Драцена: догляд в домашніх умовах, фото.

Квітникарі-любителі відносять драцену до помилкових пальм (останнім часом такий термін з'явився і в квіткових магазинах). Підставою для цього залучення є розетка листя на верху неветвящійся стовбура.

Однак це лише наочні подібності (пальмовидная форма) в іншому ж з помилковими пальмами у драцен немає нічого спільного.

драцена

Драцена - загальні відомості.

Свою популярність драцена заслужила за різноманіття сортів, невибагливість, своєрідний зовнішній вигляд, яскраву і строкату зелень.

Рід Драцена відноситься до великого сімейства агавових з характерною чагарникової і деревної формою, дуже рідко зустрічаються трав'янисті і вічнозелені види.

драцена

Ростуть драцени в різних кліматичних умовах: у субтропічних, змінно вологих тропічних і дощових лісах, в саванах, поруч з морськими узбережжями, рідколісся і навіть в горах.

драцена

Зазвичай стрункі драцени зростають в один стовбур, зустрічаються також з розгалуженою верхньою частиною стовбура з розеткою або пучками листя екземпляри.

Листя має різні відтінки зеленого кольору з поздовжніми жовто-зеленими, білими і коричневими смужками.

Драцени зазвичай в кімнатних умовах майже не цвітуть. Відмітна ознака від інших представників агавових - жовтуватий колір коренів і кількість насіння і семязачатков (по одному семязачатки з одним насінням).

драцена

Види драцени.

Голдена - тонкий і короткий стовбур з товстими листям 18-22 см і 10-13 см в довжину. Кремово-білого кольору із загостреними верхівками і з обох сторін на них темно-зелені поперечні смужки. Жолобчастий черешок в довжину 5-8 см.Растет лише у вологих і теплих приміщеннях, оскільки її батьківщиною є тропічна західна Африка.

Годзеффа - низькорослі міцні полукустарники, густо розгалужені. Глянсувато-зелені шкірясті листя розташовуються по 3-5 шт, овальної форми шириною 3-5 см і довжиною 7-10 см. При гарному догляді порадує вас ароматним квітками жовто-зеленого кольору.

Головчатая - овальні, черешкові листя загострені до верху. Темно-зелена блискуча верхня сторона з білими плямами, а нижня сторона світліша.

Florida Beauty - її листя дуже схожі на диффенбахію з кремовими плямами і дліннооттянутой гострою верхівкою.

Гуккеру синонім Румфа драцени, драцена Кордилина Румфа , Алетріформіс - довгий стовбур заввишки 1-2 м, іноді роздвоюється. Сидячі, шкірясті листя лацетно-мечовидні довжиною 60-80 см і шириною 4-5 см, злегка звужені і хвилясті біля основи, на нижньому боці аркуша виділяється середня жилка, краю білуваті.

Запашна - з широкими зеленими листками з хвилястими краями. Її ефектні види: Лемон Лайм - листя яскраво-зелені з темно-зеленою смужкою посередині і кремовими вузькими смужками по краю.

Ліндена - з жовтими краями.

Массанжа - з жовто-зеленою смугою. Сюрпризу - сіро-зелена смужка посередині і жовтий край.

Деремская - має кілька видів: Бузі - темно-зелене листя з білою серединною смугою. Варнек - сіро-зелена смуга посередині і по краях білі смужки. Шріверіана - жовто-біла витончена смуга по краю листя.

Драконові дерево - ефектні шкірясті листя блакитного кольору широко застосовуються в дизайні інтер'єру в прохолодних, світлих приміщеннях. Влітку рослину рясно поливають (не варто забувати про періоди «просушування), а взимку з обережністю. Драцена Драко - довгожитель, найстарішою 600 років, її розгалужений стовбур 15 м в обхваті, а висота більше 20 м.

драцена

Вирощування і догляд в домашніх умовах.

Горщики з драценою поміщають в світле, захищене від прямого попадання сонячних променів, з помірною вологістю приміщення. Температура там повинна бути не нижче 16-18 С, а у весняно-літній час 20-25 С.

Протягом всього року грунтовий субстрат повинен бути помірно вологий, але з періодами просушування, а листя необхідно постійно обприскувати. Можна протирати вологою ганчірочкою листя і навіть іноді влаштовувати «душ».

