Гимнокалициума: догляд в домашніх умовах, види і сорти, фото.

Кактуси стали завойовувати більшу популярність. Мініатюрні їжачки гармонійно вписуються в інтер'єри, захищають від випромінювання комп'ютерів. Але найголовніше гідність - запаморочливе цвітіння кімнатного кактуса. Серед безлічі сукулентів особливу увагу заслуговує гимнокалициума.

гимнокалициума

опис

Родина гимнокалициума - Південна Америка. Дикі форми ростуть групами, створюючи декоративні композиції. Свою назву кактус отримав через характерною голою квіткової трубки. Зовнішність гимнокалициума приваблива. Шаровидне в молодості рослина з віком набуває циліндричну форму. Максимальний розмір кактуса в діаметрі - 30 сантиметрів.

На сірувато-зеленому стеблі, на самій верхівці, 5 місяців в році цвітуть шикарні квіти різноманітних відтінків.

гимнокалициума

Види і сорти

Гимнокалициума налічує близько 100 різновидів, але деякі дані говорять тільки про 70 видах. Усередині своєї різновиди сукуленти також різняться: форма колючок, стебла, величина рослини.

гімнокаліціум сальона

Рослина з кулястим стеблом, пагонів не утворює. Кількість ребер постійно збільшується і може досягти 32. Вони мають виразне поділ на горбки. Центральна колючка має червонуватий відлив. Цвіте рожевими або білими квітами.

гимнокалициума Михановича

Сіро-зелений невисокий стебло приплюснуть, має ребра трикутного перетину. Їх хвиляста кромка трохи загострена і вміщує ареоли. Є різновиди з жовтими, рожевими, зеленувато-рожевими, білими квітками.

гимнокалициума крихітний

Суккулент з коричнево-зеленим кулястим стеблом. Кількість ребер - 13, 7 радіальних колючок притискаються до стебла. Квіти білі.

гимнокалициума горбатий

Поступово дорослішаючи, кактус змінює форму стебла: з кулястого на циліндричний. У висоту суккулент досягає півметра. У єдиній центральній колючки червоне підставу.

гимнокалициума Фрідріха

Сукуленти цього виду позбавлені хлорофілу. Їх існування можливо тільки щепленими до іншого кактуса.

гимнокалициума дрібноцвітий

Кактус з приплюснутим широким стеблом і 8 ребрами. Квіткова трубка висока, луската, квіти білі.

гимнокалициума

Догляд в домашніх умовах

Гимнокалициума досить невибагливий, однак повноцінний розвиток вимагає певних правил.

освітлення

Кактуси люблять світло сонця в необмеженій вигляді, проте в спеку їх потрібно трохи притіняти, щоб на стеблі не проявилися опіки. Слід врахувати - сонячне світло необхідний цілий рік, тому його недолік потрібно компенсувати хорошим освітленням.

гимнокалициума

температура

Кактус не любить високу температуру, достатній для нього прогрів близько +23 ° С. Період затишшя супроводжується ще більш низькою температурою, приблизно +17? С. Гимнокалициума не любить затхле повітря, не можна його виставляти в місця, де присутні протяги.

Полив гимнокалициума, вологість

У період спокою полив роблять вкрай рідко, теплою водою. До періоду вегетації потреба у воді у суккулента збільшується. Поливати потрібно за потребою, не чекаючи пересихання земляної грудки. Обприскування не проводять, оскільки необхідна вологість повинна бути низькою.

гимнокалициума

Ємність, грунт, підгодівля

Дерн для суккулента складають слабокислий з піску, дернової і листової грунту, торфу. Додають крихту цегли, деревне вугілля. Для підгодівлі можна скористатися спеціальними добривами. Горщик не повинен бути об'ємним, інакше цвітіння не буде.

гимнокалициума

пересадка

Поки кактус молодий, його потрібно пересаджувати щорічно. Доросла рослина потребує заміни субстрату менше. Реакція у грунту повинна бути слабокисла. Новий горщик беруть трохи більше попереднього. Підстав для пересадки дорослого кактуса всього 2: заміна горщика, грунту. Старий ґрунт з коней необхідно обережно видалити.

гимнокалициума

розмноження

вегетативне розмноження

На деяких сукулентів є бічні відведення. Формуються вони по-різному: і строго обмежено і в надлишку. Використовуючи відведення для розмноження важливо знати, яка кількість посадкового матеріалу можна взяти, щоб кактус не виглядав обдертим і убогим. Процедуру посадки проводять навесні.

Відросток без власного кореня пару днів слід витримати при сухому повітрі, потім поставити на вологу землю, часом поливаючи. Коріння з'являються швидко.

Відросток з корінням відокремлюють від материнського при пересадці рослини і садять окремо.

гимнокалициума

розмноження насінням

Дуже багато видів гимнокалициума розмножують насінням. Отримане потомство відрізняється здоров'ям і якістю.

Грунт для посадки потрібно аналогічна дорослому кактусу, але дрібніша. Насіння просто розкладають на поверхню вологого грунту, не доводячи її до пересихання. Зберегти вологу допоможе прозора кришка. Посів можна проводити цілий рік. Через рік підросли кактуси можна пересаджувати окремо.

гимнокалициума

щеплення

У щеплення потребують бесхлорофілльние види гимнокалициума. Крім цього випадку, прищеплюють загнили сіянці, щоб врятувати, для вирощування рідкісного виду. Прищепа і підщепа потрібно рівно зрізати, притиснути швидко і щільно, зафіксувати приблизно на тиждень.

гимнокалициума

Шкідники, хвороби

червці

Самки локалізуються в кореневій системі рослини, випиваючи сік. Насторожити повинна зупинка росту кактуса. Виявивши паразитів, гимнокалициума миють в гарячій воді, проводять кореневі ванни чверть години. Вбиває червеців інсектицидний препарат.

гимнокалициума

червоний кліщ

Вважається самим шкідливим кактусовим шкідником. На гимнокалициума поселяється вкрай рідко. Вибирає точку росту, з тонкою шкіркою. Для знищення шкідників кактус обмивають гарячою водою, протирають розчином спирту.

коренева гниль

Неправильний догляд часто може призвести до гниття коренів. Кактуси зупиняються в рості, перестають цвісти. Щоб врятувати рослина, його обмивають гарячою водою, видаляють коріння, зрізуючи до здорових тканин, дезінфікують. Потім кактус слід поставити на вкорінення, подібно відростка при розмноженні.

гимнокалициума