Тігрідія: посадка і догляд, види і сорти, фото.

Рід налічує більше 20 видів, що виростають в Америці.

Бульбоцибульна багаторічна рослина з ветвящимся або простим стеблом до 70 см у висоту. Листя у тигридии світло-зелені, мечоподібні, рівномірно складчасті.

Тігрідія

А квітки поодинокі або ж по 2 на верхівці квітконоса. Оцвітина тигридии складається з 6 частин.

Неймовірне враження в саду виробляє квітуча тигридия павича. Яскраві квітки, як метелики, виблискують над зеленим листям.

Тігрідія

На превеликий жаль, тигридия рідко зустрічається у нас в садах. Напевно, тому що, багатьох бентежить, що квітка тигридии живе 8-9 годин, розкриваючись в першій половині дня.

Але, так як в групі з 15 рослин кожен день протягом 6 тижнів розпускається по 7-8 квіток, цього вистачає, для декоративного ефекту.

Тігрідія

Види і сорти

Тігрідія Павина

Батьківщиною вважається Центральна Америка, у нас може замовити лише на півдні. В інших зонах ця культура ведеться подібно гладіолуса.

Рослина до 70 см висотою. Клубнелуковіца покрита коричневими сухими, лусками. До кінця вегетації старий бульба виснажується, а замість нього утворюються нові і кілька діток.

Листя тигридии шірокомечевідная, зелена, вздовж складчатая. Одна клубнелуковица дає 5 квітконосів. Квітки розкриваються по черзі.

Зовнішні часткиоцвітини великі, однотонні яскраво-червоні або фіолетово-оранжеві, внутрішні - жовтувато-оранжеві, дрібні, плямисті. Цвіте тигридия Павич в липні.

Є садові форми з різною розфарбуванням квіток:

' Альба ' - білі квіти з червоними плямами;

' Кармінеа ' - помаранчеві квітки з жовтими плямами;

' Лілація ' - лілово-червоні квітки з карміновими цятками;

'Розалінд' ( 'Rosalind') -нежно-рожеві квітки;

'Спеціоза' ( 'Speciosa') -шарлахово-червоні квітки з золотистими і червоними цятками.

Тігрідія

Тігрідія трубчаста

Батьківщиною є Мексика.

Відрізняється від попереднього виду більш коротким стеблом; вузьким листям; дрібнішими квітками з блідо-рожевим оцвітиною і голівчатим рильцем.

Тігрідія

Місцезнаходження тигридии

Рослина світлолюбна. Любить тепло, однак, невеликих заморозків не боїться. На сонячному місці стебла у тигридии розвиваються міцні і не потребують підв'язки.

Тігрідія

Грунт для тигридии

Віддає перевагу легким, пухким, дренованим грунтам.

Тігрідія

Догляд за Тігрідія

У спекотні дні потребує поливу. На зимовий період бульбоцибулини викопують до заморозків.

У нас, в середній смузі посадка клубнелуковиц можлива прямо в грунт в травні на глибину 10 см. Паростки з'являються вже через 4 тижні.

Розвиваються потужні рослини, але зацвітають тільки в серпні і не встигають процвести до заморозків. Тому краще їх підрости.

Тігрідія

Перші заморозки можуть погубити надземну частину у рослини. Бульбоцибулини викопують, зрізавши стебла з листям. Близько місяця необхідно просушити при кімнатній температурі повітря. Через місяць бульбоцибулини готові для зберігання.

Найкращим способом зберігання тигридии вважається засипка піском. Даний спосіб підходить для сухого зберігання, тому що пісок захищає бульбоцибулини від пересихання. У сирому ж місці пісок вбирає вологу і бульби, починають пліснявіти.

Тігрідія

розмноження тигридии

Клубнелуковицами і насінням. За сезон при вегетативному розмноженні утворюється близько 5 заміщають клубнелуковиц.

Якщо рослина цвіте на початку липня, то насіння визріють. Зібрати їх необхідно до заморозків. Проростає насіння при температурі 25 град. Сіянці зацвітають через півроку місяців після посіву.

Тігрідія

Використання тигридии

У бордюрах і групових посадках. Дуже гарні тигридии на тлі чагарників або хвойних рослин.

Ефектні посадки поруч з водоймою. Найкраще розміщувати ці рослини серед грунтопокривних (арабис, флокс шилоподібний, очитки, чебрець) або на газоні.