драцена

Драцени люблять вологість, але можуть і звикнутися з сухим повітрям. У напівзатінених інтер'єрах це чудове доповнення! Однак ряболисті форми більше потребують світлі.

Двічі на місяць слід вносити мінеральні комплексні добрива. Період спокою у драцен особливо не виражений. Для додання листю глянцевого вигляду можна їх покрити рідким воском.

драцена

Розмноження та пересадка драцени.

Драцени розмножуються різними способами :

- зрізаною верхівкою - можна поставити верхівку в воду з крупнозернистою землею на дні (5 см) і чекати коли з'являться молочні паростки, а можна посадити прямо в землю. Період укорінення триває від 1 до 2 міс.

- насінням - таким способом можна тільки зеленолістние різновиди. Посів проводиться в березні-квітні місяці, сходи з'являться приблизно через місяць.

драцена

- живцями - у драцен листя ростуть тільки у верхній частині стовбура і живуть вони недовго, приблизно через два роки починають жовтіти нижні. Як тільки стовбур стане помітним, його обрізають на 30 см і застосовують для живцювання.

На місці обріза виростають нові розетки, і рослина стає ще красивішим (в цей час рекомендується скоротити полив, поки не відросте нові пагони).

- Часто не здерев'янілих стебел - на стовбурі (трохи нижче листя) робиться надріз (від низу до верху) до половини стовбура і вставляється шматочок сірника, щоб не єдналися стебла.

Потім обертають вологим мохом це місце і обв'язують шпагатом.

драцена

Пересадку молодих рослин рекомендується робити раз на рік, а дорослі раз в 3-4 року навесні. Сигналом для пересадки послужать коріння, що заповнили весь об'єм горщика. Буде краще, якщо до місця надрізу підставити горщик розрізаний наполовину або обернути його лійкою, зробленої з картону.

Воронку або горщик наповнюють живильною вологою землею, в ній швидко відросте коріння. Після відростання нових коренів можна буде відокремити верхню частину і пересадити рослину на нове місце.

Час, що залишився рослина можна буде розрізати на черешки 5-7 см завдовжки, і висадити похило в парнику для вкорінення в суміш торфу. Пеньок (від 5 до 10 см) залишають для утворення нових відростків молодого рослини.

драцена

Для пересадки використовується живильний субстрат слабокислою рН, багатий гумусом. Він може складатися з: 4 частин дернової і 2 частин листової землі і 1 частини піску.

Також при пересадці можна буде додавати грунтову суміш з шматочками цегляної крихти і деревного вугілля, але без піску.

На відро землі беруть 0,5 л цегляної крихти і три жмені дрібного деревного вугілля. Цегляна крихта збере зайву вологу і підвищить рихлість грунту, а деревне вугілля захистить від гниття.

Не варто забувати про дренажної подушці. У драцен зростаючих у великих ємностях (горщиках, діжках) рекомендується раз на рік міняти верхній шар грунту (2-3 см).

драцена

Можливі труднощі .

Найважливіше в догляді за драценами - полив . При частому поливі можуть загнити коріння, що безсумнівно відіб'ється на всій рослині. Багато сприймуть ці зміни, як сухість повітря і почнуть ще більше поливати і обприскувати.

А це може зробити згубний дію для деяких видів, особливо при низьких температурах взимку.

Коричневі краї і кінчики листя свідчать про сухість повітря, протяги і недостатньому поливі. Також коричневі плями з'являються через малого поливу.

драцена

М'які, скручене листя з коричневими краями просигналять про низьку температуру в кімнаті або великих перепадах день-ніч.

Про нестачу поживних речовин в землі і сухості повітря розкажуть пожовкле листя.

драцена

Якщо почнуть жовтіти нижнє листя при цьому верхня частина залишається в листі, то можна омолодити драцену, відрізавши верхню частину і укоренити її.

Якщо в приміщенні дуже світло або рослина обпеклося сонячними променями, то на листі з'являться сухі світлі плями.

драцена

Шкідники драцени .

Драцена уражається: трипсами, попелиць, щитівкою, павутинним кліщем і борошнистим червецем.

драцена