Декоративна яблуня: посадка і догляд у відкритому грунті, види і сорти, фото

Цвітіння декоративних яблунь нікого не залишить байдужим, але декоративні сорти і види донедавна були дуже рідкісні на садових ділянках. Тільки в останні роки почало все змінюватися - дана культура з'явилася в продажу, але все одно відчувається брак інформації про сортах і придатності для умов нашої країни.декоративна яблуня

Декоративні яблуні, навесні, під час цвітіння, а воно залежить від сорту і певних умов може тривати близько 2 тижнів. Але і до цього дерева, посипані бутонами, дуже красиві. Стало бути, своєю весняною красою декоративні яблуні нас радують майже місяць.декоративна яблуня

Квітки декоративних яблунь

Містять величезну кількість нектару, пилку, часом мають приємний аромат і, як у більшої частини представників сімейства розоцвітих, запилюються комахами.

З серпня дерева виглядають привабливими завдяки своїм поспіває плодам. Плоди у сортів декоративних яблунь ошатні і рясні, але, як правило, дрібні і майже неїстівні.декоративна яблуня

Але існують сорти з приємними на смак і трохи великими плодами, наприклад, яблуня «Ола» ( «Ola»), «Голден Хорнет,« Макамік »(« Makamik »). Декоративні яблучка зберігають свою декоративність часом до морозів, краще сказати, до приходу за ним відлиги.

У деяких плоди красиві і в зимовий період. Вони спокушають птахів і разом з плодами глоду та горобини складають основу раціону омелюхи та снігурів, які прикрашають зимовий сад. Найчастіше флористи використовують гілки з плодами яблуні в аранжуваннях.декоративна яблуня

Декоративна яблуня прекрасна в одиночній посадці, в групах висаджена в алею. Деякі, наприклад, яблуня ягідна, може бути використана для живоплотів. Вельми цікаві декоративні яблуні, вирощені в формі кордонів, шпалер, садового бонсая.

Яблуня включає 50 видів, поширених в субтропічних і помірних районах Північної півкулі. Декоративних сортів в даний час налічується більше 190. Вони відрізняються за формою і розмірами крони, забарвленням листя, формою, розміром плодів, квіток.

Культивування декоративних яблунь майже не відрізняється від традиційного культивування, але на відміну від плодових яблунь, вони вам пробачать деякі гріхи при посадці і догляду. Але, краще зробити все правильно.декоративна яблуня

Догляд за декоративними яблунями

Купуючи саджанець з відкритою кореневою системою, переконайтеся у відсутності слідів пересушування. Саджанець з голими корінням перед посадкою потрібно помістити на 1 годину в воду. Розправте акуратно коріння саджанця в посадковій ямі, ущільните землю і полийте. Не можна допускати заглиблення кореневої шийки.декоративна яблуня

Корисно мульчування, наприклад сосновою корою, верховим торфом, горіховою шкаралупою, деревною тріскою. Шар мульчі захищає ґрунт від висушування і знижує зусилля з розпушування, поливу, прополки.

Для декоративних яблунь кращі багаті, дренованих грунту на сонячних місцях або в невеликій тіні. Після посадки в перший рік немає необхідності підгодовувати саджанець.декоративна яблуня

Надалі, якщо ви бажаєте мати добре розвинене, пишно квітуча і плодоносні дерево, потрібно вносити рослинні добрива, з однаковим змістом основних речовин.декоративна яблуня

На превеликий жаль, декоративні яблуні піддаються таким же захворюванням, що і плодові яблуні, але в меншому ступені. З них найпоширеніші - парша, опік і борошниста роса.декоративна яблуня

Зверніть увагу на захворювання - опік, що викликається бактеріями Erwinia amylovora. Яблуні, уражені опіком плодових, не можна вилікувати, вони підлягають знищенню. Збудником хвороби є карантинний об'єкт. Є ціла система контролю за поширенням цього захворювання. Не можна вивозити рослини з зон, де були помічені прояви цієї хвороби.декоративна яблуня

Найефективніша боротьба з опіком плодових дерев, з борошнистою росою - використання сортів, які не сприйнятливих до цих захворювань.

Декоративна яблуня « Adirondack »

Вертикальна крона, за будовою схожа з колонновидной яблунями. Рясне цвітіння. Бутони рожеві, квітки цієї яблуні білі, великі. Листя зелене. Плоди оранжево-червоні.

Декоративна яблуня Голден Хорнет

Округла крона. Бутончики цієї декоративної яблуні пурпурно-рожеві, квіти рожеві з білим краєм. Листя зелене. Плоди насичено-жовті, рясні, смачні. Зберігаються до морозів. Дуже популярний сорт.

Декоративна яблуня Макамік ( Makamik )

Округла крона. Темно-червоні бутони, квітки темно-рожеві, великі, прості або напівмахрові. Плоди яблуні Макамік пурпурно-червоні. Молоде листя червоні, потім стають темно-зеленими.

Декоративна яблуня « Ola »

Округло-вертикальна крона. Квітки рожеві, великі. Навесні листя бронзово-червона, а влітку - бронзово-зелена. Плоди у цій яблуні пурпурно-рожеві. Є одним з найкрасивіших сучасних сортів.

Декоративна яблуня « Royal Beauty »

Плакуча крона. Квітки темно-рожеві. Листя бронзово-червона. Плоди цієї яблуні червоні, довго не опадають. Найкрасивіший сорт з плакучою кроною.

Декоративна яблуня Роялті ( Royalty )

Широкоовальна крона. Пурпурові квіти. Плоди також пурпурні, 1,5 см в діаметрі. Навесні листя пурпурно-червоні, влітку червоно-зелені. Найпоширеніший сорт.

Декоративна яблуня Лізет ( Liset )

Крона у яблуні Лізет округла. Коричневі бутони. Квітки пурпурно-рожеві зі світлим краєм. Плоди дрібні, пурпурно-коричневі. Протягом усього літа листя пурпурні з бронзовим відтінком.

Декоративна яблуня Професор Шпренгер ( Professor Sprenger )

Крона широкопирамидальная або округла. Темно-рожеві бутони, білосніжні квітки. Плоди оранжево-жовті, довго зберігаються на гілках. Листя зелені, восени - з жовтим краєм.

Декоративна яблуня ягідна

Невибагливий вид, використовується в якості підщепи. Округла крона або трохи вертикальна. Квітки з запахом білі. Листя зелене. Плоди яскраво-червоні. Іноді росте у вигляді куща.