Як правильно посадити малину на садовій ділянці

Малина досить примхлива рослина, яка потребує правильного догляду. Будь-яка дрібниця позначається на її врожайності.

Ця стаття розповість, як потрібно висаджувати малину кущових способом, щоб кущ прижився і приніс хороші плоди.Як правильно посадити малину

Вибір саджанця і місця посадки малини

Від того, як садівник вибере саджанець, залежить кількість і якість врожаю. Є деякі ознаки, за якими можна визначити здоровий втечу.

Саджанець біля основи повинен мати багато нирок (від трьох штук). Ця деталь показує, скільки пагонів буде утворюватися у куща в період дозрівання плодів.

Слід приділити велику увагу кореневій системі: вона повинна бути добре розвинена. Коріння повинні бути в міру вологі, еластичні, і щільні. Не можна вибирати саджанець з сухими або підгнилими корінням, швидше за все він не приживеться.

Упаковка втечі грає величезну роль: малина повинна бути обгорнута натуральної вологою тканиною.

Поліетилен не пропускає повітря і вологу, тому корінь може почати загнивати від перезволоження. Після транспортування саджанець необхідно прикопувати на ділянці.

При тривале транспортування його потрібно опустити в земляний або глинистий розчин або потримати в воді п'ять годин. Ці заходи допоможуть куща прижитися.Як правильно посадити малину

Краще вибирати саджанець з декількома сформованими стеблами, так як такий посадковий матеріал якісний і точно готовий рости і плодоносити.

Ні в якому разі не можна брати саджанець з лущиться або плямистим стеблом: така рослина або старе, або хворе.

Малину краще садити на сонячному, але безвітряному місці. Є сорти, які пригнічуються навіть маленьким затемненням.

Варто враховувати, що в місцях посадки сніг повинен танути як можна швидше і грунтові води повинні знаходитися якнайдалі (глибше одного метра), інакше малина загине від гнилі і нестачі кисню в грунті.

Висаджують малину восени або навесні, в холодних областях переважно садити навесні, так як восени малосніжні морози знищать посів.Як правильно посадити малину

Процес кущовий посадки малини

Даний спосіб використовується, якщо місця під великий малинник на ділянці немає.

Потрібно пам'ятати, що малина дуже активно розростається, тому при висадці варто забезпечити куща бар'єр: це може бути дуже глибокий бак без дна або вибудуване огорожу по периметру ями.

Можна використовувати ідею висадки малини в старі автомобільні покришки, бажано великого розміру.Як правильно посадити малину

Послідовність дій при висаджуванні кущів малини проста. Спочатку потрібно розмітити ділянку: між кущами дотримуватися відстань один метр двадцять сантиметрів, а між рядами один метр вісімдесят сантиметрів.

Далі у покупного саджанця потрібно обірвати всі листи і залишити сорок сантиметрів стебла.

Після потрібно викопати широку, але не дуже глибоку яму, засипати в неї відро компосту, півлітрову банку попелу, сто грам суперфосфату.Як правильно посадити малину

Потім перемішати суміш і залити розчином марганцівки в пропорції сто мілілітрів на десять літрів води.

Коли розчин вбереться, опустити саджанець в ямку і засипати землею. Утворився горбок скоро осяде і майданчик вирівняється.

Після висадки прижився кущ потрібно регулярно в міру поливати і підгодовувати, тоді смачні ягоди не змусять себе довго чекати.Як правильно посадити малину