат хороший, врожайність до 2 кг з м².

Арлекіно, - ранній сорт петрушки, збирати урожай можна через 80 днів. Листові пластинки зелені, формою трикутника. Край хвилястий.

Фіделіо, - середній термін стиглості. Листові пластинки зелені, формою трикутника. Краї листової пластинки слабохвилясті. Черешок середній і довгий по товщині. З квадратного метра збирають близько 2 кг зелені.

В цілому, петрушка проста в агротехніці, і в своєму городі її зможе виростити кожен.петрушка